Zobacz wątek - "Szczęki 3" do miasta? ;) i kombinezon proszę o pomoc.
NAS Analytics TAG

"Szczęki 3" do miasta? ;) i kombinezon proszę o pomoc.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

"Szczęki 3" do miasta? ;) i kombinezon proszę o po

Postprzez pwm » 2/8/2016, 20:37

Kupuję pierwszy sprzęt, zapewne 600tka
90% miasto 10 trasy ( wycieczki itd.)
Bez jakiegoś zapędu do odkręcania i walenia po 200 po baraniaka w Poznaniu ;)

Czytam o kaskach i mam kręcioła ... co strona to inne opinie...
MAM okulary.

Na kask mam powiedzmy do 2.500
W integralu mam samopoczucie jakby mnie w imadło wsadzili, z okularem problem ale podobno bezpieczeństwo super.

No i pytanie czy dobra szczęka w stylu Schuberth C3 Pro jest o ileś tam razy mniej bezpieczna? Czy też może przy jazdach 50-140/h poziom jest podobny?
Jak go zakładałem niebo do ziemi, okulary wchodzą bez problemu, samopoczucie super.





Na kurs kupiłem:
rebelhorny tripy bardzo sobie chwalę, bo da się chodzić a w czasie jazdy super.

rękawice Held airstream 2 są genialne nawet w mega upał ;)

zakładam, że do pracy 10km i z pracy pokulam i w październiku więc temperatury i +5 będą.

I teraz pytanie czy do tego za 1500 zł dostanę jakieś kombi, czy może brać osobno kurtkę i spodnie? Co lepsze do miasta?
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Brekekeks » 3/8/2016, 07:24

Też mam okulary i moja rada jest prosta - przerzuć się na kontakty, jeśli tylko możesz.
Mam kaski Uvex Enduro i AGV K-5. Oba są przystosowane do okularów. W Uvexie jeździło mi się naprawdę spoko, AGV też daje radę, ale okulary w kasku ograniczają pole widzenia, no i utrudniają korzystanie z blendy jeśli taką masz.
Moja była śmiga w Lazer Monaco Carbon i bardzo sobie chwali, jeździ w okularach a sam kask jest bardzo lekki.
Poziom bezpieczeństwa szczęk raczej się nie różni od integrali, chyba że w przypadku naprawdę ekstremalnych kraks.
A sam Schuberth to chyba topowa marka jeśli chodzi o kaski szczękowe.

Kombi do miasta to chyba przesada lekka. Dobra kurtka i dżinsy motocyklowe. Przejrzyj sobie ofertę polskiego Mottowear.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Zimny72 » 3/8/2016, 08:41

Kaski z uwzględnieniem potrzeb okularników robi francuska firma Shark, dosyć popularna na naszym rynku: kaski mają wyciągane wkładki, które robią miejsce na zauszniki okularów.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez jasnoksieznik » 5/8/2016, 19:18

Póki przyzwoity szczekowiec jest zamknięty, jest równie bezpieczny, co integral. Mój plecaczek jeździ w okularach i po przymiarce różnych kasków padło na szczekowca jako jedynego pasującego właśnie ze względu na patrzałki.

Szczekowce zazwyczaj sa cięższe od integrali.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: "Szczęki 3" do miasta? ;) i kombinezon proszę

Postprzez Glenroy » 5/8/2016, 19:58

pwm napisał(a):Czytam o kaskach i mam kręcioła ... co strona to inne opinie...
MAM okulary.

Na kask mam powiedzmy do 2.500
W integralu mam samopoczucie jakby mnie w imadło wsadzili, z okularem problem ale podobno bezpieczeństwo super.

No i pytanie czy dobra szczęka w stylu Schuberth C3 Pro jest o ileś tam razy mniej bezpieczna? Czy też może przy jazdach 50-140/h poziom jest podobny?
Jak go zakładałem niebo do ziemi, okulary wchodzą bez problemu, samopoczucie super.


W użytku cywilnym szczękowce i integrale wykonują swoją robotę na podobnym poziomie, wiadomo, że szczękowiec jest cięższy, więc siła uderzenia też będzie się trochę różnić bo rozproszy trochę mniej energii niż lekki integral, ale jeździłem w szczęce i poza tym, że podnoszona szczęka na nic mi nie potrzebna to zamiast RPHA-ST kupił bym MAX Evo, ale an moje potrzeby idealny jest integral z blendą. Dla okularników, albo Shark np. Speed-R, albo właśnie jakiś szczękowiec.
Co do bezpieczeństwa, jaki pisałem poziom praktycznie ten sam, pod warunkiem, że szczęka będzie zamknięta, bo szczękowce mają homologację kasków integralnych, tzn. producent daje Ci gwarancję bezpieczeństwa kasku, pod warunkiem zamkniętej szczęki, podwójną homologację -tj, integral i jet- mają kaski modularne, np shark evoline, ale dla mnie to jest jakaś kompletna do niczego nie potrzebna abstrakcja :).

pwm napisał(a):I teraz pytanie czy do tego za 1500 zł dostanę jakieś kombi, czy może brać osobno kurtkę i spodnie? Co lepsze do miasta?


Do miasta kurtka + spodnie, czemu? Bo uwierz mi, że mając coś do załatwienia na mieście najlepszym zestawem są jakieś porządne jeansy + kurtka moto.

Swoją drogą, zerknij sobie do naszego działu sprzedam, nie wiem jakie masz gabaryty, ale mam na sprzedaż nową kurtkę w śmiesznej cenie porównując do rynku.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: "Szczęki 3" do miasta? ;) i kombinezon proszę

Postprzez Zimny72 » 5/8/2016, 20:10

Glenroy napisał(a):Swoją drogą, zerknij sobie do naszego działu sprzedam, nie wiem jakie masz gabaryty, ale mam na sprzedaż nową kurtkę w śmiesznej cenie porównując do rynku.


@Glenroy :D
Czyżby moje argumenty przeciwko meshowi dotarły organoleptycznie do Szanownego Kolegi? ;) Skąd taki nagły rozwód z tym Ixonem po dosyć krótkim pożyciu?

PS: Piszę w tym wątku co by Ci nie psuć wątku sprzedażowego. :D
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: "Szczęki 3" do miasta? ;) i kombinezon proszę

Postprzez Glenroy » 5/8/2016, 20:27

Zimny72 napisał(a):
Glenroy napisał(a):Swoją drogą, zerknij sobie do naszego działu sprzedam, nie wiem jakie masz gabaryty, ale mam na sprzedaż nową kurtkę w śmiesznej cenie porównując do rynku.


@Glenroy :D
Czyżby moje argumenty przeciwko meshowi dotarły organoleptycznie do Szanownego Kolegi? ;) Skąd taki nagły rozwód z tym Ixonem po dosyć krótkim pożyciu?

PS: Piszę w tym wątku co by Ci nie psuć wątku sprzedażowego. :D


A weź, nie chodzi już o sam mesh bo nie powiem, ta jest całkiem fajnie wentylowana po pozbyciu się podpinek, a z nimi cieplutka, po prostu nie do końca mi leży, a jeszcze prościej mówiąc, kurtka ma sportowy krój a ja zamierzyłem ją jak turystyka i jest na mnie ciut przydługa, my fault...swoją drogą, moja druga wpada z Ixonem, chyba ostatnia bo mam pecha do tej marki :P. Jak tylko spieniężę ten wytwór, zrobię sobie chyba dłuższą wycieczkę i poszukam Street Tex-a albo coś jego pokroju :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Zimny72 » 5/8/2016, 21:02

Z Ixonem w ogóle jest jakiś problem z dopasowaniem. Helda i Spidi mogę kupować w ciemno na podstawie samej rozmiarówki, a Ixony wiszą na mnie jak worki i nie umiem dopasować rozmiaru. Albo za krótkie, albo zbyt szerokie w klatce i ramionach.

Problem w tym, że Held w tej chwili nie produkuje niczego ciekawego bez membrany poza softshell'em San Remo (zastanawiam się), a Spidi robi dosyć drogie kurtki ~1kpln: Street Tex, Evorider Tex czy Flash Tex.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez setup » 5/8/2016, 21:59

Podwójną homologację ma jeszcze nolan 104.
Generalnie szczękowce są cięższe i głośniejsze od integrali.
Ale jeśli faktycznie głównie miasto to na 100% taki kask się lepiej sprawdzi.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez pwm » 17/8/2016, 19:55

Właśnie stałem się posiadaczem C3 Basic.

Dzięki za porady
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê