Zobacz wątek - Czy są tu wysokie i szczupłe dziewczyny? Kombinezon
NAS Analytics TAG

Czy są tu wysokie i szczupłe dziewczyny? Kombinezon

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Czy są tu wysokie i szczupłe dziewczyny? Kombinezon

Postprzez Bambino89 » 27/4/2016, 11:00

Witajcie,

mam nadzieję że piszę w odpowiednim dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie i info na priv.

Mam 173cm wzrostu, 58kg wagi i wymiary 90 biust, talia 65, pas 74, biodra 93. Przymierzyłam już wiele kombinezonów i niestety zawsze jest to samo - S leży ok choć ciasno na stawach, ale jak spinam kurtkę ze spodniami to nie mogę się rozprostować, za krótkie. Kiedy zakładam rozmiar M to na wzrost jest super za to wszystko na mnie wisi.

Jedyny kombinezon który na mnie świetnie leżał i na wzrost, i wszerz, to Alpinestars Stella Motegi rozmiar włoski 42. Niestety kiedy zobaczyłam jego cenę to mi się odechciało. Szukam po używkach ale żadnego nie ma.

Przymierzałam już Seca, Tschul, Suomy, Firefox i inne których nawet nie pamiętam. Z opisów dowiadywałam się o Beriki, Probikery. Na długość chyba ok byłby Buse, niestety rozmiar M ma aż 96-99cm w biodrach, za dużo. Byłam już w wielu sklepach i w każdych odsyłają mnie z kwitkiem twierdząc, że na mnie to tylko tekstyl. Obecnie jeżdżę w skórze, ale za dużej wszerz (rozmiar 38 )..


I tutaj moja prośba do Was :
- czy są tu jakieś wysokie i szczupłe panie jeżdżące w skórach? Możecie napisać w czym jeżdzicie i podać swój wzrost i wagę?
- może ma ktoś z Was Alpinę na sprzedaż tak do 1600zł (bo taki mam wstępny budżet)?
- czy rozmiar 42 Alpinestars odpowiada rozmiarowi 42 Dainese? Może są tu panie co jeżdżą w 42 Dainese? Możecie mi napisać swój wzrost i wagę?

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!

Pozdrawiam :)
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15


Re: Czy są tu wysokie i szczupłe dziewczyny? Kombinezon

Postprzez MisieqMP » 27/4/2016, 13:13

Bambino89 napisał(a):S leży ok choć ciasno na stawach, ale jak spinam kurtkę ze spodniami to nie mogę się rozprostować,

Pozdrawiam :)



Wg mnie to jest idealna S dla Ciebie :D

Chcesz sportowe kombi to cierp :)
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa


Postprzez Bambino89 » 27/4/2016, 13:47

Miałam taką S u siebie przez weekend. Niestety po przejechaniu 100km płakałam z bólu pleców - a i tak wyjęłam w nim protektory na barkach, z nimi ból po spięciu kombinezonu był nie do wytrzymania nawet bez jazdy. To, że krew mi nie dopływała do stóp to pikuś, po prostu nie mogłam wbić 1 i prawie się wywaliłam, ale wiem że w kolanach się rozciąga. Niestety na długość wg tabel do moich wymiarów pasuje wzrost 164cm, czyli brakuje mi 9cm, tyle kombi się nie rozciągnie... Tu nie chodzi o 'chcesz to cierpi', bo rozumiem że nowy kombi może sprawiać dyskomfort, ale chyba nie aż taki b,ol że jechać się nie da bo jaki w tym sens. A przecież ten Stella Motegi jakoś może być dobry w każdą stronę, poza stroną portfela.. W reszcie nie mieszczą mi się barki, ramiona, ból nie do ogarnięcia więc nie wydaje mi się aby tak miało być. Rozmiar 38 na długość jest ok, niestety za szeroki wszerz.
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15

Postprzez A7 x » 27/4/2016, 13:48

No jaki nieczuły :D

A tak na serio, to kombi musi być dobrze dopasowane, ale też bez przesady.
Nowe mają to do siebie, że z czasem się nieco dopasują do sylwetki.
Ja też jak pierwszy raz przymierzałem kombi, szczególnie spodnie, to nie mogłem uwierzyć, że to takie ciasne, bo ledwo na nogi założyłem :D
Jeżeli jest za krótki w stosunku do wzrostu, to może coś z oferty RST Tracktech evo ?
Można dobrać osobno kurtkę, osobno spodnie, a spodnie mają przedłużane.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Bambino89 » 27/4/2016, 14:34

A7 x - to nie będzie mój pierwszy kombi (nie pytajcie jak dobrałam pierwszy, kupiłam za duży wszerz a dobry na wzrost), także wiem że skóra z czasem się rozciąga i dopasowuje dodatkowo. Ale wyciągnąć na wzrost 9cm to ja w to nie wierzę. Ciasne to jedno, przecierpię i rozchodzę, ale skoro nie mogę dopiąć kurtki ze spodniami, stoję zgarbiona a podczas jazdy płaczę bo tak mnie kręgosłup napierdziela to chyba jednak jest za krótki.
Zaciekawiłeś mnie RST że robią przedłużane spodnie (chociaż u mnie główny problem to za krótkie od kroku do karku) ale chyba RST nie mieści się w moim budżecie (wyjściowo 1600zł) a używek damskich jak na lekarstwo...

Zapytam przy okazji - znacie firmę Firefox? Jakieś opinie? Mierzyłam ich spodnie 38 i były wygodne, odpowiednio długie, o dziwo w tyłku i pasie nie spadały. Wprawdzie sprzedawca mówił że na mnie to 36 ale wg mnie były ok bo były dopasowane a pewnie 36 z kurtką byłaby ta sama historia. Na wyprzedaży są po 1300zł. Jakieś opinie?
Chociaż z drugiej strony za 1900zł można nowego Dainese kupić, może warto dołożyć, tylko czy z Dainese cokolwiek da się na mnie dobrać... Ech.
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15

Postprzez MisieqMP » 27/4/2016, 14:39

Bambino89 napisał(a):Miałam taką S u siebie przez weekend. Niestety po przejechaniu 100km płakałam z bólu pleców - a i tak wyjęłam w nim protektory na barkach, z nimi ból po spięciu kombinezonu był nie do wytrzymania nawet bez jazdy. To, że krew mi nie dopływała do stóp to pikuś, po prostu nie mogłam wbić 1 i prawie się wywaliłam


Ok, ja się poddaję, fakt aż tak ciasny nie powinien być.

PS Zdublowany temat skasowałem.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez Bambino89 » 27/4/2016, 15:13

MisieqMp - dzisiaj coś mi muli forum, niechcący się zdublowało, sorki ;)

Już niejeden sprzedawca się poddał. A ja szukam... Ciasny wszerz ten S Seca nie był, biodra, talia czy biust idealnie. Niestety od kroku do karku był nie do ogarnięcia.

Więc szukam dziewczyn wysokich i szczupłych, bo za bardzo nie mam takich koleżanek na moto, żeby zapytać w czym jeżdżą.
Może ktoś z forum będzie mieć coś Alpiny 42 na sprzedaż.

Nie orientujecie się czy Alpina i Dainese tak samo wypada rozmiarowo? Bo te tabelki to każda co innego!

A może znacie jakieś firmy poza PSI które szyją na miarę??
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15

Postprzez jaroaro » 27/4/2016, 22:07

Serio nie można dobrać kombi na 173cm? Aż tak wysoka to nie jesteś. Jak na moje oko to normalny wzrost dla kobiety. Co innego gdybyś miała 183cm i 58kg wagi. Druga sprawa to gdzie sprzedają dainese za 1900zł?


W swoim kombi pierwszy tydzien to chodziłem w kombi po domu bo nie byłem w stanie wejść na motocykl więc jak dałaś radę wskoczyć na motocykl to aż tak ciasny chyba nie jest ;)
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Bambino89 » 27/4/2016, 22:21

Tu nie chodzi o to że mam za duży wzrost, bo to nie jest jakoś bardzo dużo, fakt. Mam jakby za duży wzrost do moich wymiarów wszerz. Wg wszystkich tabel moje wymiary wszerz wypadają tak na rozmiar 36, a wzrost na rozmiar 42... I tu pojawia się problem. Bo mierząc rozmiar 36 kombi jest na mnie przylegające, dopasowane, ale nie zepnę kurtki ze spodniami bo brakuje centymetrów wzwyż. I odwrotnie, kiedy kombi pasuje na wzrost to wisi na mnie jak wór po ziemniakach. Problemem nie jest to że coś jest ciasne, bo nie jest. Problemem jest to, że jak zepnę kurtkę i spodnie to mi kręgosłup d..pą wychodzi :/

Widocznie jest to problem skoro już kilka sklepów i sprzedawców na all odesłało mnie z kwitem :(
Tak myślę czy Buse w ciemno 38 nie zamówić do przymiarki.

Dainese za 1900 nowy? A proszÄ™ - http://allegro.pl/kombinezon-dainese-ve ... 69977.html
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15

Postprzez qubus333 » 28/4/2016, 11:05

Pytasz o Firefoxa. Ja jeżdżę już 3lata. Kupiłem z uwagi na budżet oraz właśnie dopasowanie. Był 'najwezszy' i i jako jedyny z budżetowych nie 'wisial'. Jednym słowem był najlepiej dopasowany.
Gruba , świńska skóra, długo się układał ale jest juz OK.
Uwagi:
Szwy trzymają. Rzepy trzymają. Po szlifie i koziolku wystarczyło tylko zapastowac. Białe panele skórzane myje CIFem (mleczko) Ale są już nieco spekane. Drażni brak neoprenow na mankietach i rękawach. Jeden mankiet drapie. Mankament to zamek ( nie YKK). Lekko się już naderwal na dole, działa ale już wymaga uwagi przy zapinanu. Za 1300zl (promocja ) to polecam. Ale następny to będzie Dainese. Do 2tyś można kupić.
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Bambino89 » 28/4/2016, 13:59

Jaki masz ten męski model? Jeśli w ogóle było ich kilka ;) Ten?
https://lh3.googleusercontent.com/NsbCT ... Xs=s752-no

Przymierzałam damskie spodnie, rozmiar 38 o dziwo leżał bardzo dobrze wszerz (z jednym małym ale, odstawał troszkę na pachwinach), sprzedawca upierał się na 36 ale pewnie byłoby to samo na długość co u innych. 38 na długość idealnie. Generalnie na start bardzo wygodny.
Ale... Kiedy go przymierzyłam to aż zapytałam się sprzedawcy czy to aby na pewno jest skóra. Cienka jak ceratka. Ilość tekstylnych wstawek wręcz powalająca. Raczej placki skóry na tekstylu. Raz, że pewnie ostro pizga w tym a dwa, że wg mnie mniej bezpieczne. I to mnie powstrzymało. Ale szukam i szukam używki i nic, zero na mnie... :( Ten sprzedawca z All co ma Dainesy za 2tys nie odpisuje na maile (?). I czy z Dainesem nie byłoby to samo na wzrost, nigdy nie mierzyłam.

A Probiker PRX10? Jeżdżę teraz w starym Probikerze i oprócz tego, że jest za duży i już wiekowy, to nie narzekam. Zaliczył niejedną glebę i jest ok, gruba skóra, mało wstawek. Tylko czy te nowe też robią tak dość porządnie jak te stare?

Miała być jakaś wyższa półka ale gdzie na mnie coś znaleźć, ze świecą szukać a tu sezon zaraz hulać będzie... Budżet zwiększyłam do 2tys, jednak używki Alpiny 42 (polskie 36-38) ani jednej, nigdzie.
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15

Postprzez qubus333 » 28/4/2016, 18:45

Mam wyższy model - Firefox Spice.
http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... duktu=7327

Ten podany przez Ciebie ma dużo materiałowych paneli zamiast skóry. Czy to źle? Nie wiem :-) Pewnie zimno :-)

Rzuć okiem na Track Evolution FireFox oraz na Firefox Mugello.
http://www.motogen.pl/Firefox-Mugello-d ... 11916.html

Może rozwiązaniem jest kupno spodni i kurtki każdy element w innym rozmiarze? Może nawet różnych firm?
No ale przymiarka byłaby wskazana. No i zwróć uwagę czy przy różnych rozmiarach góry o dołu - spodnie dokładnie się zapinają z kurtką zamkiem 360st.
A jak leżą kombi 1cz?
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez andy7 » 28/4/2016, 20:17

Sie chce jezdzic w skorze, to albo trzeba cierpiec, albo jest za duze albo

daje sie sobie uszyc

NA MIARE

koniecznie uwzgledniajac dobry Protektor plecow.

Gprsza opcja jest kupienie osopbno kurtki i spodni ale ze 400 Jurkow Ci pojdzie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Bambino89 » 29/4/2016, 09:15

Qbus333 - z Mugello jeszcze się nie spotkałam w żadnym sklepie. Wydaje się że ma sporo perforacji. Skóry niby ma tyle co ten który mierzyłam :
http://online4-biker.com/environment/ca ... fb90ec.jpg
Ale on na żywo tę skórkę ma bardzo cienką i dużo tego tekstyla. Nie widać tak na zdjęciu ale mnie ta ilość zdziwiła. Ciekawe czy ten Mugello też tak ma. Nie znalazłam go w żadnym sklepie internetowym. Na all tylko jeden wielki rozmiar :/
Kombiaków jednoczęściowych nie mierzyłam żadnych. Z racji tego że raczej nie latam po torze czy na trasach i rozpinana kurtka jest w sumie koniecznością, często chodzę w samych spodniach. Czy nawet wyjście do toalety publicznej - nie chciałabym szurać kurtką po podłodze ;) Pewnie i tak byłoby to samo na wzrost.
O osobnych spodniach i kurtce też myślałam, ale nie mogę dobrać nic żeby jak komplet wyglądało. Rozmiary różne raczej w grę nie wchodzą, jestem proporcjonalnie zbudowana i coś byłoby za luźne jednak. Na zamek 360 tak uwagi nie zwracam, jak nie będzie to mamy tu krawcową która wszywa ;)

andy7 - pytałam jakie firmy szyją na miarę, możesz doradzić, śmiało. Moi znajomi w swoich kombi w większości nie wyglądają jakby cierpieli bo im 9cm na wzrost w kombi brakuje ;) Jeżdżę w za dużym. Przy high side wszystkie protektory mi się przesunęły...


Świetnie na mnie leży Stella Motegi Alpinestars ale ma zawrotną cenę, jak myślicie, czy Dainese wypada tak samo rozmiarowo? Coś takiego znalazłam :http://olx.pl/oferta/kombinezon-dainese-damski-CID5-IDbBKfW.html#b8f22ce974
I też się zastanawiam czy ta skóra zaraz żółta albo czarna od kurzu, czy zielona od trawy nie będzie.
Bambino89
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/4/2016, 17:15

Postprzez leff » 29/4/2016, 10:22

na miare robi chyba 4SR a z polskich retbike
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê