Zobacz wątek - Jak to jest z doborem rozmiaru kombinezonu
NAS Analytics TAG

Jak to jest z doborem rozmiaru kombinezonu

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jak to jest z doborem rozmiaru kombinezonu

Postprzez pikrobert » 10/4/2016, 18:30

witam, Zaczynam przygode z moto. Przymiaerzam sie do kupna moto a co za tym idzie odzieży. W planach jest cbr 600 f4 ale moze to będzie na początek Fazer - zobaczymy. Wracając do tematu - ostatnio wybrałem się do salonu żeby przymierzyć jakies kombi, bo z tabeli rozmiarów wychodzilo ze przy moim wzroście 188 i 86 kg wagi , 113 cm. w klatce powinienem nosic 56 lub w polotach 54. W sklepie powiedzieli mi że muszę kupić dość ciasny kombi bo skóra się rozciągnie i dopasuje i wszedłem w dwuczęściowy Alpinestars w rozmiarze 52. A zamierzam kupić kombi używane a co się pytam w ogłoszeniach przy rozm 52 to piszą że bedzie dobry na 170-180 cm i do 80 kg. wiec juz zgłupiałem bo używane kombi powinno byc juz w miare rozciągniete. Może ktoś coś podpowiedzieć ?
pikrobert
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26/3/2016, 19:18
Lokalizacja: Łódź


Postprzez adam_tomasz » 10/4/2016, 19:11

Przymierz, przymierz i jeszcze raz przymierz, kombi powinno być jak najlepiej dopasowane do Twojego Ciała, rozmiarówka rozmiarówce nie równa, nawet u jednego producenta będą różnice pomiędzy modelami.
Może się okazać, że ten model który chcesz kupić jest faktycznie na 170 cm wzrostu i w klatce itd będzie dobrze dopasowany ale rękawy czy nogawki będą za krótkie a ochraniacze na łokciach czy kolanach będą w złych miejscach.
Każdy producent szyje na odpowiednie osoby różne modele, nie zawsze się wpasujesz... niestety
Kombi fakt delikatnie się rozciągnie no ale nie aż tak. A rozciągnięcie nie nastąpi tak jak pisałem powyżej na długości rękawów i nogawek.
Po założeniu dopasowanego kombi załóż długie rękawice i długie buty motocyklowe i usiądź na moto aby zobaczyć czy rękawy nie wychodzą z rękawic a nogawki z butów.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez qubus333 » 11/4/2016, 11:27

Zgodzę się z 'adam_tomasz'.
Przymierz.
Ja mam 180cm i 80kg i normalnie to wchodzę w 48 lub 50.
A koniec końców kupiłem Firefoxa 52 bo leżał najlepiej ze wszystkich budżetowych jakie mierzyłem.
Niektórzy sprzedawcy używek na alledrogo przyjmują zwroty. Ale to może być kosztowna zabawa :-)
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez DedeRR » 11/4/2016, 11:44

@up
Niemniej przy cenach używek może to być gra warta świeczki.

Ja przy kupnie skóry i butów pisałem do sprzedawców i producentów celem uzyskania najdokładniejszych danych odnośnie wymiaru i udało mi się trafić.
Ale i tak nikomu tego sposobu nie polecę, najlepiej przymierzyć :-D
Wg. Wzrostu powinienem mieć kurtkę 3xl, a skończyłem z rozmiarem L.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez Marsjanin » 11/4/2016, 22:35

Ja przy gabarytach 173/60 wciskam się bez problemu w 48. Przymierzałem zarówno A*, FLM oraz 4sr. W każdym ten sam rozmiar leży na mnie jak trzeba. Mimo wszystko, powinieneś przymierzyć kombi przed zakupem. Skóra ma to do siebie, że dopasowuje się do użytkownika. Jednak to też zależy od jakości skóry użytej do produkcji.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez MisieqMP » 14/4/2016, 08:36

Już długo sprzedaje kombiaki i wiem że 95% klientów kupuje rozmiar/dwa rozmiary za duży tylko dlatego że jest ciasny na początku. Raz źle to wygląda, dwa wiene pod kombiakiem a trzy przemieszczaja się protektory. WIęc nie bój się kupić (nowego) takiego w który ledwo się mieścisz.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez pikrobert » 14/4/2016, 21:02

na nowy chyba za wczesnie, przymierzalem alpine i caly komplet kombi alpine, kask shark , buty alpine i rekawice alpine po rabacie za caly kpl wyszedl 5300 zl, a ze dopiero zaczynam przygode to chyba na poczatek lepiej jakis uzywany i troche mniej wydac a pozniej pomysle o nowym
pikrobert
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26/3/2016, 19:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jaroaro » 15/4/2016, 18:54

Jak sam zakladalem kombi to myslalem ze 50 bedzie dobry ale w innym sklepie sprzedawca wyprowadzil mnie z bledu i przy 182cm i 82kg mam rozmiar 46 gora i 48 dol
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr