Zobacz wÄ…tek - Tani i bezpieczny kombinezon na 125
 
NAS Analytics TAG

Tani i bezpieczny kombinezon na 125

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Tani i bezpieczny kombinezon na 125

Postprzez Dafimoto » 1/7/2015, 13:04

Witam,
szukam dobrego kombinezonu motocyklowego z dolnej półki cenowej. Normalnie jeżdże w bluzie i jeansach, do tego rękawice i obowiązkowo kask. Nie jestem typem "dzieciaka", który lata na moto nie znając przepisów i nie patrząc na licznik. W miejscach, gdzie jest szeroka prosta lubie dokręcić manetke do końca (nie są to jakieś bardzo duże prędkości, to tylko 125ccm). Wiem jaką można zrobić sobie krzywde szlifując po asfalcie przy nawet 60km/h. Chciałbym zainwestować w pełny ubiór na motocykl. Buty już mam wybrane i przymierzone. Rękawice wymienie w przyszłości, a teraz chce zająć się kombinezonem. Niestety nie jestem bogaty i nie moge sobie pozwolić na kombinezon o wartości motocykla... Chciałbym coś skórzanego, mocnego i wygodnego. Jeżdżę w większości po mieście, ale w te wakacje chce pojechać gdzieś w Polske... Dzięki za pomoc!
Ride or Die!
Dafimoto
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1/7/2015, 10:54
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez RSSSS » 2/7/2015, 08:42

Tschul
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Dafimoto » 2/7/2015, 08:54

Miał ktoś do czynienia, z którymś z modeli Tschul'a?
Ride or Die!
Dafimoto
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1/7/2015, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez qubus333 » 2/7/2015, 11:03

Ja użytkowałem kurtkę Tshula 901.
Ciężka, pancerna, skóra ale tą cenę to polecam. Nic się nie pruło, nie odbarwiało, nie kosmaciło. Sprzedałem i wiem, że nowy użytkownik nadal w niej śmiga.
Uważam, że w przypadku gdzie $ odgrywa duża rolę to stosunek cena/jakość Tshula = niezły wybór.

Co prawda jestem zwolennikiem ubrań skórzanych ale jeżeli masz zamiar pojeździć bardziej turystycznie to może jednak warto przemyśleć jakiś tekstylny komplecik?
W upały w skórze jest gorąco. Jesienią zimno i kombinuje z bielizną termo i jakimiś cienkimi polarami - ale pod kombiak niewiele wcisnę. Jak wieje wiatr wieczorem to streczowe panele w rękawach jednak oddają ciepło ciała do otoczenia i nawet w czerwcu czasem jest zimno. Podobnie pewnie jest z perforacją. Do łażenia i zwiedzania 'otoczenia' po zejściu z motocykla to kombi też średnio się nadaje.

Ale (powtórzę się) mimo tych wad lubię swoje kombi (Firefox) i przyzwyczaiłem się. Dodam, że mam jednak drugi, bardziej cywilny strój (kurtka skórzana + jeansy) i używam zamiennie.

Decydując się na kombi, musisz być świadomy wad i zalet.
Na nowego kombiaka wydasz minimalnie ok 1200zł. Może lepszym rozwiązaniem będzie zestaw: jeansy (lub dobre spodnie z cordury) + kurtka tekstylna + jakiś 'przeciwdeszczowy kondom'. I tez powinieneś się zmieścić w tej kwocie.
Sądzę, że jeżeli będzie to Twój pierwszy i jedyny (póki co) zestaw ubrań na moto to takie połączenie daje Ci większą elastyczność jeżeli chodzi o warunki pogodowe jak i jazdę w mieście / trasie.
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Dafimoto » 2/7/2015, 12:47

Dzięki za odpowiedź. W temacie jeansów... motocyklowe wystarczą czy warto dokupić jakieś ochraniacze?
Ride or Die!
Dafimoto
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1/7/2015, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hans01 » 2/7/2015, 14:18

W motocyklowych będziesz miał już ochraniacze. Albo same kolana albo i kolana i biodra. Choć najczęściej na biodrach ( i innych newralgicznych rejonach) po prostu jest tam dodatkowa warstwa wzmocnionej tkaniny.

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki

Postprzez qubus333 » 2/7/2015, 15:04

Tak jak napisał Hans - jeansy motocyklowe z reguły mają ochraniacze albo przynajmniej miejsce (kieszenie) na ochraniacze. Plus jakieś dodatkowe wzmocnienie materiałowe.
Jest kilka rodzajów - z kocem kewlarowym albo aramidowym albo jakimś innym kosmicznym materiałem. Są też takie w których nić bawełniana przeplata się z nicią kewlarową.

https://www.youtube.com/watch?v=OgxI1cvnaTc

Jeśli chodzi o ochronę to ochraniacze kolan, bioder i kości ogonowej wkładane do specjalnych kieszeni albo przypinane na rzep powinny wystarczyć i takie jeansy nie wymagają już zewnętrznych ochraniaczy.
Jak napisał Hans - większość jeansów powinna mieć ochraniacze w komplecie. Można tez dokupić osobno.
Ja np. jeżdżę w HELDach Flame - które w zestawie miały jedynie ochraniacze kolan. Dokupiłem ochraniacze bioder i kości ogonowej SAS-Tec i z materiału uszyłem sobie 'pokrowce' na nie. Doszyłem rzep do spodni i do 'pokrowca' i przed praniem odczepiam.
ochraniacze takie - http://www.motozbrojownia.pl/protektory ... ra-2-.html
Ale widziałem, że REDLINE robi takie pokrowce/kieszonki - cena ok 10zł.

Wybór jeansów jest duży. Ceny też przeróżne. Ja ze swej strony polecę wspomnianego Helda Flame oraz Redline. Na forum polecają też Freestara i Motto Wear.

a tutaj masz test:
http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... 015,9219,1
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Dafimoto » 2/7/2015, 19:38

Dzięki bardzo :D
Ride or Die!
Dafimoto
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1/7/2015, 10:54
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê