Zobacz wÄ…tek - siatka
 
NAS Analytics TAG

siatka

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

siatka

Postprzez Tristello » 29/4/2015, 20:52

Mam kilka pytan odnosnie siatki na bagaz.
1. Czy taka siatka montowana na siedzeniu pasazera, dotrze trzyma ? Chodzi mi o to czy w trakcie jazdy nie wypadnie mi z tamtad kask dla pasazera ?
2. Czy takie siatki rysuja kask, owiewki albo pozostawiaja jakies slady jak sie ich nie sciaga dluzszy czas ?
3. Czy moga byc wystawione na warunki atmosferyczne i nie traca np. Koloru ?
4. jaka siatke warto kupic ? na alledrogo widzialem niektore za 5-7zl a inne za ponad 20, jest jakas roznica oprocz ceny ?
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR


Re: siatka

Postprzez xbr567 » 29/4/2015, 22:10

Tristello napisał(a):Mam kilka pytan odnosnie siatki na bagaz.
3. Czy moga byc wystawione na warunki atmosferyczne i nie traca np. Koloru ?

Każda rzecz blaknie od słońca, może zażółknąć od wilgoci, a w końcu sparcieje. Czym bardziej niekorzystne warunki atmosferyczne tym dzieje się to szybciej. Np. Silne mrozy mają bardzo niekorzystny wpływ. Wiele zależy też od rodzaju materiału, jego jakości i użytych barwników.

Np. torby Puma potrafią wypłowieć po tygodniu stania w dużym słońcu, a na "Najce" i po kilku miesiącach nie widać różnic. Ciężko ocenić na oko, jak wytrzymały na określony czynnik jest dany materiał. Zazwyczaj jest tak, że czym wyższa cena i czym lepsza firma, tym lepsze materiały są użyte. W przypadku towarów no-name jest to zgadywanka.

Myślę jednak, że siatka na bagaż powinna wytrzymać wiele sezonów. Po kilku pewnie będzie wyglądała na zestarzałą.

np. w moim namiocie gumki w pałąkach zaczęły rozłazić się ze starości po 15 latach
Avatar użytkownika
xbr567
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15/3/2015, 01:57


Postprzez Tristello » 29/4/2015, 22:37

No tak tez sadzilem ze spokojnie kilka sezonow wytrzyma taka siateczka. Najbardziej ciekawia mnie 2 pierwsze pytania bo nie ukrywam ze to wlasnie nieporadnosc przy przewozeniu kasku zmusila mnie do poszukania rozwiazania
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez xbr567 » 29/4/2015, 23:03

Moje doświadczenie wynikają tylko z podróży rowerowych z bagażami.

1. Wszystko co nie jest umocowane tak, że siłą tego nie wyszarpniesz powinno się trzymać. W razie wątpliwości staram się przywiązać dodatkowo taką rzecz. Często się zdaża, że rzeczy nie przymocowane na amen mają tendencję do przesuwania się w naszym związanym ze sobą tobołku.

Czyli jeśli kask jakiś cudem mógłby się spod siatki wysunąć, to trzeba by było dla pewności jakoś dowiązać do tej siatki.

2. Jeżeli ta siatka jest z materiału miękkiego w dotyku, to raczej kasku porysować nie powinna.
Mogę mówić tylko o kaskach rowerowych, a te mają twardą farbę. Taka o konsystencji żyłki plastikowej myślę, że mogła by - szczególnie owiewkę.

Co do owiewki, to mogę porównać ją do gogli narciarskich. Używam ich w zimie jeżdżąc rowerem i jakbym o nie nie dbał, to są porysowane. Jeżeli kask pod siatką z miękkiego materiału nie będzie się w ogóle przemieszczał, to pewnie owiewce nic się nie stanie.

Tylko na tyle mogę ci pomóc.
Avatar użytkownika
xbr567
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15/3/2015, 01:57

Postprzez lagiboy » 29/4/2015, 23:16

śmiało możesz brać i używać, przejechałem z kaskiem na siodle za mną z Anglii do Polski i z powrotem i nic się nie stało. Kask w pokrowiec, na to reklamówka, podwijasz pod spód i masz wodoszczelne opakowanie. haki od siatki powinny mieć gumeczki ochronne żeby nie rysowały, mam siatkę na 6 haków za 4 funty ~20zł i się sprawdza, wożę ją pod siodłem jak mi nie potrzebna. a jak mocować? do każdego moto inaczej. ja u siebie łapię 2 przednie haki za pasek, tylne spinam ze sobą pod zadupkiem, środkowymi hakami chwytam pierwsza kratkę przy przednich hakach co wybiera mi cały luz i już. nic nie lata, nie telepie, nie przesuwa się.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Tristello » 30/4/2015, 08:23

O mocowanie sie nie martwię, 6 hakami na pewno zamocuje tak żeby sie nie przesuwało.
Chodziło mi właśnie o to żeby wrzucić tam kask, bo póki co nie będę przewoził nic innego ;)

Dzięki panowie ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê