Zobacz wÄ…tek - Kombinezony - 4SR vs uznane marki
 
NAS Analytics TAG

Kombinezony - 4SR vs uznane marki

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kombinezony - 4SR vs uznane marki

Postprzez debeo » 13/2/2015, 23:27

Proszę doświadczone osoby o opinie jak ma się jakość kombinezonów 4SR do podstawowych modeli takich firm jak Alpeinestars, Dainese czy Spidi.
Nowe kombi 2-cz od Czechów to ~2500zł, promocji z racji małej popularności marki nie widać, a cenie niedaleko do podstawowych modeli uznanej konkurencji.
Jeżeli jakość jest podobna, idę w podstawowe modele konkurencji, jeśli 4SR je bije, biorę ich kombi.
Wiem, że najlepiej jakbym sam porównał, jednak logistycznie jest to dla mnie po prostu nie wykonalne, żebym wszystko zjeździł.

Dziękuję za opinie.
debeo
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/9/2014, 12:58


Postprzez kravec » 14/2/2015, 13:15

Z tego co się orientuję to podobnie do Alpinestarsa. Dainese i Spidi będą półkę wyżej. Jeśli masz możliwość szukałbym Spidi lub Dainesa. Do tego pogadaj o rękawiczkach jeśli brałbyś Spidi- mają świetne modele, a może przy okazji kombinezonu coś potargujesz. Chyba że już masz dobre i nie potrzebujesz.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez RSSSS » 15/2/2015, 18:46

Nigdy nie położyłbym 4sr i Alpinestars na jednej półce.
Kupiłem Atem, a przymierzałem jeszcze Motegi, jeden i drugi model już samą jakością skóry biją na głowę 4sr, do tego zamki są dużo lepsze.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaai » 16/2/2015, 00:22

ja też jestem ciekaw, co tak kravec najeżdzą na a*?

ta sama półka co 4sr? dałem za kombiaka 4.5k, za rękawice też sporo, i nie porównałbym tego do 4sr na pewno nie. no może daines jest nieco wyżej (ale zależy jaki model). jak kupuje się topowej firmy, najniższy model to nie ma co się dziwić.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez kravec » 16/2/2015, 01:15

Kaai- a gdzie najeżdżam? 4 sr nie ma kombiaków za 4.5 kafla. A te za 2 z hakiem są według mnie na podobnym poziomie. Zamki inne? A to nie YKK i tu i tu? Sam mam rękawice A* i jestem zadowolony, kurtkę tekstylną akurat od 4sr bo mi bardziej odpowiadała, miała lepszą cenę, a poza tym była wykonana i oferowała tyle co modele od A*. W sumie od niektórych była lepiej wykonana. I teraz według mnie jest podobnie (np. w kwestii materiałów). Może jest różnica- ok.. ale niewielka- tak jak napisałem- "podobnie".

Największą różnicą jaką widzę jest to że mają czasami potknięcia, ale gwarancja działa jak należy- dostałem wadliwą kurtkę- po paru dniach miałem nową.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez RSSSS » 16/2/2015, 07:58

Kluczowa różnica to skóra i nie tylko mówię o jej fakturze.
Jak przymierzałem jednego 4sr to miałem wrażenie, że był lakierowany sprayem, bo już w nowym kombiaku było widać łuszczący się lakier (coś w stylu skóry wycierającej się na kierownicy w aucie).

4SR mają IMO super sportową kolorystykę i design, ale jakościowo wydały mi się na poziomie poniżej 2000zł.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez debeo » 16/2/2015, 21:26

Widziałem jeden 4SR na żywo i nie miałem wrażenia lakierowanej skóry.
RSSSS, Atem z tego co widzę cenowo, katologowo ok 3,5 tys., czyli nie do końca można porównywać. Pamiętasz może jeszcze na ile różniły się jakościowo Atem z Motegi?
debeo
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/9/2014, 12:58

Postprzez andy7 » 16/2/2015, 22:46

Dzisus, jakie Wy drogie kombinezony kupujecie. ZA mojego Hein Gericke dalem bodajze 1600 pln'ow i napewno skora nie ustepuje ani Alpinie ani innemu producentowi. Napewno najbardziej mieka ma Dainese, tyle, ze jak wyglada po 10 latach latania ?

Za 4500 to daje sobie uszyc na miare Schwabenleder przy ktorym wszystko inne jest

LUMPEX'em :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez RSSSS » 17/2/2015, 08:23

debeo napisał(a):Widziałem jeden 4SR na żywo i nie miałem wrażenia lakierowanej skóry.
RSSSS, Atem z tego co widzę cenowo, katologowo ok 3,5 tys., czyli nie do końca można porównywać. Pamiętasz może jeszcze na ile różniły się jakościowo Atem z Motegi?


Na tyle co miałem w rękach Motegi to nie jestem w stanie znaleźć jakiś konkretnych różnic.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez debeo » 21/2/2015, 22:31

Mój problem rozwiązał się sam, mianowicie biorę Spidi w cenie katalogowej 4SR :)
4SR nie mierzyłem (musiałbym zamówić przez internet, stąd ten temat), za to miałem na sobie Spidi i Dainese, jakość wg mnie porównywalna. W kombinezonach dwuczęściowych Spidi kurtki są normalnej długości, Dainese do pępka.
debeo
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/9/2014, 12:58



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê