Zobacz wątek - Zbroja na ścigacza
NAS Analytics TAG

Zbroja na ścigacza

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Ice-Man » 6/8/2008, 17:32

Czyli nie zbroja a buzerka, zapinana po bokach, dzieki wielkie :)
Oddałem serce pięknej NSR'ce
Ice-Man
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1/8/2008, 16:17
Lokalizacja: St. Op.


Postprzez SzpiceR » 7/8/2008, 08:16

bo kravec to slynny koks z wielka klatkÄ… piersiowom i jemu wsyzstko sie ciezko ubiera... kurtke na zime tez ma zapinanÄ… od boku :twisted: :D
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk


Postprzez kosta » 7/8/2008, 14:36

Labiss napisał(a):Dajcie spokój.Jak można w ogóle jeździć w takich badziewiach.Przecież w tym się ruszać nie da.


jak nie masz pojęcia oczym mówisz to sie nie wypowiadaj prosze bo siejesz herezje

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp ... lo=1875796

usiądź poczytaj i dopiero coś powiedz

Uprzedzam kolejne pytanie tak ja mam taką i kosztuje 1270zł w zasadzie nic lepszego nie znajdziecie na rynku z ciekawostek dodam że zbroja jest anatomiczna, termoformowalna, pracująca z twoim ciałem , oddychająca i wyposażona w pochłaniacze energii i strefy zgniotu jak w samochodzie
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez andy7 » 7/8/2008, 17:30

kosta napisał(a):
w zasadzie nic lepszego nie znajdziecie na rynku


:mrgreen:

Rozumiem, ze kazda pliszka chwali swoj ogonek, ale nie przesadzaj. Zgodze sie, ze jest dobra ale napewno nie najlepsza, zreszta rzecz gustu. A cena nie swiadczy o niczym.


Na innym forum widzialem swego czasu wlasnie test tych wynalazkow

BMW produkuje ogolnie najlepsza jaka jest w tej chwili na rynku, dylemat w tym, ze ja nie czuje sie w niej dobrze, po dokladnym przestudiowaniu lektory i porownaniu w realu, sam wybralem Alpinestars, do Dainese nie mam przekonania.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kosta » 9/8/2008, 18:26

sory alpina nie ma podejścia do dainese
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez andy7 » 9/8/2008, 20:37

Dobra to uzasadnij dlaczego ? Bo Ty taka masz ?

Mam protektory na kolana obydwu firm ( Dainese i Alpinestars i powiem tylko tyle ze to tak jakbys porownywal Rols Roycea do Syrenki ( w tym wypadku to Dainese jest Syrenka ).

Do mojej ochrony uzywam Alpiny, bez wzgledu na cene ( jest zreszta drozsza ). W zeszlym roku mialem malego szlifa i wlasnie dzieki Alpinie nie odnioslem zadnych wiekszych obrazen. Jakosc wykonania zarowno plaskikow jak i wysciolki, gabki ( o wykonczeniu nie wspomne ) ak w porownaniu wyzej.
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kravec » 9/8/2008, 21:51

to pochwal sie jakie masz te protektory Alpiny co?

a ta zbroja to raczej tak jak Kosta napisał- nic lepszego raczej nie ma.... z tym ze Dainesa w Polsce niełatwo dostać (o ile w ogóle się da). Jest po prostu super, miałem w rękach i gdybym miał naprawde dużo pieniądzy to wywaliłbym 2 razy tyle co za swoja i kupiłbym właśnie taką (sam ochraniacz pleców jak to znajomy- użytkownik- określił: "od samego karku aż do rowa").

A zbroje Alpinstarsa latające po okolo 800-900zł wydaje mi się że są w mniej więcej tej samej klasie co mój Thor.

Co do Dainesa jeszcze- firma robiąca ochraniacze do sportów zimowych i na motocykle, mająca wysokie ceny ale to właśnie ta jest uznawana za najlepsza w tej dziedzinie. Dla przykładu- samopompujące się poduszki w kombinezonach (wiem że inne firmy też miały takie wynalazki, jednak chyba nie były one rozwinięte aż do tego stopnia).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez andy7 » 10/8/2008, 07:20

Porownywales obydwie ? czy tylko miales w reku, bo to niestety jest roznica. Ja przymiezalem, jezdzilem probnie w trzech, Dainese, Alpinestars i BMW a ogladnac, dotknac i przymiezyc to wszystko chyba co jest dostepne na rynku. Nic nie podpasilo mi tak jak Alpinestars. I nie obraz sie ale Thor'owi do Alpiny to jeszcze daleko. ( Tez zreszta ogladalam )

Uzywam tej

http://www.polo-motorrad.de/product/280 ... ils.0.html

tych protektorow kolan

http://www.polo-motorrad.de/product/140 ... ils.0.html

oraz tych Dainese ktore jak wspminalem w porownaniu do Alpinestars to smietniki

http://daineseshop-dortmund.de/shop/pro ... 44f6493d53
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kravec » 10/8/2008, 10:55

możliwe że Alpinstars jest lepszy od Thora... jednak jest też o polowe droższy i wedlug mnie nie jest to warte swej ceny.... pokazałeś jakis niski model tych ochraniaczy dainesa (a maja w ofercie naprawde fajne) to raz... a dwa to te alpinki co pokazales to sa na lokcie wiec cos Ci nie idzie to tlumaczenie widac....
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez andy7 » 10/8/2008, 13:44

kravec napisał(a):.... pokazałeś jakis niski model tych ochraniaczy dainesa (a maja w ofercie naprawde fajne)


Gdy przejzysz cala strone, stwierdzisz, ze innych niema, to juz jest ich najwyzszy model.

kravec napisał(a):.. a dwa to te alpinki co pokazales to sa na lokcie wiec cos Ci nie idzie to tlumaczenie widac....


Ten link ktory zamiescilem jest do nakolannikow i nalokietnikow. Na dole linka masz dwie ikonki. ( Kliknij, zobaczysz roznice miedzy nimi )Protektory na lokcie wygladaja troche inaczej ich forma niewiele ale odbiega od tych ktorych Alpine uzywa przy produkcji bionica.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kravec » 10/8/2008, 22:22

Ale widziałem na żywo ochraniacze Dainese'a zapinane na 3 rzepy (naprawde fajne), możliwe że klasyfikowane są jako ochraniacze rowerowe (jest kilka modeli dainesa) w kazdym razie mi bardziej przypadły do gustu od np evs'ow pastrana czy nawet alpinestarsow (są ogromne i niezbyt wygodne, do tego suwaly mi sie po nodze). Alpinestarsy bionixy sx miałem i nie byłem zachwycony. Poza tym i te i te to ochraniacze na łokcie nie kolana. Z tego co się orientuje Alpinestars ma tylko 2 modele ochraniaczy kolan:

http://allegro.pl/item415588819_alpines ... pszy_.html

http://allegro.pl/item414306912_alpines ... azja_.html
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez andy7 » 11/8/2008, 05:43

W kategori enduro to sie zgadza. Tak jak powiedziales, rzecz pasowania, bo jezeli jataja to niezbyt dobrze beda spelniac swe zadanie, Na mnie lezaly OK , kierowalem sie tez testami o ktorych wczesniej pisalem, niestety nie znalazlem ich juz na tamtym forum, a szkoda.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kosta » 11/8/2008, 15:52

niestety nie miałem czasu poszukać, w temacie nakolanników dainese polecam model knee V, cuż jeśli rossi im ufa a firma istnieje od 1972 roku i od ponad 30 lat zajmują sie bezpieczeństwe motocyklistów to ja im ufam z czystym sumieniem

P.S jest to równierz firma która ma jedną z największych ilości patentów na swoje ochraniacze.........co nie znaczy że alpina jest zła, bo oczywiście robi bardzo dobre rzeczy, ale nie tak dobre jak dainese
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez andy7 » 11/8/2008, 16:22

Rossi bedzie jezdzil w tym, za co lepiej mu zaplaca, pozatym nie podejrzewasz chyba, ze jezdzi w standardowych czy ciuchach czy protektorach.
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kravec » 11/8/2008, 21:57

kombiaka sobie mozesz kupic
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez andy7 » 11/8/2008, 23:13

kravec napisał(a):kombiaka sobie mozesz kupic


He, he to Ci sie tylko wydaje, wejdz sobie na stronke deealera zachodniego i piszejak wol REPLICA - mam nadzieje, ze wiesz co to znaczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Replika_%28duplikat%29

Michael Schumacher jezdzi w kasku Schubertha - jak myslisz
ile ten kosztuje ?

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kosta » 12/8/2008, 17:44

z tego co sie orientuje replica dainese niewiele różni sie od orginału więcej szczegółów dla ciekawskich podam jutro (postaram sie opisać dla was kombi , rękawice i buty)
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez kravec » 12/8/2008, 21:33

podobno np. kask Rossiego nie różni się od GP Techa (nie pomylilem sie mam nadzieje).... to ze nazywa sie replika nie znaczy ze nie jest bardzo zblizone lub takie samo.... poza tym skad my to mamy wiedziec... nikt z nas chyba nie mial w reku, ani nie widzial na zywo z bliskiej odleglosci kombiaka, kasku itd np. Rossiego
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez kosta » 14/8/2008, 13:44

w przypadku replik dainese poziom bezpieczeństwa i jakość materiałów użytych do wykonania jest taki sam jak w orginale dainese, różnice polegają na indywidualnych życzeniach rossiego i jest to oficjalne stanowisko jednego z importerów dainese
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê