Zobacz wątek - rękawice dobrze tłumiącie wibracje
NAS Analytics TAG

rękawice dobrze tłumiącie wibracje

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

rękawice dobrze tłumiącie wibracje

Postprzez Dr_Evil » 5/4/2014, 23:07

Witam,

Jak w temacie - czy ktoś mógłby coś polecić?
Dr_Evil
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17/10/2013, 22:06
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Zimny72 » 6/4/2014, 09:21

A istnieją takie? ;) Rolą rękawic nie jest tłumienie wibracji. Weź się Kolego za wyregulowanie silnika, a jeżeli masz moto z dużymi wibracjami (HD, MG itp.) to zastanów się nad zmianą motocykla.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez malomi » 6/4/2014, 10:17

Zimny72 napisał(a):A istnieją takie? ;) Rolą rękawic nie jest tłumienie wibracji. Weź się Kolego za wyregulowanie silnika, a jeżeli masz moto z dużymi wibracjami (HD, MG itp.) to zastanów się nad zmianą motocykla.


Może ty swój wyregulujesz ?

https://www.******/rekawice- ... ne,p,59045

To znalazłem coś takiego ale jest tego więcej wystarczy poszukać i poczytać opinie. :twisted:
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Miczab » 6/4/2014, 10:28

Jeśli masz uliczne moto i uciążliwe wibracje na kierze, to jest kilka opcji:
- jeśli są ciągłe albo w określonym zakresie obrotów - sprawdź obciążniki kiery. Jesli masz wkręcone zamienniki o nikłej wadze - wymień na oryginalne. długi ciężarek w kierownicę i na końcu dekielek / końcówka.

- jeśli przy hamowaniu, to: albo krzywa tarcza lub łożysko główki ramy. Niedokręcone, albo wytłuczone.

Co do samych rękawic - im cieńsza skóra między dłonią a kierownicą, tym precyzyjniej pokierujesz sprzętem. Dlatego sportowe rękawice często są robione ze skóry kangurzej, która mimo tego że jest bardzo cienka, to jest bardzo wytrzymała.

Rękawica z dodatkową gąbką od środka to np. D-Tour od Shimy.

pzdr
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Dr_Evil » 6/4/2014, 17:27

Zimny72 napisał(a):A istnieją takie? ;) Rolą rękawic nie jest tłumienie wibracji. Weź się Kolego za wyregulowanie silnika, a jeżeli masz moto z dużymi wibracjami (HD, MG itp.) to zastanów się nad zmianą motocykla.


regulacja silnka, na co zwrócić uwagę?
być może truizm, ale nie znam się :(
Dr_Evil
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17/10/2013, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zimny72 » 7/4/2014, 11:39

Miczab odpowiedział wyczerpująco. :) Ja jeżdżę Gutkiem i też kiedyś szukałem odpowiedzi jak zmniejszyć wibracje przenoszące się przez kierownicę na ręce i przez podnóżki na stopy, a które wydawały mi się zbyt duże. Kombinowałem z jakimiś podkładkami absorbującymi drgania. Na rękawice i buty z wkładkami żelowymi (jak w tym linku co podałeś) nie wpadłem, bo dla mnie istotniejszy jest pewny chwyt manetki i czucie w bucie (ładnie mi się zrymowało?). ;) Wyregulowanie gaźników trochę pomogło, ale nieznacznie. Ogólna rada którą dostałem od innych Guzzistów była: "Przyzwyczaj się albo zmień motocykl." W dalszym ciągu jeżdżę Gutkiem.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê