Zobacz wątek - Gwarancja modeki... czyli zszyć, bo po co wymienić na nowe
NAS Analytics TAG

Gwarancja modeki... czyli zszyć, bo po co wymienić na nowe

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Gwarancja modeki... czyli zszyć, bo po co wymienić na nowe

Postprzez tiken » 27/3/2014, 11:16

Witam serdecznie.

Rok temu wydalem kilka tysi na ciuchy w firmie Modeka. Myslalem ze cena pojdzie za jakoscia ale tak sie nie stalo. W ostanim sezonie przejechalem tylko 2 tys km. I podczas tego dystansu rekawice model racing pro sie popruły. Dodam ze nawet nie miaelm zadnego kontaktu z gleba czy z innym ostrym narzzedziem ktore mogloby rozerwac szwy. Same z siebie poszly... Jako ze sa na gwarancji odeslalem je do modeki... przyslali mi te same rekawice tylko ze zszyte... Wkurzylo mnie to bardzo! czy jak oddaje sie buty do biegania ktore maja wade fabryczna to oddaja wam te same sklejone i zszyte czy nowki sztuki? nowki sztuki i tak z kazdym przykladem. Zaraz biore sie za telefon i dzwonie do modeki. Nie maja nawet na stornie zadnego regulaminu gwarancji. Widac chyba robia jak im pasuje. Dodam tez ze nowe szwy sa inne niz fabryczne i cholera wie jak spisza sie przy ewentualnej glebie... nie mowiac o tym ze w miejscu szycia palce uwieraja i sa niemal ze scisniete od zbyt malej ilosci materialu...

Czy ktos z Was mial podobne zdarzenie z Modeka?

Pozdrawiam
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica


Postprzez Miczab » 27/3/2014, 11:21

Wkurzyło Cię to na tyle żeby najpierw wylać swoje żale na forum, a potem spróbować dogadać się z dostawcą. Super.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez tiken » 27/3/2014, 11:23

Tak, bo gwarancja jest od tego zeby klient otrzymal nowy taki sam produkt a nie zszyty na nowo i odbiegajacy jakoscia.
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica

Postprzez RSSSS » 27/3/2014, 11:34

Mi się rozpruły Heldy, dałem starej i zszyła ;-), nie tracę czasu na nerwy tylko latam!
Życie jest za krótkie na takie pierdolety!

Pozdr.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malomi » 27/3/2014, 11:40

Mi również rękawice pękły na szwie poprosiłem mamę zszyte lepiej niż fabryka teraz prędzej skóra pęknie niż szef.
Resss dobrze prawi szkoda czasu na takie pierdoły...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez tiken » 27/3/2014, 11:48

Wiesz RSSSS tylko zycie jest tez takie, ze kazdy od Ciebie tez czegos wymaga... chocby w pracy czy w domu. I tez powinienies wymagac od innych. Tzn ze jesli placisz za towar, to towar ma Ci to sluzyc. Jesli Ci nie sluzy bo sie popsul z wady fabrycznej to wlasnie po to jest gwarancja. Oczywiscie moglbym sobie zszyc rekawice i latac dalej jak Ty...
Zaufalem tej firmie kupujac ich wyroby. A teraz okazuje sie ze firma ma swojego klineta gdzies. Z miejsca powinni wydac mi nowe rekawice. Wiele razy oddawalem ciuchy, buty czy inne rzeczy codziennego uzytku na gwarancje i kazda firma przysylala mi nowe rzeczy, lub tez zwrot kasy.
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica

Postprzez Karol20 » 27/3/2014, 11:54

Miczab napisał(a):Wkurzyło Cię to na tyle żeby najpierw wylać swoje żale na forum, a potem spróbować dogadać się z dostawcą. Super.


Serio?
Oddał na gwarancję, oni nie dotrzymali umowy. Ma się ich teraz prosić?

Bardzo dobrze że opisuje takie sprawy na forum. To oni powinni sie martwic o klientow a nie klien martwic sie o to jaka robi im opinie (w tej sprawie zasluzona).
Ostatnio edytowano 27/3/2014, 11:56 przez Karol20, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez malomi » 27/3/2014, 11:54

Być może wady uniemożliwiały naprawę produktu i dlatego wymieniali na nowe natomiast, jeżeli pękły na szwie...
Czy jeżeli w kompie padnie pamięć RAM wymienią kompa na nowego czy tylko kości pamięci ?
Pierdzielisz takie głupoty, że aż... Trzeba było kupić rękawice za 1,5k pewnie by nie pękły na szwie...
A dwa poczytaj warunki gwarancji pewnie jest zapis, kiedy towar podlega wymianie na nowy a nie piszesz na forum jakby to miało wpłynąć na serwis firmy.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Karol20 » 27/3/2014, 11:58

malomi napisał(a):Czy jeżeli w kompie padnie pamięć RAM wymienią kompa na nowego czy tylko kości pamięci ?
A dwa poczytaj warunki gwarancji pewnie jest zapis, kiedy towar podlega wymianie na nowy a nie piszesz na forum jakby to miało wpłynąć na serwis firmy.


Wymienia kosci pamieci a nie przelutuja stara pamiec - tu jest ta roznica.

Tu nie chodzi o gwarancje. Tu chodzi o towar niezgodny z umowa to jest ogromna roznica.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez tiken » 27/3/2014, 12:02

malomi moze wlasnie Modeka drugi raz takiego bledu nie popelni jak odnotuja mniejsze zyski ze sprzedazy.

Podales tez nieco zly przyklad kolego z tym komputerem. Dobrym przykladem sa buty. Kup buty w nike i niech Ci sie odklei podeszwa to firma od reki da Ci nowe buty lub zwroci Ci kase. Ale pewnie Tobie nie przeszkadzaloby jakbys biegal w tych samych butach tyle ze sklejonych na butapren i dodatkowo z krzywo przyklejona podeszwa... tak?

A co do warunkow gwarancji... nie dostalem ich przy zakupie i nie ma ich na stronie modeki
Ostatnio edytowano 27/3/2014, 12:06 przez tiken, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica

Postprzez malomi » 27/3/2014, 12:05

Ok. ale jest to wada fabryczna kości. Natomiast puszczenie na szwie może być powodem dobierania rękawic na styk, bo i tak się rozciągną (każdy tak robi) ok puściły na szwie trochę lipa, ale czy marnuję dwa tygodnie na reklamację i żale się na forum czy idę do krawca przeszywa w 5 min i po sprawię ? Każdy ma inną filozofię działania...
Lepsze to niż liczenie na wyciągniecie z serwisu nowego ciucha, bo nie wiesz Karolu czy była to wada fabryczna czy też z winy użytkownika...

tiken napisał(a):malomi moze wlasnie Modeka drugi raz takiego bledu nie popelni jak odnotuja mniejsze zyski ze sprzedazy.

Podales tez nieco zly przyklad kolego z tym komputerem. Dobrym przykladem sa buty. Kup buty w nike i niech Ci sie odklei podeszwa to firma od reki da Ci nowe buty lub zwroci Ci kase. Ale pewnie Tobie nie przeszkadzaloby jakbys biegal w tych samych butach tyle ze sklejonych na butapren i dodatkowo z krzywo przyklejona podeszwa...


Rozbawiłeś mnie firmy typu nike itp. bronią się rękoma i nogami przed wymianą rzeczy na nowe robią szczegółowe badian, w jaki sposób dany produkt był używany czy zgodnie ze specyfikacją itd. a dopiero później ewentualnie uwzględniają gwarancję Odklejenie podeszwy a puszczony szew w rękawicach, które dobierasz na styk to różnica...
Ostatnio edytowano 27/3/2014, 12:09 przez malomi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez RSSSS » 27/3/2014, 12:05

Nie chodziło mi o to, żeby całkowicie odpuszczać, ale zszycie/sklejenie jest powszechnie stosowaną formą naprawy gwarancyjnej.

Ja wolałem zszyć we własnym zakresie (rękawiczki za jakieś 200zł), bo szkoda mi było marnować czas choćby po to, żeby te rękawiczki wysłać na poczcie, gdzie zawsze jest tabun śpieszących się gdzieś nerwowych emerytów! ;-)
A i tak pewnie odesłaliby mi po 2 tygodniach zszyte. ;-)




malomi napisał(a):Ok. ale jest to wada fabryczna kości. Natomiast puszczenie na szwie może być powodem dobierania rękawic na styk, bo i tak się rozciągną (każdy tak robi) ok puściły na szwie trochę lipa, ale czy marnuję dwa tygodnie na reklamację i żale się na forum czy idę do krawca przeszywa w 5 min i po sprawię ? Każdy ma inną filozofię działania...
Lepsze to niż liczenie na wyciągniecie z serwisu nowego ciucha, bo nie wiesz Karolu czy była to wada fabryczna czy też z winy użytkownika...


Moje puściły dokładnie dla tego, że są na styk, jak kupowałem to wydawały się ok, ale teraz już wiem, że powinienem był brać rozmiar większe!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tiken » 27/3/2014, 12:12

malomi jestem szczuplej budowy i mierze 193cm. Mam duza reke ale chude i dlugie palce. Rekawice sa na mnie dobrane idealnie i przy pelnym zgieciu reki mnie nie cisnely. A teraz cisna :)

Panowie mi tylko chodzi o bycie fair. Kupujac cos wymagamy jakosci. Moglem kupic rekawice za 100zl i za taka cene byl nie robil afery. Podalem przyklady innych firm ktore wydaja nowy towar od reki bo taki maja system gwarancji i nawet nie pytaja sie co Pan zrobil ze sie odkleilo. But jest niesprawy to dajemy nowy zeby klient byl zadowolony. A Modeka uwazam postapila nie fair, choc mogla wyjsc z tego z podniesiona glowa.

edit: Kilka lat temu nike bez zadnego ale wymienialo buty, teraz nie wiem jak jest:)
Ostatnio edytowano 27/3/2014, 12:16 przez tiken, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica

Postprzez malomi » 27/3/2014, 12:14

To tak jak moje jedynym powodem puszczenia na szwie było dobranie ich na styk a skoro tak zrobiłem wiedząc, że się rozciągną trzeba liczyć się z faktem, że mogą pościć na szwie... Pękła nić poszedłem do krawca za 5zł w 5min miałem jak nowe i to zszyte lepiej niż fabryka. Ale jeżeli komuś chce się kręcić takie afery z powodu jednego szwu i to w dodatku w rękawicach za 300zł to spoko jego biznes jego klocki.

Ps. jak dla mnie liczyłeś na nowe rękawice a nie chęć naprawy usterki ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez tiken » 27/3/2014, 12:22

kolego rekawice dobralem idealnie czyli nie na styk. Idealnie dla mnei znaczy komfortowo i wygodnie. Nie czulem w zadnej pozycji ulozenia palcow jakiegos oporu ze strony szwow. Takze przy zgieciu palcy, material byl ulozony luzno i nie byl napiety. A wlasnie w tym miejscu nastapilo przerwanie szwow.

Mialem 3 pekniecia szwow na 3 palcach

Tak, chcialem nowe rekawice bo od tego jest gwarancja. Po utracie gwarancji oddalbym je do krawca albo kupil nowe ;)
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica

Postprzez malomi » 27/3/2014, 12:25

Ale sam mówisz że nie znasz warunków gwarancji...
Moje mnie również nie upijały... mimo to szew nie wytrzymał życie gniecie ;]

Ps. jak chcesz się bujać z serwisem to walcz ale moim zdaniem nic nie wskórasz... No może przybędzie parę siwych włosów przez nerwy...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez leff » 27/3/2014, 12:42

gwarancja jest po to zeby naprawic ewentualne usterki, dopiero po ktorejs naprawie nastepuje wymiana IMO postapili ok a Ty sie czepiasz ..........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez tiken » 27/3/2014, 12:47

Nie musze znac dokladnie gwarancji by wiedziec ze kazdy wadliwy towar odeslany na gwarancje, ma byc wymieniony nowy wolny od wad, lub naprawiony w taki sposob zeby niczym nie odbiegal od nowej sztuki. Takie sa ogole warunki w UE. A gwarancja ww firmy za bardzo zszyla te kilka "palcy" i dodatkowo zszyla je nie od wewnatrz tak jak w oryginale, tylko od zewnatrz. Tym samym produkt odbiega od idealu znaczaco wygladem jak i uzytkowaniem.

Nie wiem czym sie zamujesz kolego, ale w mojej pracy mam duze wymagania od ludzi i spelniam je na max swoich mozliwosci. Tak mnie nauczono i tego samego wymagam od innych.
tiken
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/8/2011, 09:33
Lokalizacja: Drzewica

Postprzez Insekt » 27/3/2014, 14:33

malomi chyba w modece pracuje... tiken dobrze, ze takie cos opisujesz moze jak ktos potem ma zamiar wydac nie mały hajs na ciuchy zmieni firme. Placisz drogo to oczekujesz proste.
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez leff » 27/3/2014, 14:34

to zamiast wylewac zale zareklamuj jeszcze raz ....... dzizas ...........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê