Zobacz wątek - Kołnierz usztywniający kark/szyję
 
NAS Analytics TAG

Kołnierz usztywniający kark/szyję

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kołnierz usztywniający kark/szyję

Postprzez cup12552 » 24/5/2013, 21:35

Witam, mam skrzywienie kręgów szyjnych i w związku z tym od paru lat mam ból i ucisk na niektóre nerwy na szyji.
W zeszłym sezonie nie miałem tego problemu(nie wiem czy to kwestia tego że jeździłem wolniej czy że mialem inny kask-chociaż kask miałem gorszy bo wtedy shark RSV a teraz shoei XR-1100).

Jak danego dnia jadę pojeździć szybszej (1 lub 2 godzinny wypad po mieście i obrzeżach, tak do 140km/h ale to nei jest jazda ze stałą taką prędkością tylko przyśpieszenie na prostym odcinku poza miastem a później hamowanie, to następnego dnia koszmarnie boli mnie kark, no po prostu nie do zniesienia. Myślę że to wina albo przeciążen przy przyśpieszaniu albo oporu jaki robi powietrze na kask. Moje moto to fz6 więc niby jest owiewka ale jak się pochylę to i tak w kask uderza strumien powietrza.

W związku z tym pytanie, znacie jakieś kołnierze lub coś, co mogło by odciążyć szyję podczas przyśpieszen i oporów powietrza przy znacznej prędkości?

Znalazłem:
leat

http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-ho ... ollar.html

http://www.alpinestars.com/bionic-neck- ... Z_ONsrpEWs


1. Czy to może pomóc i odciążyć szyję? Zastanawiam się czy jak bym jechał pochwylony do przodu to czy tył kasku się wtedy na tym oprze(to by mogło odciążyć częściowo kark) czy to jest tak zaprojektowane by chronić tylko przy ekstremalnie mocnych wygięciach a podczas jazdy kask nie bedzie na tym oparty?

2. Czy polecacie jeszcze jakiÅ›?

3. Czy lepszy taki jakby rogal czy szkielet jak ten alipnestars ?
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46


Postprzez hubi199 » 25/5/2013, 15:08

Może shoei jest po prostu inaczej wyważony.
Nie chce kłamać, ale te stabilizatory są raczej przeznaczone do chronienia przed nadmiernym "skręceniem" karku niż takową stabilizacją.
Ten pierwszy możesz spróbować, nie jest drogi a może akurat pomoże.

Też miałem problem z kręgosłupem, ale w pewnym stopniu udało mi się go wyeliminować. Idz do lekarza sportowego lub jakiegoś masażysty, może coś podleczą.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no


Postprzez cup12552 » 25/5/2013, 17:48

Chodzę na rehabilitacje od pol roku i niewiele to daje.mówiąc pierwszy rozumiem że masz na myśli
http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-ho ... ollar.html a nie LEAT bo ten drugi do którego linku nie dałem jest raczej drogi :)

Znacie jeszcze jakieÅ›?
Używa ktoś czegoś podobnego i może się wypowiedzieć?
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez cup12552 » 25/5/2013, 22:56

Nikt nic nie wie?
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez Glenroy » 25/5/2013, 23:44

Szczerze nie miałem czegoś takiego nawet w rękach i nie znam też nikogo, kto by coś na ten temat wiedział. Ale, jeżeli AXO wygląda jakoś tak bardziej "cywilnie" i może na dłuższą metę da się z tym jeździć, przy czym nie kosztuje fortuny, o tyle alpinestars wygląda kosmicznie, cenę też ma kosmiczną i raczej do użytku cywilnego mi się nie widzi. Czemu? No bo na pewno mocno ogranicza ruchy głowy, w końcu ma ją stabilizować przy upadku zapobiegając uszkodzeniu kręgów szyjnych, z racji tego na pewno jest mało wygodnie się z tym poruszać na co dzień, dalej, jeżeli chodzi o skrzywienie, on Ci w tym bardzo nie pomoże, w przeciwieństwie do rehabilitacji, siły jakie przyjmie kark podczas jazdy pozostaną praktycznie takie same, to się sprawdza raczej na torze, gdzie występują dużo większe siły, przy dużo większych prędkościach, w jeździe codziennej raczej się to nie sprawdzi. Ale jeżeli już chcesz, możesz spróbować z tym AXO, portfela Ci nie wyczyści a może w jakimś stopniu jednak pomoże. Bionica bym sobie darował, chociaż by przez samą cenę.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez cup12552 » 26/5/2013, 08:38

Bionica na pewno bym nie brał w ciemno jeśli bym nie przymierzył go i nie zobaczył jak to w praktyce działa.

Mi się wydaje że główne obciążenie jest w momencie gdy jadę pochylony te 140-160 i strumień powietrza podbity przez szybę udeża prosto w kask, jakby ten kołnierz działał tak że jadą w pochyleniu do przodu a tył kasku opiera się o ten kołnierz to z pewnością by to odciążyło.

Jeśli nikt nie zna nic więcej tego typu to bym musiał poszukać tego w jakimś sklepie i wypróbować tak jak myślę.
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez cekaj_no » 26/5/2013, 09:52

Może więcej dałaby jakaś wyższa szyba akcesoryjna? Teraz to chyba do wiekszośc modeli takie cuda produkują.
cekaj_no
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4/12/2011, 16:27

Postprzez cup12552 » 26/5/2013, 12:01

chciałbym się przesiąść na sporta, tam chyba aerodynamika jest lepiej rozwiązana.
Za tą szybę też można się całkowicie schować tylko ja jeżdżę tak żeby oczy mieć tuż powyżej szyby bo wtedy mam dużo lepszą widoczność niż patrząc przez zakrzywioną przyciemnianą szybę.

Poza tym nie mam pewności czy to w ogóle wina oporów powietrza czy raczej przeciążenia podczas gwałtownych przyśpieszeń/hamowania dlatego wolałbym usztywnić szyję niż obudowywać się szybą jeszcze bardziej :)
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez carma » 26/5/2013, 18:11

http://allegro.pl/listing/listing.php?c ... topedyczny
Zawsze możesz kupić coś takiego i skrócić :P
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez cup12552 » 27/5/2013, 14:18

A co sÄ…dzicie o tym:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3134897947

Spełni swoją rolę tak samo jak te inne kołnierze? bo trzeba przyznać że cena atrakcyjna.
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46

Postprzez hubi199 » 28/5/2013, 20:56

Niestety my ci za dużo nie pomożemy, każda kontuzja jest inna, jednemu w tej pozycji jest wygodnie inny nie może z czymś takim śmigać.
Z ciekawości, masz kurtke z garbem?? Kask w pozycji z klatą przy baku opiera się o garb. może to coś da.

A z tymi ochraniaczami musisz spróbować innej rady nie ma

p.S
rehabilitacje z nfz nic nie dają jeśli takowe masz.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez cup12552 » 29/5/2013, 17:33

Zamówiłem kołnierz "rogal" taki jak w linku wyżej. Jak dojdzie to wam powiem czy coś pomogło,może komuś się przyda.

Na razie mam beznadziejną tekstylną kurtkę z polo, pod koniec sezonu chce się przesiąść na typowego sporta i wtedy też kupie dwuczęściowy kombi to pewnie będzie z garbem, moze to trochę pomoże :)

Tak NFZ i wiem że to nic nie daje, nie mogłem znaleźć jakiegoś dobrego prywatnego lekarza w okolicy.
cup12552
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 6/10/2009, 20:46



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê