Zobacz wątek - Kask do 800zł
NAS Analytics TAG

Kask do 800zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask do 800zł

Postprzez lukasabat » 22/12/2012, 13:24

Witam, wiem, że takich tematów w necie są tysiące.. Jednak chciałbym was prosić o poradę dotyczącą zakupu kasku. Przeglądałem już to http://sharp.direct.gov.uk/ 10tys razy ale i tak nie wiem który byłby "najlepszy". Po głowie do niedawna chodził mi Nitro Aikido, lecz mało o nim informacji w internecie a kupić go teraz też nie jest łatwo, gdyż na allegro są już końcówki.. czyli rozmiary gigantyczne lub super małe. Motocykl którym będę śmigać to YZF - 125, więc bez szału :P Ale na następny sezon pewnie zakupię coś większego a kasku co chwilę zmieniać się po prostu nie opłaca, tak więc chciałbym kupić taki na kilka dobrych sezonów.
Avatar użytkownika
lukasabat
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/12/2012, 13:11
Lokalizacja: STW


Postprzez r_shop_d » 22/12/2012, 13:47

poszedł priv, jak będziesz zainteresowany daj znać ;)

Pytał o poradę co do modelu, a nie prosił o oferty sprzedaży. kravec
Avatar użytkownika
r_shop_d
Świeżak
 
Posty: 278
Dołączył(a): 6/11/2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez kravec » 22/12/2012, 14:39

Nitro odpuść. 800zł to całkiem sporo na niezły kask. HJC FG-15 kupisz bez najmniejszego problemu (a teraz zimą jeszcze zostanie na ciekawe rękawice). Coś z Sharka może- o ile dobrze pamiętam S600 i S800 są niezłe. Możesz zerknąć na promocje od Suomy- może w mega okazji uda się znaleźć Vandala, jak nie to może jakieś końcówki Apexów gdzieś mają- bardzo pozytywne wrażenie po kontakcie z tym kaskiem mi pozostało.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez emisarius » 22/12/2012, 15:20

Jeśli szukasz szczęki to w tej cenie będzie Caberg Duke, jeżdżę w tym cały sezon i już raczej nie kupię nie-szczękowca.
Avatar użytkownika
emisarius
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/3/2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lukasabat » 22/12/2012, 19:22

kravec napisał(a):Możesz zerknąć na promocje od Suomy- może w mega okazji uda się znaleźć Vandala

No i właśnie na taką odpowiedź czekałem :D Sprawdzam na allegro - w cenie się zmieszczę, opinie pozytywne, tak więc wybór najprawdopodobniej zapadł :wink:
Avatar użytkownika
lukasabat
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/12/2012, 13:11
Lokalizacja: STW

Postprzez kravec » 22/12/2012, 22:03

Jak dasz radę to skocz do intremotors np. (bo mają Suomy) żeby założyć na głowę coś od nich z oferty- chodzi o ukształtowanie wnętrza kasku- nie każdemu leży każda firma. Jeśli nie masz takiej możliwości- postaraj się kupować w miejscach gdzie możesz kask zwrócić jesli np. będzie Cię uciskał nad czołem (ja tak niestety mam w kaskach Suomy, Arai, a HJC czy Shoei leżą idealnie).
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Kvba » 23/12/2012, 03:32

Na Twoim miejscu szukałbym Suomy Vandal albo HJC FG-15.

W FG-15 przelatałem 4 sezony, teraz zmieniłem na Shoeia bo trafiła mi się niezła okazja. Moim zdaniem FG-15 jest fenomenalny jeśli patrzeć na niego przez pryzmat ceny. Wygodny, solidnie wykonany i naprawdę dobry aerodynamicznie, nawet przy prędkościach ponad 250 km/h głowa jest stabilna i nie wpada w żadne wibracje. Jedyny minus tego kasku to jego hałas, który robi się uciążliwy tylko i wyłącznie podczas dłuższych przelotów ze sporymi prędkościami. Po włożeniu zatyczek do uszu problem znika i można komfortowo ganiać z prędkościami daleko odbiegającymi od dozwolonych w naszym kraju. :]
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lukasabat » 23/12/2012, 14:27

Kvba napisał(a):Na Twoim miejscu szukałbym Suomy Vandal albo HJC FG-15.

Najprawdopodobniej tak właśnie zrobię.. :wink: Jakiś czas temu "przeleciałem" się na kumpla HJC HQ1 i muszę powiedzieć, że przypadł mi do gustu, lecz tego ciężko mi będzie dorwać w dobrej cenie więc skłaniam się ku Vandalowi, tylko tak jak pisze kravec, przydałoby się przymierzyć kask przed kupnem a obawiam się, że w okolicach Stalowej Woli może być to niemożliwe.. niestety. Postaram się jednak kupić go w sklepie w którym będzie możliwy zwrot.
Avatar użytkownika
lukasabat
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/12/2012, 13:11
Lokalizacja: STW

Postprzez Glenroy » 23/12/2012, 16:18

lukasabat napisał(a):
Kvba napisał(a):Postaram się jednak kupić go w sklepie w którym będzie możliwy zwrot.


Zagadaj do Miczaba, mi dobierał cały komplet mając tylko moje wymiary i wszystko pasuje perfect, razem z kaskiem [FG-15 właśnie]. Ze zwrotem też nie ma problemu, wymieniałem buty, kurier przywiózł, pojechał, napisałem do Michała i na drugi dzień był u mnie kurier z paczką na wymianę. Co do samego kasku też liczył bym na jego opinię bo z całego forum jest chyba jako jedyny, który ma z tym styczność na co dzień.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez nurser102 » 18/2/2013, 11:30

Zastanawiam sie nad kaskiem EXO 500/1000 ale wydaje mi sie ze chyba nei warto wyzucac kilku stów wiecej na 1000 bo wg. opini 500 jest lepiej oceniana, a to ze 1000 ma lepsza skorupe to trodno. Tymbardziej ze musze przyoszczedzic troche na kasku bo mialem kupowac buty krotkie ale, doradzono mi dlugie a jak na razie podobaja mi sie jedynie Alpiny SXM-5 albo SPIDI XPD (nie mylic z SIDI!!) niestety w inter-motor ich zapas na ciekawej promocji sie skonczyl :(
Czy powyzsze butyi kaski mozna dorwac taniej na Moto-Bajzlu??

kolejnym kaskiem jest HJC IS 16, ale po zakupieniu Pinlocka cena wychodzi podobna jak tego Scorpiona 500.
Mozecie polecic cos podobnego??
Przelotne Znajomości Nie Są Tak Ważne Jak Prawdziwi Przyjaciele.....
Avatar użytkownika
nurser102
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 6/8/2006, 19:31
Lokalizacja: opolskie OGL,ONY / slaskie SPI

Postprzez kravec » 18/2/2013, 14:02

Nie trudno że ma lepszą skorupę- jak ma lepszą to warto. Nie trudno. A różnica jest o klasę.

IS 16 już nie robią z tego co mnie oświecił niedawno Miczab- ale tam tez był poliwęglan. Teraz jest również poliwęglan, ale czytając opis na stronie sklepu ścigacza wychodzi na to że to jeden z najlepszych kasków w klasie. Jednak to dalej poliwęglan, a kevlar/wł. szklane to klasa wyżej. FG-15 jest z mieszanki kevlar/włokna szklane/spektra (zawsze myślałem że to właśnie kevlar z wł. szklanym ale teraz przeczytałem że skorupa jest z mieszanki tych 3 składników)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lukasabat » 18/2/2013, 15:49

Kask kupiłem już jakiś czas temu, jednak dziś przeglądając forum pomyślałem sobie, że napiszę co kupiłem. Tak więc wybór padł na: HJC R-PHA 10 w czarnym malowaniu, chciałem matowy lecz niestety nie był już dostępny i musiałem pocieszyć się "połyskiem". Przed kupnem kasku zupełnie nie brałem tego sprzętu pod uwagę lecz Miczab namówił mnie, na ten kask no i zamówiłem, leży teraz w pokoju, jakieś 2m ode mnie :) Czeka na swoje pierwsze jazdy, fajnie leży nie powiem, że nie. Mam nadzieję, że będę z niego zadowolony i z ręką na sercu będę mógł go polecać innym użytkownikom naszego forum. Co do ceny kasku to tak jak się domyślacie nie kupiłem go za 800zł.. tylko trochę więcej co jest i tak w miarę tanio jak w necie jego cena jest tak mniej więcej ponad 1100zł + ew. przesyłka.. a jeszcze nie dawno najtaniej był do wyrwania za 1400zł :wink:
Avatar użytkownika
lukasabat
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/12/2012, 13:11
Lokalizacja: STW

Postprzez relakzstyle » 18/2/2013, 21:32

dobry wybor. Wyzsza półka kasków, wykonanie , waga , akcesoria (w kpl szyba pinlock, podbordek i nosek pomijajac worek)
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez lodowy_pingwin » 20/2/2013, 11:05

a co do tego fg-15 jest jakiś jego odpowiednik z innej firmy i w podobnej cenie chodzi mi konkretnie o nieparującą szybę, filtr UV, skorupę oraz żeb nie był dosyć ciężki hjc chyba w okolicach 1400g(tak w ogóle daje coś ten filtr ?)
lodowy_pingwin
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2012, 15:19



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê