Zobacz wątek - Jak dbać o skórzany kombinezon ? - konserwacja
 
NAS Analytics TAG

Jak dbać o skórzany kombinezon ? - konserwacja

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jak dbać o skórzany kombinezon ? - konserwacja

Postprzez kozlos » 17/1/2013, 17:51

Witam

Otóż niedługo stanę się posiadaczem pierwszego kombinezonu skórzanego. Dużo słyszałem, że skórę także trzeba należycie czyścić, smarować - generalnie trzeba o nią dbać.

Wyczytałem, że sprawdza się zwykła oliwa dla dziecka. Niektórzy polecają krem nivea, a inni "profesjonalne" (przeznaczone dla danego wyrobu, zazwyczaj dużo droższe) środki.

Czy możecie polecić coś bezpiecznego ? Środek, który nie wpłynie negatywnie na jakość i właściwości skórzanego ubioru oraz na jego kolor.

Wyczytałem m.in. w starych wątkach, że całkiem polecany jest np. :

effax Leder Balsam

a może coś takiego ?

http://www.tkm.com.pl/sklep/index.php?s ... d=28&id=65 ??

Proszę o zaprzeczenie bądź potwierdzenie dobrej jakości tych produktów, oraz propozycje innych środków, najlepiej takich jakich sami używacie.

P.S. - to od zewnątrz, a czym dbać o kombi od wewnątrz ? Nieprzyjemne zapachy, ogólna higiena...

Dzięki za rady!
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa


Postprzez power_bit » 17/1/2013, 18:52

Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez kozlos » 17/1/2013, 19:28

Dziękuję, przeczytałem - jednak nadal czekam na wskazanie NAZW środków jakie stosujecie i są wg Was sprawdzone oraz na opinie nt. tych co ja wymieniłem.

Artykuł wskazany przez Ciebie raczej nie wymienia i nie opisuje wad/zalet poszczególnych środków, a ogranicza się do stwierdzeń typu :

"..Po wysuszeniu kurtkę należy zakonserwować przeznaczonym do tego preparatem...."

"..Każdą skórę można bez problemów prać przy użyciu odpowiedniego preparatu..."

"...dlatego w praniu potrzebne sÄ… specjalne preparaty..."

etc. Ja natomiast pytałem o konkretne produkty.

W artykule wymieniony jest jednie środek chroniący przed solą : Leder Pflege oraz krem Nivea, jednak nie ma wyrażonej opinii na temat takiej konserwacji.

Tak więc jeszcze raz dziękuję za link do artykułu, jest przydatny, ale nie odpowiada na moje pytanie, więc czekam na zdanie osób, które COŚ stosują do pielęgnacji swoich kombinezonów i zechcą się podzielić informacją co to za produkt i jak się sprawdza w praktyce.
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Miczab » 17/1/2013, 20:11

Nazwy znajdziesz tutaj: http://www.scigacz.pl/Jak,zadbac,o,ciuc ... 19365.html

Osobiście polecam Liqui Moly i S100
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez carma » 17/1/2013, 20:16

Polecam krem nivea kilka razy w sezonie oraz pastę do skóry z kiwi. A budżetowo sam używam pasty do pielęgnacji skóry naturalnej z deichmana. Kosztuje około 14 zł za puszkę która starcza na 2 lata.
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez kozlos » 17/1/2013, 20:29

Dzięki.

Tak więc rozumiem, że w żaden sposób nie zaszkodzi zastosowanie raz na jakiś czas zwykłego kremu Nivea :)

Miczab, a czy Liqui M. i S100 to produkty z założenia o tym samym działaniu czy uzupełniające się? S100 z tego co patrze jest w sprayu, a słyszałem, że to nie najlepsze rozwiązanie - wygodniejsze, ale nie tak hmm "dokładne" ? sam nie wiem- tak gdzieś wyczytałem.

Głównie chodzi mi o to, by niczym skórze (właściwościom , kolorom) nie zaszkodzić. Oliwka czy krem nivea zawsze w domu się znajdzie i zapewne poszerzę przeznaczenie tych specyfików ;) jednak chcę zakupić jeszcze coś "specjalnego" czy jak zwał "profesjonalnego" i zarazem bezpiecznego z przeznaczeniem właśnie do skórzanej odzieży motocyklowej.
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez specificman » 18/1/2013, 00:18

http://sklep.scigacz.pl/s100-leder-pfle ... th=54_2255
a jeżeli matowy to to: http://sklep.scigacz.pl/s100-leder-pfle ... th=54_2255
Osobiście używam tego drugiego i jestem bardzo zadowolony.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kozlos » 18/1/2013, 00:29

Dzieki. Poszedlem za rada Miczaba i Twoja i zamowilem preparat firmy s100.

Rozumiem, ze ten srodek w zupelnosci wystarcza do pielegnacji skory??

Jeszcze jedno pytanie, nowe kombi rowniez nalezy zaimpregnowac, prawda?
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Jarek1977 » 20/1/2013, 02:40

To czym natłuścisz wiezrzchnią warstwę skóry nie ma większego znaczenia, może to być oliwka, krem, wosk w puszce, wosk w spreju, drogi preparat o hiper właściwościach... Dla mnie to poprostu mało istotny szczegół nad którym się nie zastanawiam. Efekt i tak będzie prawie zawsze taki sam, czyli natłuszczona skóra...Miękka. Trzeba tylko po odstaniu przez noc usunąć nadmiar tego mazidła ze skóry ręcznikiem papierowym i po robocie. Zagadnieniem nad którym spędziłbym więcej czasu to : czym wyprać nie wypinaną podpinkę w odzieży skórzanej, bo jak dotąd tylko czytam o wazelinie, która jest prosta w realizacji. Może ma ktoś jakiś patent do 30zł jak to wyprać żeby jednocześnie skóra nie namokła i nie stwardniała? Pozdr
Jarek1977
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25/1/2012, 17:11

Postprzez MaciekMik » 20/1/2013, 11:00

Kupując kurtkę skórzaną sprzedawca polecił żeby do "codziennej" pielęgnacji używać nawilżonych chusteczek Nivea (w takim granatowym opakowaniu), ważne żeby były bez żadnych dodatków zapachowych itp. Dla jakiegoś dokładniejszego mycia polecił zwykłe mydło szare, a do konserwacji wazelinę (najlepiej z apteki, również bez żadnych dodatków)
MaciekMik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12/12/2012, 23:10

Postprzez kozlos » 20/1/2013, 13:45

Wiem, że mój post niczego nie wniesie, ale chciałem po prostu podziękować za rady - tak więc zakupiłem ten hiper magiczny środek s100 :D i do tego zwykłą oliwkę dla dzieci (bambino czy jakoś tak) Krem nivea też zawsze znajdzie się w domu. Przy okazji zakupię chusteczki i będzie git :)

Dzięki!

Odnośnie prania (wewnątrz) też się zastanawiam jak to będzie wyglądać. Z tekstylnym kombi nie mam problemu - albo piorę sam, albo do pralni i po kłopocie. Natomiast na skórę trzeba już chyba bardziej "uważać" i też bałbym się oddać to pierwszej lepszej pralni.

Może ktoś poleci właśnie jakiś zakład, który bezpiecznie i w zdrowej cenie zajmuje się odświeżaniem skórzanych kombi w Warszawie ?
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez specificman » 20/1/2013, 23:03

Do czyszczenia podpinki w skórze radzę zastosować środek do czyszczenia wnętrza kasku. http://sklep.scigacz.pl/s100-helmpolste ... th=54_2255

W skarajnym przypadku, jeżeli pomimo uprania będziesz odczuwał dyskomfort ;) polecam to: http://sklep.scigacz.pl/pochlaniacz-prz ... th=54_2255 Osobiście sprawdziłem to na butach (a właściwie w butach). Jednak z założenia jest to środek właśnie do neutralizowania zapachów we wnętrzach kombi.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kozlos » 21/1/2013, 07:08

I jak sprawdzil sie ten pochlaniacz nieprzyjemnych zapachow ?? ;-) to jest w formie aerozolu czy plynu do prania?? Jak sie go stosuje? ;-)
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez specificman » 21/1/2013, 14:21

Używałem środka innego producenta ale nie ma go w sklepie ścigacza więc nie będę robił wsi i zamieszczał linków do innych sklepów. Dlatego wskazałem na ten powyżej. Ten, który ja stosowałem był w sprayu. Zasada działania jest taka sama. Podając za producentem: "Środek enzymatyczny chemicznie rozkłada i trwale niszczy molekuły odpowiadające za nieprzyjemny zapach." Odpowiadając na twoje pytanie: tak, to działa.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kozlos » 25/1/2013, 13:14

Zakupilem srodek firmy S100 Leder Pflege Glatt & Glanz.

CZy moglbys Miczab napisac mi jak go uzywac ? Jak pryskac, czy polerowac ? Jak czesto ?

Nie mam "instrukcji" ani w Pl ani w ang ;/
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kaai » 25/1/2013, 16:42

o, i patrzcie. następnemu polecają oliwkę. może to serio pomaga?:D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Kvba » 25/1/2013, 20:24

kozlos, nie wiem skąd kupowałeś ale ja mam dwa takie spraye obok siebie i w obu mam polskie naklejki ze sposobem użycia :)

Już Ci piszę co tam radzą.

"Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Nanosić równomiernie na suchą i oczyszczoną skórę z odległości ok. 20cm. Rozprowadzić delikatną szmatką i po podeschnięciu wypolerować. Stosować w temperaturze pokojowej."
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kozlos » 26/1/2013, 11:55

ooo Dziękuję !! :)

No ja właśnie nie miałem tych naklejek. Nawet po ang nie ma opisu sposobu użycia , a kupowałem na allegro - prawie połowę taniej.

dzięki jeszcze raz! :)
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez kozlos » 7/2/2013, 21:21

Panowie jeszcze jedno pytanie :)

Czy kombinezon (suchy - normalne przechowywanie) może sobie wisieć na wieszaku ? Raczej tak, bo przecież chociażby w każdym sklepie tak jest, ale wole zapytać, bo różnych rzeczy można się naczytać w internecie :)
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez bober3 » 25/7/2013, 13:35

Odkopię trochę, ale używałem wosków twardych, środków w spraju, a ostatnio kremu nivea. I nic nie dało takich efektów jak to ostatnie. Rękawice zrobiły się miększe, a w dodatku dostały trochę koloru. Raczej nie zaimpregnuje skóry, ale na pewno sprawi, że zrobi się bardziej przyjazna, niedługo użyję na kombi skórzanym i zobaczymy co wtedy.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê