Zobacz wÄ…tek - Zepsuty kufer Kappa Zippy 46
NAS Analytics TAG

Zepsuty kufer Kappa Zippy 46

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Zepsuty kufer Kappa Zippy 46

Postprzez maciej.k » 23/4/2012, 07:24

Cześć

Na koniec marca kupiłem wspaniałą Inazumę (GSX 750) - przy zakupie dopłaciłem 500zł żeby
dostać kufer Kappa zippy 46 wraz ze stelażem i płytą.

To mój pierwszy motor, więc uwierzcie, że kufer nie stanowił w chwili zakupu obiektu zainteresowania. Wyglądał prawie jak nówka, więc wrzuciłem do bagażnika samochodu i cieszyłem się dalej;]

Wczoraj potrzebowałem założyć kufer - i tu niespodzianka - na płytę wszedł jak należy, ale o zamknięciu mogę zapomnieć:( Mechanizm zamka jest abstrakcyjny i w ogóle nie rozumiem jak to g* by się miało zamykać, mam wrażenie że czegoś brakuje, ale mogę się mylić.
Na domiar złego próbowałem dogiąć jedną sprężynkę i chyba tylko pogorszyłem sprawę.

Fakt faktem - mam za 500zł kawał plastiku, który się nie zamyka. Wydaje mi się, że wymontowanie "zamka" jest ekstremalnie trudne, bo część jest na stałe wpuszczona w bryłę kufra - może znacie jakiś serwis, który naprawia kufry? Czegoś takiego jak serwis Kappa nie znalazłem.
W ostateczności przewiercę dziur, dodam jakąś konstrukcję z nierdzewki i zrobię zamykanie na kłódkę, ale chyba rozumiecie, że to nie jest szczyt moich marzeń.

Obrazek
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25


Postprzez Miczab » 23/4/2012, 08:13

Do Givi/Kappa można dokupić części zamienne. Czas oczekiwania jest dość tragiczny, bo minimum 2 tygodnie. Na nietypowe części dla klientów czekam już ponad miesiąc. Podeślij fotkę zamka, zobaczymy.

Pzdr
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez maciej.k » 23/4/2012, 08:22

No to genialnie:) Podeślę potem fotki, nie mam tylko do końca pomysłu jak tam coś wymienić. Ale zobaczymy.
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25

Postprzez beetle4 » 8/9/2012, 15:54

Jeśli temat cię jeszcze interesuje prześle Ci filmik jak działa ten zamek.
Jeśli wie się jak działa to dochodzi się do wniosku że to wcale nie takie głupie.
pzdr, Krystian
Jeśli masz doła to przypomnij sobie że
kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem!
*GG115123*
beetle4
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/4/2007, 13:41
Lokalizacja: cz-wa

Postprzez maciej.k » 8/9/2012, 16:13

Dzięki, już problem rozwiązałem... właśnie znalazłem filmik, który pozwolił mi załapać jak się kufer zamyka - przyznam, że jak to zobaczyłem poczułem się jak kompletny idiota;] Nigdy bym nie pomyślał, że coś tak prostego może mnie przerosnąć.

Swoją drogą próbując "naprawić" kufer prawie go wykończyłem...
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê