Zobacz wątek - Kurtka i jeansy. Tekstylna czy skóra?
 
NAS Analytics TAG

Kurtka i jeansy. Tekstylna czy skóra?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez wysoczanin » 23/3/2012, 15:45

nic nie wnosisz do rozmowy KAG wiec zamilcz. i czytaj posty ze zrozumieniem!

ale może tak spokojniej? kravec
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03


Postprzez tomek_gda » 23/3/2012, 17:20

Tyle że on ma rację. Najdroższe rękawice wyglądają śmiesznie w parze z najtańszym kombi, i do tego podczas brania zakrętów na kwadratowo. I tak poza tym po co Ci takie? Nie ma sensu kupować tych rękawic pod pozorem poprawy bezpieczeństwa. Za połowę tej ceny (powiedzmy 350-400zł) spokojnie kupisz coś równie bezpiecznego tyle że może nieco mniej bijącego po oczach.
Jeżeli po kilku sezonach i kilku szlifach uznasz że rękawice za 300zł są dla Ciebie nie wystarczające wtedy bierz handroidy - tylko ciekawe co powiesz jeśli po ślizgu zedrą się dokładnie tak samo jak te za 300zł. Rękawice to często jednorazówki.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez wysoczanin » 23/3/2012, 19:04

sorki za nerwówkę Kag i Admini;)

KAG proszę przeczytaj od początku cały ten temat;)

rękawice i buty ma mi Miczab załatwić, ale się nie odzywa coś ostatnio, a bym już miał pewnie je w domu;/

a kto mówi o lansie? lata lansu już mam za sobą:P po prostu mi się podobają i pasują kolorystycznie do kasku(pomijając fakt przerostu formy nad treścią!) no i bezpieczeństwo też na poziomie. estetyka też dla mnie jest ważna;)
to podrzućcie jakieś typy proszę porządnych i bezpiecznych zamienników tych rękawiczek;)

btw. dziś targi motoryzacyjne u mnie w mieście Ostrów Wlkp. i ten sklep się wyłożył... może jeden sezon w jakimś zestawie od nich bym przelatał co? http://www.4-biker.pl/ (otwórz link) Bo żeby Tschula przymierzyć to minimalnie 283 km w jedną stronę, a kupowanie przez neta chyba trochę niebezpieczne co?(w sensie że zły rozmiar można dobrać)

co do Tschula to jaki model warto wziąć pod uwagę?

aaa dziś widziałem kola z garbem to jednak ja odpuszczę bo śmiesznie to wygląda, no chyba że w jakimś chociaż minimalnym stopniu podnosi bezpieczeństwo?
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez madcap » 24/3/2012, 08:49

pytasz o poradÄ™
skąd mi wiedzieć ile masz w klacie, pasie, długość rękawów, nogawek, etc ...
odzież dobieramy do sylwetki - to podstawowa zasada oraz do budżetu
z rękawicami jest podobnie
nadto nie dopisujesz czy wolisz układy sportowe czy podróżne (wbrew pozorom jest różnica)
skoro masz do jakiegoś pułapu ograniczony budżet (jak większość z nas), to warto podejść do problemu bardzo pragmatycznie

vide: w tym samym dziele gość pisze o problemie z rozmiarem rękawic - napalił się na sp2 i zong, bo ma łapska jak niedźwiedź

nie ma generalnie lepszej metody niż trafić do sklepu, poprzymierzać, potem ewentualnie wstawić zapytanie o opinię
odzież ma chronić ale to nie oznacza, że ma fruwać na wietrze
imho z praktyki mogę jedynie dodać, że jednoczęściowe kombi to fajna rzecz, ale mało praktyczna, zdecydowanie bardziej polecam spinane 2-częściówki
przynajmniej jak jadę do pracy to jestem zabezpieczony, ale w razie potrzeby mogę zawsze zdjąć kurtkę lub zmienić spodnie, tym bardziej, że topcase nie jest workiem bez dna (kanapki, laptop, oxfordy oraz spodnie na zmianę - żeby w pracy jaj nie zapocić i nic więcej większego już nie wchodzi).
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez wysoczanin » 24/3/2012, 10:41

Ehhh i znów się nie zrozumieliśmy;/ Pytając miałem na myśli markę, a nie wymiary i prośbę o odpowiedź na zadane pytania odnośnie modelu(pod względem bezpieczeństwa, a nie wymiarów) i sklepu podanego przeze mnie.
A co gdy nie ma takiego sklepu w pobliżu? Dając przykład Knoxów to do najbliższego sprzedawcy mam grubo ponad 300 km!!

sportowe czy podróżne...wydaje mi się że sportowe są "bardziej bezpieczne", więc sportowe.

2-częściowy na pewno!

co do budżetu to tak jak pisałem. na ten sezon chcę coś żeby było, bo na następny robię redukcję na stałe i zleci kilkanaście cm tu i ówdzie i kombi pewnie byłby zdecydowanie za duży. najchętniej bym wydał w tym sezonie na kombi jak najmniej.

ehhh nie wiem co tu jeszcze napisać... chyba jedynie to że od tego dylematu boli mnie głowa:/
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez madcap » 24/3/2012, 12:53

jesli chcesz same marki, to ze średniej klasy masz modekę, helda, probikera - sprawdzone potwierdzone
na temat inych marek nie będę się wypowiadał
sam uzywam zestawu helda, potem helda w wersji tropic oraz ma wypadek mam jeszcze kurtkę Adrenaliny (całkiem niezła jak na to ile za nią dałem - dość tanio)
z tym, że będąc mocnej budowy helda ściągałem dla siebie z niemcowi - polscy oferenci nie mieli modeli lub kolorystyki (tropic)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez wysoczanin » 29/3/2012, 08:29

dzięki za rady! decyzja podjęta;)
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez wysoczanin » 2/4/2012, 18:51

Ok. Kombi doszło. Teraz pytanie odnośnie rozmiaru... czy za duży czy za mały? W sumie dobrze się czuję, trochę w tors uciska, ale rękawy i nogawki za luźne mi kumpel powiedział. Ogólnie doradził wymianę na mniejszy rozmiar. A Wy jak uważacie(jeżeli w ogóle ze zdjęć pójdzie coś wywnioskować)
http://postimage.org/gallery/ej4nm1y/cb5571b6/ (otwórz link)

ProszÄ™ o odp.

193 cm wzrostu, 98 kg wagi.
Rozmiar 56.
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez kowal_71 » 2/4/2012, 19:36

Jak dla mnie rzeczywiście trochę za duży, z kolei rozmiar mniejszy może okazać się za mały.
Eh, kupowanie ciuchów przez internet jest dość ryzykowną opcją...
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wysoczanin » 2/4/2012, 19:50

Ale rzeczywiście się skóra tak rozejdzie? Bo jeżeli tak to może wezmę ten rozmiar mniejszy.

Do sprzedawcy miałem w jedną stronę prawie 400 km;/
Tu jest rozmiarówka tego rozmiaru. http://www.ebay.de/itm/750-BLK-TSCHUL-RACING-LEDERKOMBI-2-TLG-HUMP-TITANIUM-SCHUTZER-RINDSLEDER-/110838694017?pt=Herrenbekleidung&hash=item19ce804081 (otwórz link)

Powiem tak. Na wysokości bioder talii i klatki jest ok, opina się, ale ręce nogi i dupa trochę luźne.
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez kowal_71 » 2/4/2012, 20:06

Moim zdaniem ten jest za duży. Ja bym wymienił na mniejszy, a jeśli będzie za mały, to będziesz musiał poszukać czegoś innego.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez carma » 2/4/2012, 20:10

Usłyszałem kiedyś opinie ze jeśli za pierwszym razem mozesz sam założyć kombi to jest ono za duże. Na pokazanych przez ciebie zdjęciach wygląda to tak ze powinieneś mieć szyte kombi na miare. bo idealnie nie ma szans przy twojej posturze dopasować.
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez wysoczanin » 2/4/2012, 20:10

Kurde dylemat mam że głowa mała;/ idę mierzyć jeszcze...
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez hubi199 » 2/4/2012, 20:19

Wg. mnie mniejszy będzie za mały. Piszesz, że w klacie cie ciśnie, więc mniejszy to tragedia będzie.
Mam spodnie minimalnie za szerokie, przy porządnym ślizgu, uratowały mi dupsko, ani ryski nie miałem.
Jednak jeśli jakoś uda ci się zmieścić w mniejszy to spróbuj.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez wysoczanin » 2/4/2012, 20:47

Ok! Zamówiłem drugi rozmiar mniejszy;) Czekam aż przyjdzie i dam znać;) Teoretycznie powinienem mieć problemy się w niego ubrać nie? Bo słyszałem że skóra się później ładnie dopasuje.
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez amahay » 3/4/2012, 10:25

Się podłączę bo ciekawi mnie (byku77) czy jest jakaś skóra z dobrą wentylacją?
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bryk77 » 3/4/2012, 11:00

wysoczanin, chudy jesteś i wysoki także trudno by Ci było znaleźć coś idealnie leżącego. Wiem, bo sam przechodziłem to samo. Na moje oko kombi jest trochę za luźne. Ciekawe tylko czy ten mniejszy rozmiar nie będzie miał za krótkich rękawów i nogawek.



amahay napisał(a):Się podłączę bo ciekawi mnie (byku77) czy jest jakaś skóra z dobrą wentylacją?



No jest, jest. :wink: Miałem kiedyś skórę z dolnej półki za nieco ponad 400 zł (a może 450, sam nie pamiętam) i tam wentylacji po prostu nie było. Mam na myśli otwory wentylacyjne i powierzchnię perforowaną. Rok temu kupiłem RC-1 alpiny i tu jest już różnica. Kurtka jest przewiewna. Ma zarówno otwory wentylacyjne jak i powierzchnię perforowaną. Spokojnie można w niej latać w upalne dni.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez wysoczanin » 3/4/2012, 14:05

już nieważne;)
Ostatnio edytowano 3/4/2012, 14:47 przez wysoczanin, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Postprzez bryk77 » 3/4/2012, 14:46

Trochę się robiją. Najważniejsze żeby długość "palców" była w porządku. Powineneś też spokojnie zacisnąć w nich pięść.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez wysoczanin » 3/4/2012, 14:47

no właśnie spokojnie nie zaciskam;/ wymieniam na większe.
wysoczanin
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24/4/2011, 19:03

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê