Zobacz wątek - Kask: szczękowy czy integralny?jak dobrac odpowiedni?
NAS Analytics TAG

Kask: szczękowy czy integralny?jak dobrac odpowiedni?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask: szczękowy czy integralny?jak dobrac odpowiedni?

Postprzez daniel85r » 12/3/2012, 16:44

wiiitam. Szybkie pytanie odnośnie kasku na ściga... wybrać szczękowy czy integralny (<300zł) i jak dobrac rozmiarowo kupując np przez neta, ponieważ mój po aż "roku" zrobił się luźny i kręci się na boki podczas jazdy do tego gąbka odkleja się choć początkowo był ok super dopasowany. co poradzicie ???
Avatar użytkownika
daniel85r
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:30
Lokalizacja: Bełchatów


Postprzez k9aro3l » 12/3/2012, 19:12

Przede wszystkim pytanie : Czy masz gdzie przymierzyć taki kask ?
Kupując kask weź pod uwage że rozmiar kasku kaskowi nie równy.
Zamawiania przez internet bez wcześniejszego przymierzenia jest kategorycznie niewskazany- później może się okazać że kask jest za duży.
Jaki masz obwód głowy?
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez goosi » 14/3/2012, 14:00

Kupno przez internet - pamiętaj, że masz prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni na zasadzie odstąpienia od umowy bez podania przyczyny (chyba, że sklep traktuje kask tak jak bieliznę - względy higieniczne - musisz się wcześniej upewnić). Zakup Ci się mocno wydłuży, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie.

Szczękowy / integral - dużo o tym było, ja dodam tylko tyle, że kupiłem szczękę, żeby łatwiej zakładać okulary. Nie zdało egzaminu, przy moich delikatnych oprawkach wciąż jest za ciasno. W praktyce więc i tak jeżdżę w kontaktach. Jakbym wcześniej wiedział, to pewnie kupiłbym integrala. Piszę o tym dlatego, że często właśnie okulary są motywatorem do zakupu kasku szczękowego.
Suzuki PimpuÅ› :D
Avatar użytkownika
goosi
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 29/2/2012, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kask: szczękowy czy integralny?jak dobrac odpowiedni?

Postprzez skazi » 14/3/2012, 17:04

daniel85r napisał(a):wiiitam. Szybkie pytanie odnośnie kasku na ściga... wybrać szczękowy czy integralny (<300zł) i jak dobrac rozmiarowo kupując np przez neta, ponieważ mój po aż "roku" zrobił się luźny i kręci się na boki podczas jazdy do tego gąbka odkleja się choć początkowo był ok super dopasowany. co poradzicie ???

A są w ogóle kaski szczękowe poniżej 300 zł? :shock:
Wg mnie na sciga najlepszy integralny ale w rozsądnej cenie a nie takiej jak ty zaproponowałeś. Co do rozmiaru trzeba przymierzyć i innej opcji nie ma żeby odpowiednio dobrać kask.
skazi
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 10/11/2008, 20:07

Re: Kask: szczękowy czy integralny?jak dobrac odpowiedni?

Postprzez suchy558 » 14/3/2012, 17:37

skazi napisał(a):A są w ogóle kaski szczękowe poniżej 300 zł? :shock:
Wg mnie na sciga najlepszy integralny ale w rozsądnej cenie a nie takiej jak ty zaproponowałeś. Co do rozmiaru trzeba przymierzyć i innej opcji nie ma żeby odpowiednio dobrać kask.

pierwszy przykład z Allegro: http://moto.allegro.pl/kask-datex-loco- ... 68792.html albo http://moto.allegro.pl/kask-naxa-szczek ... 03397.html ;) albo lepszej firmy z używek http://moto.allegro.pl/kask-szczekowy-n ... 78934.html
weź pod uwagę, że nie każdy ma stałe dochody, żeby wydawać na kask po 1000zł+ :P
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez daniel85r » 14/3/2012, 17:44

Dojście do sklepu mam ale ceny powalające jako że jedyny w okolicy :/ obwód głowy 56cm. Nie wiem w praktyce jak się sprawdza szczękowy, na alegro ceny zaczynają sie od 250zl. W integralnym ciężko np założyć okulary czy wsunąć słuchawki od tel co jak sądzę w szczękowym bez problemu. I co tu wybrać i jaki żeby nie był zbyt ciasny ...hm?:)
Avatar użytkownika
daniel85r
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:30
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kask: szczękowy czy integralny?jak dobrac odpowiedni?

Postprzez skazi » 14/3/2012, 17:56

suchy558 napisał(a):
skazi napisał(a):A są w ogóle kaski szczękowe poniżej 300 zł? :shock:
Wg mnie na sciga najlepszy integralny ale w rozsądnej cenie a nie takiej jak ty zaproponowałeś. Co do rozmiaru trzeba przymierzyć i innej opcji nie ma żeby odpowiednio dobrać kask.

pierwszy przykład z Allegro: http://moto.allegro.pl/kask-datex-loco- ... 68792.html albo http://moto.allegro.pl/kask-naxa-szczek ... 03397.html ;) albo lepszej firmy z używek http://moto.allegro.pl/kask-szczekowy-n ... 78934.html
weź pod uwagę, że nie każdy ma stałe dochody, żeby wydawać na kask po 1000zł+ :P

"Topowe" marki nie ma co :lol:, a cena tego Nolana może się nie zatrzymać na tych 230zł
Nie mówię że trzeba wydawać ponad 1000zł ale rozsądne minimum to jest jakieś 500zł, no ale twoja głowa i twoje bezpieczeństwo.
skazi
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 10/11/2008, 20:07

Postprzez k9aro3l » 14/3/2012, 20:40

Po pierwsze: Kto Ci powiedział że w integralu nie założysz okularów ? Masz kaski w których masz takie specjalne rowki na okulary.

Po drugie : Nie jest polecane słuchanie muzyki podczas jazdy ze względu na bezpieczeństwo. Możesz jechać spokojnie i myśląc że wszystko jest ok a w tym czasie może jechać z tyłu karetka której nawet nie usłyszysz i nie ustapisz jej pierwszeństwa.

Po trzecie : Idź do sklepu i przymierz kilka kasków. Nie patrz na ceny w sklepie. Zrób sobie listę powiedzmy 5 kasków które przymierzyłeś, dobrze siedziały na głowie i Ci się spodobały i wróc z tą listą tutaj na forum. My pomożemy wybrać Ci najlepszy z nich.

Po czwarte : Pamiętaj o tym że każdy kask ma inne wnętrze i rozmiar kasku dla drugiego kasku jest nierówny. Inaczej będzie wyglądać skorupa od wewnątrz w HJC a inaczej w AGV czy w Shoei

Do ceny 300zł możesz wyrwać całkiem przyzwoitego hjc zf-10. Sam takowego zakupiłem i jestem wstępnie zadowolony z jakości wykonania chodź nie miałem okazji jeszcze przetesować na drodze. Na allegro powinny stać jeszcze ostatnie sztuki z wyprzedaży.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez daniel85r » 15/3/2012, 23:20

wczoraj odwiedziłem jeden sklep ale co się okazało mały asortyment na sklepie (dostawa wkrótce) :/ więc się nie na przymierzałem , ponieważ jak dla mnie rozmiar 56cm to rozmiar S których brak obecnie heh. Gość polecił kaski NAXA z tych najtańszych ewent. HJC za ok 400zl. Zauważyłem na alegro NAXA ładne czarne z bluetooth i blenda za aż 430zł http://allegro.pl/kask-naxa-fb-bluetoot ... 40050.html ... zastanawia mnie czy nie warto dołożyć pare groszy na takiego włąśnie NAXA z interkom/tel/mp3itd ale czy to spełnia swoje zadania tj czy wyraźnie można rozmawiać z kimś przez taki bajer ? miał ktoś takie coś czy nie warto pakowac się w takie wynalazki ? czy może lepiej agv k3 są po 250-300 ?:) ehh te wybory :)
Avatar użytkownika
daniel85r
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:30
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Invi » 16/3/2012, 10:41

Szczękowy na sporta to porażka. Szczególnie tanie, one były zaprojektowane do czegoś zupełnie innego.


Badziewne marki to też porażka, pomiędzy najtańszymi kaskami normalnych producentów a tym różnica jest kolosalna i widoczna na pierwszy rzut oka.

K3 basic w porównaniu z resztą będzie pod każdym względem lepszy i zapewni właściwą ochronę.


Kasków używanych się nie kupuje.


Z kim ty chcesz rozmawiać na moto? Wiatr i tak uniemożliwi komukolwiek zrozumienie tego co mówisz do mikrofonu.


Jeśli chodzi o słuchanie muzyki to w moim przypadku sprawdzały się tylko ustawione na maksa słuchawki dokanałowe ( całe dwie dychy ;) ). Wszystko inne albo wypadało, albo było zagłuszane przy wyższych prędkościach i obrotach silnika. Zresztą to zły pomysł, coś ostrzejszego sprawia że napierdala się jak głupi, coś spokojniejszego zabija koncentrację.

k9aro3l napisał(a):Po pierwsze: Kto Ci powiedział że w integralu nie założysz okularów ? Masz kaski w których masz takie specjalne rowki na okulary.


Nawet bez tych kanałów da się wcisnąć, ciężko ale się da.

k9aro3l napisał(a):Po drugie : Nie jest polecane słuchanie muzyki podczas jazdy ze względu na bezpieczeństwo. Możesz jechać spokojnie i myśląc że wszystko jest ok a w tym czasie może jechać z tyłu karetka której nawet nie usłyszysz i nie ustapisz jej pierwszeństwa.


Nie ma opcja żeby nie usłyszeć karetki przez słuchawki :lol: Zresztą, od czego są lusterka?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez k9aro3l » 16/3/2012, 19:50

co do tych lusterek to podobno dobry kierowca zerka w nie średnio co 5s. Ale lusterka to nie wszystko, są w nich martwe strefy. Czasami ktoś montuje tak małe lusterka że nic w nich nie widać. Tak też było w OSK w którym się uczyłem. Lusterka były akcesoryjne i były malutkie. Przez to przyzwyczaiłem się że bardzo rzadko w nie spoglądam, zdecydowanie częściej robiłem ruch głowy do tylu i spoglądałem co się dzieje z tylu. Co nie oznacza że z lusterek wcale nie korzystam.

A co do okularów w zamkniętych to fakt że bez tych kanałów też idzie wcisnąć szkła, aczkolwiek wydaje mi się że na dłuższą metę oprawki mogą nie ogarniac tematu, chodź to są jedynie moje domysły.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez daniel85r » 17/3/2012, 11:05

A co sądzicie o tych kaskach LS2 ??? najchetniej kupiłbym coś do max 350zl z blendą :) z NAXA rezygnuje.
Avatar użytkownika
daniel85r
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:30
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez k9aro3l » 17/3/2012, 12:09

Nic nie kupisz kolego konkretnego za tą cenę. Kaski integralne dobre zaczynają się od 500zł, natomiast zestaw z blendą według mnie to w okolicach 1k.
Za tą cenę to kupiłbym hjc zf-10/ cs-r1/ ewetnualnie w agv k3
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez daniel85r » 17/3/2012, 19:38

hmm...te co podałeś są OK, ale nie poosiadają Blendy (przynajmniej do 350zł) a cholera te LS2 z Blenda są już w tej cenie , tylko ciekaw jestem czy warty ceny.
"...mało kasy duży dylemat..." heh
Avatar użytkownika
daniel85r
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:30
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Invi » 17/3/2012, 20:19

Ja tan bym wolał AGV/HJC, ale jak chcesz. Tak na poważnie, potrzebna ci ta blenda? A jakość kasku jest dużo lepsza niż tych wynalazków.

k9aro3l napisał(a):co do tych lusterek to podobno dobry kierowca zerka w nie średnio co 5s.


Chyba trolejbusu...


Zresztą, to bez znaczenia, słuchawki nie zagłuszą karetki.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez k9aro3l » 17/3/2012, 21:16

no ja tam nie wiem jak jest dokładnie z tymi lusterkami, tak nam mówiono na wykładach na prawko. Może chciano nam zobrazować mniej więcej że zerkanie jest potrzebne i bardzo ważne?
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez daniel85r » 18/3/2012, 16:57

Zdaje sobie sprawę że jakość pewnie lepsza ale nie ma co urywać, blenda w słoneczne dni jest na pewno idealna... zakładanie okularów przeciwsłonecznych pod kask w ogóle się nie sprawdza. Że też nie montują w agv blendy :/ - mowie o tych do 350zł.
Avatar użytkownika
daniel85r
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:30
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez maciejka69 » 18/3/2012, 18:06

Szczękowy a integral? Ja mam szczękowy, kupiłem głównie ze względu na opuszczaną blendę przeciwsłoneczną i niby do jazdy z podniesioną szczęką w mieście. W efekcie w mieście i tak jeżdżę z opuszczoną szczęką bo jakoś niepewnie się czuję z podniesioną. Blenda jest rzeczywiście mega wygodna. Natomiast naczytałem się i nasłuchałem o tym, że kask szczękowy jest mniej bezpieczny (skorupa w miejscu nad czołem jest cieńsza i pusta ze względu na chowaną blendę). I chyba jednak ze względu na bezpieczeństwo następny kask i kolejne to będą integrale.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez k9aro3l » 18/3/2012, 19:04

Gdybym był na Twoim miejscu to kupił bym zwykłego integrala a ze zbiegiem czasu gdy NAPRAWDĘ będzie Ci przeszkadzać te słonce kupiłbym drugą szybkę dymioną. Moim zdaniem z tym słońcem nie ma aż takiej tragedii, no chyba że ktos ciągle jeździ w stronę słońca ;)
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê