Zobacz wÄ…tek - Kask Nolan N84 - 2 rodzaje pinlocka
 
NAS Analytics TAG

Kask Nolan N84 - 2 rodzaje pinlocka

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask Nolan N84 - 2 rodzaje pinlocka

Postprzez kasztan » 27/4/2011, 09:07

W Ścigaczowej wyszukiwarce nic nie znalazłem na temat dwóch rodzajów pinlocka stąd nowy post.
Jestem użytkownikiem kasku Nolan N84 - szybka razem z pinlockiem. Jednak przy otwieraniu i zamykaniu szybki pinlock choć jest dobrze napięty haczy o górną uszczelkę i delikatnie się porusza przez co rysuje szybkę i samego siebie. Co gorsze jak pada deszcz to przez haczącą uszczelkę, która jest wtedy mokra potrafi dostać się pomiędzy pinlock a szybkę trochę wody i nic nie widać.
Ostatnio dowiedziałem się że do tych kasków też jest pinlock z brzegami silikonowymi. Sprzedawca jednak nie potrafił mi powiedzieć czy i przy tym pinlocku nie będzie tych samych problemów a na miejscu nie miał takiego do obejrzenia.
Czy ktoś może ma doświadczenia z tym pinlockiem z brzegiem silikonowym?
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59


Postprzez Kris2k » 27/4/2011, 16:11

Moim zdaniem masz zle zalozonego Pin-Locka.
Wg. mnie nie ma mozliwosci zeby Pin-Lock w ogole dotykal czegolwiek innego niz samej szyby.
Nie masz go zalozonego do gory nogami?

Inna sprawa ze Pin-Lock z silikonem ponoc zapobiega rysowaniu sie szyby wlasnie poprzez ocieranie sie Pin-Locka o szybe.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez kasztan » 9/5/2011, 14:12

Pinlock mam tak samo założony jak go kupiłem. Odwrotne założenie nie wchodzi w grę bo pinlock leżałby na uszczelce przy zamkniętej szybce.
Moim zdanie budowa tego kasku jest niewłaściwa. Szybka w pierwszej fazie otwierania powinna odejść lekko od kasku a potem dopiero unosić się do góry. Coś jak w shoei 1100. A u mnie tak jak szybka dotykała uszczelki od razu się podnosi. Konstruktor nie przewidział, żę pinlock odstaje od powierzchni szybki. Pinlock ma grubość ok 1 mm. Pinlock rysuje szybkę i siebie, ponieważ przy otwieraniu i zamykaniu szybki delikatnie haczy o górną uszczelkę i wtedy się porusza.
Zastanawiam się na pinlockiem z brzegiem silikonowym ale wtedy ten brzeg jest jeszcze grubszy i mocniej będzie haczył o uszczelkę.
Pytanie tylko czy pinlock będzie na tyle przyklejony w miejscu brzegu silikonowego, że nie będzie się przesuwał przy zamykaniu/otwieraniu szybki?
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59

Postprzez Kris2k » 9/5/2011, 16:36

Dopiero teraz zakumalem od poczatku do konca o co Ci chodzilo... faktycznie, u mnie zjawisko jest to samo.
Otwierajac szybke w ktorej zamocowany jest PinLock, PinLock bierze minimalnie uszczelke pod wlos, to samo zamykajac wizjer nieco o nia zahacza.
Na pewno pomoze mocniejsze zamocowanie PinLocka na tych mimosrodowych pinach. Jak je mocno dokrecic to PinLock siedzi cisno i haczaca uszczelka nie powoduje przesuniecia PinLocka.
Zauwazylem ze u mnie PinLock caly czas dosc luzno siedzial i otwieranie/zamykanie wizjera powodowale jego przesowanie o jakies 2-3mm gora/dol.
Teraz po dokreceniu na maxa tych mimosrodow ani drgnie.

A czy silikonowy zalatwi sprawe... nie jesli te mimosrodwe piny beda luzno dokrecone.
Roznica bedzie taka ze PinLock bedzie przesowal sie o te 2-3mm na silikonie... ale czy to w koncu nie doprowadzi do jego degradacji i ponownych problemow z rysowaniem sie szyby... mysle ze tak.

Cenne spostrzezenie kasztan!

Inna sprawa jest tez taka, ze czesc producentow moze z gory zakladac ze szybe tak czy siak nalezy wymienic co 2/3sezony tak jak kask co 5lat.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez kasztan » 9/5/2011, 23:03

W tym cały problem, że te piny mam na maksa skręcone i pinlock mocno dociska do szybki a mimo wszystko pinlock delikatnie się porusza kiedy haczy o uszczelkę.
Nie wiem czy wziąść ten pinlock z brzegiem silikonowym czy może naklejkę cityfog. Może dzięki temu brzegowi silikonowemu nie będzie pomiędzy pinlock a szybkę dostawał się brud i rysował.
Nie wiem co zrobić.
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59

Postprzez Seba_ER5 » 9/5/2011, 23:44

a moze inny rozmiar skorup inny rozmiar pinlocka?
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5222
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez kasztan » 10/5/2011, 14:05

Pinlocki mają jeden rozmiar. Dzielą się jedynie na zwykłe i z brzegiem silikonowym oraz według stopnia jasności.
Rozmawiałem z przedstawicielem Nolana i babeczka powiedziała, że brzeg silikonowy przykleja się do szybki i problem poruszania się pinlocka i dostawania się pod niego brudu ponoć nie mam miejsca.
Zobaczymy.
Jeszcze u kumpla chcę zobaczyć jak spisuje się cityfog i wtedy zdecyduję. Na tą chwilę chyba kupię ten pinlock z brzegiem silikonowym. Zaryzykuję.
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê