Zobacz wÄ…tek - Dobra rada mile widziana.
NAS Analytics TAG

Dobra rada mile widziana.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Dobra rada mile widziana.

Postprzez Peat » 21/1/2011, 19:52

Witam Serdecznie Wszystkich ;)

Borykam się z decyzją co do wyboru kasku i kurtki na swój motorek.
Problem polega na tym iż nie mam zielonego pojęcia o firmach i jakości produktów które wpadły mi w oko.
Dlatego Proszę was o radę, może mieliście bądz macie styczność z produktami tych firm.
Na pierwszy rzut, pójdzie kurtka, wybrałem tekstylną.
Firma Alpinestars Model T-RC-1
http://4bikes.pl/kurtka-alpinestars-trc ... h=24_47_48
Co do samej firmy, czytałem że jest liderem wśród producentów odzieży motocyklowej, jak to przekłada się na jakość ? Czy jest warta swojej ceny ?

Następna sprawa to kask. Długo zastanawiałem się nad decyzją co do rodzaju kasku, szczękowy czy zamknięty ? Postawiłem na szczękowy.
W grę póki co wchodzą dwie firmy i dwa modele kasków: Bell oraz Shiro.
Różnica cenowa to aż 500 zł, dlatego na tej opinii zależy mi najbardziej.
Stawiam na prosty kask, bez zbędnych malowań, najlepiej czarny.
Moja obawa co do tych kasków jest taka, czy mechanizm podnoszenia przodu nie rozleci się po dwóch latach ? Dlatego pytanie czy warto kupować kask za 500 zł i zmieniać go po dwóch latach, czy lepiej dopłacić drugie tyle i mieć porządny sprzęt ?
http://4bikes.pl/kask-bell-p-5608.html?cPath=21_41
http://4bikes.pl/kask-shi...tml?cPath=21_41

Z góry Dziękuję za pomoc.
Ostatnio edytowano 21/1/2011, 20:10 przez Peat, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Peat
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18/1/2011, 15:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Postprzez dosiek77 » 21/1/2011, 20:05

a* to dobra firma. Akurat moja ulubiona więc polecam. Jednak zastanów się czy w tej cenie nie lepiej zainwestować w mniej markową skórę.

Co do kasku to się nie wypowiadam bo szczękowych nie uznaję.

Acha link z kurtką nie działa.
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów


Postprzez mianps » 21/1/2011, 22:34

a ja tam jestem cięty na alpinę. Akurat ta kurtka z linku co ma takiego wspaniałego, że kosztuje aż 840zł ? I to jest promocja bo normalna cena niby 999zł...
jak nie masz co z kasą robić to kupuj ją. Szacun będziesz miał za to a* na klacie
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez motoftw » 22/1/2011, 17:59

mianps napisał(a):a ja tam jestem cięty na alpinę. Akurat ta kurtka z linku co ma takiego wspaniałego, że kosztuje aż 840zł ? I to jest promocja bo normalna cena niby 999zł...
jak nie masz co z kasą robić to kupuj ją. Szacun będziesz miał za to a* na klacie


Daj spokój, ja posiadam tą kurtkę i jest naprawdę świetna, co do ceny faktycznie, ja dałem za swoją 780 rok temu więc poszukaj na innej aukcji czy coś, co do kurtki wykonana jest elegancko, testowałem w temperaturach od 5 do 30 i nigdy ani za gorąco ani za zimno, poniżej 20 stopni śmigam z wpięta podpinką i cieplutko, a jedyne co można się przyczepić i co pisali ludzie to te żepy przy rękawach choć mi to nie przeszkadza, Szacun na klacie? Jakbym miał kupować ciuchy tylko po to to bym kupił zamiast kurtki koszulkę alpiny, a zamiast kasku czapkę, taniej by mi wyszło... :roll:
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez d1ab » 23/1/2011, 09:02

Czesc, ja kupowalem ta kurtke http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art44.html

Bez dwoch zdan, jest o prostu swietna. Czy zimno czy cieplo, zawsze spelnia swoja role :) Uzytkuje ja od jednego sezonu i jedyne zauwazalne zmiany po takim czasie noszenia ktore sie pojawily to zabrudzenia na zgieciach lokci :P
Tam gdzie jest szarawy material :)
Kupowalem ja razem z Shoei'em XR1000, wynegocjowalem na kurtce 250 zl :D
d1ab
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3/5/2010, 16:45
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez eryk79 » 23/1/2011, 11:16

do kortki dołoz z 200 paki i masz kombi mniej markowy ale ze skóry a ta tekstylna przy pierwszym slizgo bedzie do smieci bo sie przetrze odrazu
GSX 750F
Avatar użytkownika
eryk79
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 6/6/2010, 17:30
Lokalizacja: szczecin police nowe warpno

Postprzez MisieqR1 » 23/1/2011, 12:40

ja mam 2 cześciowy Alpinestars RC1 i jest super warto zaplacic wiecej i czuc sie bezpiecznie i komfortowy.
YZF R1
Avatar użytkownika
MisieqR1
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 22/1/2011, 10:50
Lokalizacja: Polska/Europa/Åšwiat

Postprzez mrówa » 23/1/2011, 18:06

Z tym ubraniem to chyba zależy na jakie moto mają być ciuchy bo kombi na nakeda chyba się nie sprawdzi co do modeki romy bardzo dobra kurtka moja żona w tym jeździ jako plecak ale jest bardzo uniwersalna ze względu na konfiguracje jaką można uzyskać przez wypięcie podpinki i membrany i w upały się pozbywam wszystkiego a dzięki wszytej siatce wentylacja jest bardzo dobra.Kombi jednoczęściowe jest nie praktyczne,jeżeli już to tylko dwu częściowe.Ja jeżdżę w ciuchach firmy roleff mało znana w stosunku do innych ale bardzo dobra jakościowo i wytrzymałościowo,parę razy leżałem+dzwon z autem nic się nie rozerwało suwaki działają bez zarzutów po trzech sezonach.Co do kasku zastanów się czy potrzebny ci jest szczękowy,jest cięższy od integralna chyba że nosisz okulary to będzie ci łatwiej je zakładać.Szczękowe są głośniejsze chyba że kupisz schuberta wtedy będzie porównywalny do integralna.
Po za tym zacząłbym najpierw od kupna kasku jest o chyba najważniejszy element ubrania i nie żałuj na niego kasy :wink:
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez RUTRA.RD » 24/1/2011, 11:10

co do tej kurtki albiny to kumpel ja ma i jak za te pieniądze to można coś lepszego kupic
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê