Zobacz wątek - Przemakalność kurtek tekstylnych
 
NAS Analytics TAG

Przemakalność kurtek tekstylnych

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Przemakalność kurtek tekstylnych

Postprzez fool » 30/6/2010, 20:38

Witam,
Kupując w zeszłym roku kurtkę zdecydowałem się na tekstylną aby latem nieco mniej się smażyć no a drugą kwestią która przeważyła była nieprzemakalność - padło na najwyższy model Alpinestars'a T-RC1. W zeszłym sezonie jakość szczęśliwie udawało się omijać deszczową aurę no i dopiero dzisiaj przeszła pierwszy raz test - jazda około 20 minut w dość gęstym deszczu. Niestety lipa - dolna część rękawów, brzuch oraz barki w przedniej części przemokły dość mocno a i sama kurtka nasiąkła konkretnie. Jak spisują się w takich warunkach Wasze kurtki tekstylne?
fool
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6/9/2008, 12:16


Postprzez lysy_adas » 30/6/2010, 22:10

no moj textyl tez przemaka po rzesistym deszczu, lekkie mrzawki znosi bez problemu, ale jest z najnizszej polki. Kilka dni temu mialem szlifa i spodnie z kurtka skutecznie mnie ochronily, co prawda sie porozdzieraly i postapialy w niektorych miejscach, ale generalnie wyszlo niezle. W taniej kurtce jedynie jest troche zagoraco w cieplejsze dni... A co do tematu to chyba normalne, ze przy ulewie textyl przemaka.

ps. uwazacie ze lepsza kurtka textylna lepiej ochroni podczas wypadku? czy to tylko kwestia komfortu podczas jazdy?
FZS 600 Fazer , rok 2002.
Avatar użytkownika
lysy_adas
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4/1/2010, 14:39
Lokalizacja: Koszalin


Postprzez donjaw » 30/6/2010, 22:14

mam kurtke buse nardo po 1,5 godz jazdy w deszczu nic nie przemokło testowałem w mieście w trasie tez sie zdarzyło ok 70km i to nie padało tylko lało wróciłem suchy :D mnie nie chronią owiewki bo mykam fz6n pozdr
donjaw
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/3/2009, 15:06
Lokalizacja: wrocław

Postprzez BMW_Zbyszek » 2/7/2010, 09:56

Kurtka:
Miałem Ixon Diablo - nie przemakała i miała dobra wentylację - suwaki wentylacyjne i te w kieszeniach też nie przemakały, ale miałem ślizg, ochroniła mnie i się trochę podarła.
Potem kupiłem okazyjnie podstawowy model Ixona i np. jadąc z Poznania do Bydgoszczy padało - nie przemokła nigdzie - tylko woda spływała po rękawach do rękawic bo nie chowałem mankietów do rękawa.
Także nie przemaka ale wentylacja w lato bardzo kiepska - jakbyś się folią owinął -- ale to tylko podstawowy model.

Spodnie polecam Vanucci z membranÄ… - idealne latem, zimÄ… i w ostrym deszczu.
BMW r1100rs, zx10r
BMW_Zbyszek
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11/5/2010, 10:50
Lokalizacja: Bydgoszcz



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê