Zobacz wątek - używane opony z toru nadaja sie na szose??
 
NAS Analytics TAG

używane opony z toru nadaja sie na szose??

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Dominik_YZF » 20/2/2010, 21:36

Amatorzy jeżdżą często po torze na oponach po lepszych zawodnikach i dają rade, a jakos nie stoją na nich pod kulumna..
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City


Postprzez Cezarjusz » 21/2/2010, 19:36

Grzybek, to ta droga na Leszno pewnie, skręcasz w lewo na wiadukcie tak ?

Jesteś z okolic Czosnowa ??

Borewicz tak szczerze mówiąć to mam gdzieś opinnie innych ludzi, co oni o mnie sądza i sobie myślą w tych małych główkach. Jeżeli kupowanie używanych opon nie jest prawnie zakazane to o co kaman ? Róbta co chceta i tyle.
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez grzybek124 » 22/2/2010, 18:57

Nie jestem z Czosnowa ale mam tam znajomych.
Nie, to nie droga na Leszno. Wpisz w google maps :"Trakt Partyzancki, Truskawka" Na skrzyżowaniu przy zjeździe z 7-ki masz z prawej strony Warszawską a z lewej drogę, która nie ma nazwy i dojeżdża się nią do Traktu. Później traktem dojeżdżasz do drogi 579 i tam też jest parę fajnych tras.

Tak żeby nie bylo off-topa. Tamta droga nie jest w jakimś świetnym stanie ale jeśli ma się zawiechę i caly motocykl w pożądku, to nawet na zużytych Pilot road'ach nieźle tam pomykalem.
FZR 1000
Avatar użytkownika
grzybek124
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19/3/2009, 23:05
Lokalizacja: wiocha

Postprzez Cezarjusz » 22/2/2010, 19:06

To już wiem gdzie, lecisz koło Truskawki, Wierszy i jeszcze przez jakies miejscowości, po drodze jest cmentarz w lesie i pózniej kościół / Fajna trasa i fajne zakręty, czesto robie tam przeloty.
Skręcasz w lewo z Gdańskiej na skrzyżowaniu ze swiatłami w Czosnowie, można sie kiedyś ustawić i polatać po okolicy.
Sory za offtop
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sztempel » 23/2/2010, 03:37

mam takie pytanie do was (bardziej doswiadczonych) zakupilem jakos na jesien suzi i wlasnie widzac stan opon stwierdzilem ze jezdzila po torze. czy musze zmienic opony? dodam ze dopiero ucze sie jezdzic na sporcie i po tym co przeczytalem bede mial opor skladac sie do zakretow na takich oponkach
sztempel
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/11/2009, 14:09
Lokalizacja: dębki

Postprzez Invi » 23/2/2010, 09:11

Tak musisz. Skoro moto jeździło po torze to powinieneś wymienić nawet całe zawieszenie/silnik/nadwozie.


Najlepiej całe moto wymień, bo to co robisz jest NIEBEZPIECZNE!!!
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez nurofen » 23/2/2010, 09:58

Skoro w opinii niektórych opony po kilku/kilkunastu kółkach na torze są tak dobre dlaczego zawodnicy nie zostawiają ich sobie do cywilnych maszynek?

Oczywistym jest że do palenia jest dobra każda opona, gorzej z jazdą.
Avatar użytkownika
nurofen
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 13/1/2010, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez melvin » 23/2/2010, 10:59

bo po pierwsze mają opon od... a po drugie jak kogoś stać żeby latać po torze to i na nowe opony do siebie też go będzie stać...
poza tym ludzie którzy poważnie jeżdżą po torach raczej rzadko latają cywilnie, a jeśli już mieliby zakładać swoje potorówki to na torach zużywają tyle opon że i tak nie są w stanie zużyć tego na zwykłym moto...



sztempel o ile to konto to nie jest jakiś fake, to poraziło mnie twoje pytanie.
btw skąd wiesz że moto latało po torze? może ktoś potorowe opony zapodał... jeździj na tym co masz jak są w miarę młode i nie zjechane i się nie przejmuj...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez sztempel » 23/2/2010, 19:29

byc moze sa to opony zalozone stare. ale nie rozumiem dlaczego mial bym wymienic silnik. zawieszenie wyglada na seryjne. mam jeszcze jeden problem. sa to opony Pirelli Dragon Super Corsa i policjant zatrzymal mnie i powiedzial ze mam do wymiany opone a przeciez te oponki nie maja rowkow do samego konca opony. co robic w takiej sytuacji?

do melvina: o co chodzi z tym fake?
sztempel
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/11/2009, 14:09
Lokalizacja: dębki

Postprzez piotras224 » 23/2/2010, 20:08

sztempel napisał(a):byc moze sa to opony zalozone stare. ale nie rozumiem dlaczego mial bym wymienic silnik. zawieszenie wyglada na seryjne. mam jeszcze jeden problem. sa to opony Pirelli Dragon Super Corsa i policjant zatrzymal mnie i powiedzial ze mam do wymiany opone a przeciez te oponki nie maja rowkow do samego konca opony. co robic w takiej sytuacji?

do melvina: o co chodzi z tym fake?



Pirelli Dragon Super Corsa jak i Pirelli Diablo Super Corsa sa to opony również z przeznaczeniem na drogi publiczne nie tylko na tor wiadomo ze im mniej wzorów bieżnika na oponie tym opona jest bardziej sportowa.

Co robic w takiej sytuacji zapytac policjanta na jakiej podstawie stwierdza ze opona jest do wymiany?
piotras224
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/12/2009, 22:43

Postprzez nurofen » 23/2/2010, 20:26

"jak kogoś stać żeby latać po torze to i na nowe opony do siebie też go będzie stać... " Czyli zawsze chodzi o kasę...
Avatar użytkownika
nurofen
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 13/1/2010, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez melvin » 23/2/2010, 21:33

jakby nie chodziło o kasę to właśnie katowałbym nowego fajera do strzału z korby,,,
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez borewicz » 23/2/2010, 23:41

odniosę się tylko do jednego w formie pytania:

ilu zawodników ginie na torach, a ilu motocyklistów na ulicach

zatem mówienie, że na ulice potorówki są super to istna bzdura, a ten kto tak mówi to jedynie pozer i lanser, i co z tego, że moje opony są łyse na środku a po bokach jeszcze sporo mięcha, jadąc w winklu nie muszę się zastanawiać czy dadzą radę, ja wiem, że dla niektórych pozerów ważniejsze jest pokazanie się na motocyklu na mieście, wiosce czy gdzie tam byle, upalanie sprzęta do bulu i jazda po prostej, posłuchajcie siebie sami, to jest lepsze od najlepszej komedii, ludzie zanim zaczniecie klikać pomyślcie najpierw, ja wiem, że czasami to jest trudne, ale czy śmietnikowe gadżety nie powinny trafić na śmietnik tam gdzie ich miejsce? tu chodzi o wasze i innych uczestników ruchu drogowego zdrowie, a ci co zastanawiają się czy nabyć taki śmietnik niech pamiętają, że przez te śmietnikowe potorowe opony mogą w najlepszym razie zostać kalekami do końca życia, nie wartow głupi sposób szukać oszczędności, lepiej mniej jeździć, umiar jest ze wszech miar słuszny

a na koniec tradycyjnie zapytam: czy na małego też zakładacie zurzytą gumę po kimś?
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez borewicz » 24/2/2010, 00:03

melvin odniosę się do tego co napisałeś w odpowiedzi na pytanie dlaczego zawodnicy nie zostawiają sobie potorówek

a no dla tego, że nie mają kasy na starty, ot co

od h..ja to mają jedynie ci co sa w czołówce, reszta to pasjonaci, którzy za swoje jeżdżą

trzeba wiedzieć co pisać, a nie fantazjować i się w ten sposób wybielać broniąc tezy, że śmietnik jest tak samo dobry i wytarczający co nowe

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez icid » 24/2/2010, 00:33

Każdy jest dorosły i może sobie zakładać nawet opony od snopowiązałki z których dyndają sznurki. Jak spowoduje przez to wypadek i zostanie kaleką, jego problem. Nie pochwalam tego ale nie zamierzam też krytykować. Ogólnie jest to praktyka stosowana chyba tylko w PL :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez melvin » 24/2/2010, 07:38

borewicz napisał(a):odniosę się tylko do jednego w formie pytania:

ilu zawodników ginie na torach, a ilu motocyklistów na ulicach



buahahahhahaha
no tak bo na torze normą jest auto wyjeżdżające ci pod moto z podporządkowanej uliczki z 80letnią niedowidząca babą za kierownicą...



:lol:
proszę się skończ się kompromitować...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez grzybek124 » 24/2/2010, 11:33

A jak mam 18-letnią Yamahę to też wyciągam śmietnik? Niektórzy ludzie nie mają tyle kasy co Ty. Dla mnie motocykl jest pasją i dlugo oszczędzalem żeby na niego uzbierać a teraz dalej oszczędzam żeby na nim jeździć. Może Ciebie to niedotyczy i dlatego nie potrafisz dostrzec motywów ludzi, któzy zakladają potorówkę. Może nie jesteś prawdziwym zapaleńcem i dlatego mówisz, że lepiej kupic nowe opony ale mniej jeźdźić. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak mniej jeździć. Zrobię wszystko co tylko mogę żeby jeździć jak najwięcej. Poza tym wydaje mi się, że jeśli caly czas uważasz, że ludzie kupują używane opony tylko po to, żeby się lansować, to masz chyba jakiś kompleks. Innego wytlumaczenia nie znajduję. Może Ty nie potrafisz zamknąć opony i zazdrościsz?
Ostatnio edytowano 24/2/2010, 18:27 przez grzybek124, łącznie edytowano 2 razy
FZR 1000
Avatar użytkownika
grzybek124
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19/3/2009, 23:05
Lokalizacja: wiocha

Postprzez borewicz » 24/2/2010, 17:39

nigdy w życiu nie zamknąłem opony, nigdy w życiu nie jechałem w winklu 240 km/h - niech tak zostanie

ale tu chodzi o co innego, nie będę się powtarzał, wystarczy przeczytać to co ww wcześniejszych postach napisałem

ale do niektórych trzeba mówić wielokrotnie bo jakieś opory mają ze zrozumieniem tego co czytają, zatem:

jeśli dla niektórych jazda po ulicach to tylko babcia z podporządkowanej to niech ci właśnie kupują i jeżdżą na potorowych spadach - tego też celowo nie będę rozwijać, bo i po co i tak nie zrozumiejo

szczerze mi żal tych co zmuszeni są do kupowania potorówek i tym współczuję (naprawdę szczera subiektywna opinia), ale ci co nie chcą kupować nowych i tylko szukają pozornych oszczędności ci dla mnie będą pozerami, lanserami i drobnymi cwaniaczkami

pzdr
borewicz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18/11/2009, 00:20

Postprzez melvin » 24/2/2010, 21:08

a prosiłem 2 posty wyżej...
skoro nie wiesz jak to jest zamknąć opony i jechać szybko w winklu to jakim prawem wypowiadasz się na temat opon z przytartymi bokami? jakbyś na takich latał i wiedział że puszczają przy pełnym złożeniu to mógłbyś się wypowiadać, a tak możesz sobie swoje opinie w nos wsadzić...
btw. potorówki są OK, będą OK a lanserami są ci co się w kółko chwalą że ich stac na nowe części...
Ostatnio edytowano 24/2/2010, 21:13 przez melvin, łącznie edytowano 1 raz
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez piotras224 » 24/2/2010, 21:12

borewicz napisał(a):
ilu zawodników ginie na torach, a ilu motocyklistów na ulicach


co to w ogóle ma być borewicz tego zdania to ty nie przemyślałeś! porównujesz tor do ulic niepoważny jesteś czy co?

krytykujesz podtorówki a w ogóle kiedyś jeździłeś na nich? napisałeś "co z tego, że moje opony są łyse na środku a po bokach jeszcze sporo mięcha, jadąc w winklu nie muszę się zastanawiać czy dadzą radę" Łysee na środku to już świadczy o tym ze jesteś mistrzem szybkich prostych i palenia gumy ale każdy robi to co lubi
a to że na winklu dadzą rade to nie badz taki pewny bo jak opona jest płaska na górze to jest kwadrat a nie opona i wtedy na bokach ma o wiele mniejsza powierzchnie styczności z asfaltem (prawie tak jak bys sie wykładał na oponach samochodowych powodzenia ) wiec nie pierdziel głupot ze łysa opona na górze jest lepsza od podtotówki.
piotras224
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/12/2009, 22:43

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr