Zobacz wÄ…tek - Zolw Dainese - prosba o opinie
NAS Analytics TAG

Zolw Dainese - prosba o opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez WeWonItThreeTimes » 3/6/2009, 09:42

ven napisał(a):pytanie w kwestii żółwia Dainese BACK SHIELD 7-8 AIR
tak się składa, ze ledwo mieści mi się pod skórzaną kurtką
można nosić go na zewnątrz, czy raczej taka opcja odpada z pewnych względów ?
proszÄ™ o radÄ™


kurtka nowa jest? jak tak to sie dopasuje
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss


Postprzez ven » 3/6/2009, 23:31

kurtka stara niestety
generalnie żółw jest spory i wygodny, na ciuchach nosi mi się go bardzo dobrze będąc ciasno założonym i jeżeli w ten sposób dalej będzie spełniał swoją funkcję to mnie pasuje i taka wersja
chodzi mi o to, czy sÄ… jakieÅ› konkretne przeciwskazania w takim wypadku
ven
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6/10/2006, 13:58


Postprzez Kamusial » 14/2/2010, 12:56

odkopię nieco temat, mam nadzieję że mnie nie zjecie...
kosta napisał(a):widać że nie dokładnie czytasz o tych żółwiach dainese bo gdybyś poświęcił na to więcej czasu to znalazłbyś informacje mówiące o tym że na tym właśnie polega cała konstrukcja tego protectora jak i większości asortymentu mającego nas chronić. podczas uderzenia protector czy kombi ma sie rozpaść pochałaniejąc siłę zderzenia i chronić twoje niewyedukowane dupsko hehe :wink:


Zastanawiam się nad wykorzystaniem zbroi Dainese Wave Neck na stoku narciarskim. Dainese przewiduje inne ciuchy do tych celów, ale wiadomo- kaski szkoda.
Czy ktoś z Was wykorzystywał zbroję do jazdy na nartach?
Czy może ona w skutek jakichś lekkich gleb na nartach, lub wilgoci na stoku stracić swoje właściwości związane z absorpcją uderzeń?
Zapewne najlepiej byłoby zapytać u źródła- importera Dainese, ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia...
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez xede » 15/2/2010, 18:20

dzisiaj widzialem fajna zbroje dainese wlasnie na narty/snowboard i powiem Ci ze myslalem ze to rowniez na moto
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź

Postprzez chachurka » 22/2/2010, 12:58

Mam pytanie, bo przymierzam się do zakupu żółwia;) Wybór padł po dużej ilości przeczytanych postów na Dainese;) tylko mam pytanie czy ktoś może zna sklepy gdzie ceny żółwików dainese są najniższe ;)
Avatar użytkownika
chachurka
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26/8/2008, 10:34
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez chachurka » 1/3/2010, 15:52

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, bo wiadomo ochrona kręgosłupa to podstawa. Znalazłem dwa modele dainese:

http://moto.allegro.pl/item914197363_oc ... ol_1s.html

http://moto.allegro.pl/item914207677_oc ... iar_l.html

i teraz jest pytanie czy dopłacać 200 zł, żeby mieć jeszcze ochronę na łopatki czy ten tańszy w 100% wystarczy ?
Avatar użytkownika
chachurka
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26/8/2008, 10:34
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez seban » 1/3/2010, 19:36

A zastanawiałeś się nad Knox Aegis bardzo ciekawy ochraniacz przynajmniej tak mi się wydaje, co prawda nie przymierzałem żadnych z tych ochraniaczy, lecz miałem je w dłoni i z tego, co zauważyłem to Dainese jest bardzo sztywny i wydaje mi się, że będzie kiepsko przylegał do pleców, co może się odbić na komforcie użytkowania tegoż ochraniacza a Knox bardzo dobrze przylega do ciała, bo nie jest zbudowany z sztywnych płyt tylko z termoplastycznej gumy był na wystawie w Warszawie i zwróciłem na niego uwagę.
Tu masz linki to sklepu (otwórz link), który oferuje Knox i film z youtube (otwórz link) czasami trzeba parę razy odświeżyć stronę zanim załapie :twisted:
seban
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/10/2009, 21:26

Postprzez kosta » 4/3/2010, 09:38

chachurka napisał(a):tylko mam pytanie czy ktoś może zna sklepy gdzie ceny żółwików dainese są najniższe ;)
u mnie, a co do tematu to w tym roku testowałem wszystko co mam (a jest tego troche) dainese na stoku w austrii, każdy z ochraniaczy łącznie ze zbroja zdał egzamin podczas upadku, jedynie kasku nie testowałem gdyz go nie wziołem a by sie przydał
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Kurt » 4/3/2010, 14:52

A jak ten FORCEFIELD Pro L2 Back Protector wypada w porównaniu z Dainese? Niby wygrał jakiś test a i cena jest przyzwoita..
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê