Zobacz wątek - Kombinezon przeciwdeszczowy
 
NAS Analytics TAG

Kombinezon przeciwdeszczowy

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kombinezon przeciwdeszczowy

Postprzez waylander » 19/5/2009, 12:27

Uzywa ktoś może tego typu wynalazku?

Na llaegro mozna dostać czteroczęściowy strój Roleffa za ok 240 zł
http://moto.allegro.pl/item633457018_m_ ... zesci.html

Jak uważacie, warto? Miał ktos do czynenia z tym konkretnym produktem?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17


Postprzez falconiforme » 19/5/2009, 12:43

Zobacz tutaj:
http://www.percentapolska.pl/

Tam mają preparat w nanotechnologii do skór i tekstylii.
Ja używam i jestem szalenie zadowolony.
Pryskasz, czekasz godzinę i na rok lub dwa masz kurtkę czy spodnie wodoszczelne.

Jak poszukasz dalej, percentą do tworzyw sztucznych wypolerujesz sobie szybkę. Po tym zabiegu nie musisz wycierać szybki w deszczu. W mieście wszystkie duże krople spływają same, na trasie małe krople się rozjeżdżają. Bajer sprawa.
Ostatnio edytowano 19/5/2009, 13:13 przez falconiforme, łącznie edytowano 1 raz
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez waylander » 19/5/2009, 12:56

falconiforme napisał(a):Zobacz tutaj:
http://www.percentapolska.pl/

Tam mają preparat w nanotechnologii do skór i tekstylii.
Ja używam i jestem szalenie zadowolony.
Pryskasz, czekasz godzinę i na rok lub dwa masz kurtkę czy spodnie wodoszczelne.

Jak poszukasz dalej, percentą do tworzyw sztucznych wypolerujesz sobie szybkę. Po tym zabiegu nie musisz wycierać szybki w deszczu. Bejer sprawa.


ile taka przyjemnosc kosztuje? nie widzę tam cenników.

generalnie fajna rzecz, tyle że kiedy masz kurtkę skórzaną z perforowanymi miejscami, to chyba jednak lepiej zaopatrzyc sie w jakis kombi przeciwdeszczowy.
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez falconiforme » 19/5/2009, 13:21

Wszystko zależy jak bardzo perforowane.
Generalnie nawet taki materiał jak dżins może być szczelny. Wiadomo że pod naciskiem/pędem wodę wciśniesz.

Do skór 300ml ,aerozol, powinno wystrczyć na kurtkę i spodnie skórzane - 49,90 zł:
http://www.percentapolska.pl/sklep/prod ... cts_id=336
Obrazek

Do skór 1000ml , wystarczy na dwie kurtki i dwie pary spodni 154 zł:
http://www.percentapolska.pl/sklep/prod ... cts_id=341
Obrazek

Nano wycieraczka do szybek motocyklowych 49,90 zł:
http://www.percentapolska.pl/sklep/prod ... cts_id=331
Obrazek
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez SQ » 19/5/2009, 14:07

falconiforme dzięki za newsa. trzeba to zbadać doświadczalnie, szczegolnie, że cena nie boli!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez waylander » 19/5/2009, 20:04

faktycznie fajnie to wygląda, również będę musiał nad tym pomyśleć jako o dodatku:)

ale wracając do tematu...czy kos jeździ w takim kombinezonie przeciwdeszczowym? jak to się sprawdza? nie jest w tym za gorąco? no i najważniejsze - czy autentycznie chroni przed deszczem? (z testu na motogenie wynikałoby że tak, ale chętnie wysłucham innych opinii)

może ktoś miał styczność z jednym z poniższych kombinezonów?

Roleff (4 częściowy)
http://moto.allegro.pl/item636203315_de ... ciowy.html

Naxa (3 częściowy)
http://moto.allegro.pl/item640400959_ko ... e_but.html

Proof (3 częściowy)
http://moto.allegro.pl/item640046319_su ... _3_cz.html

Adrenaline (1 częsciowy)
http://moto.allegro.pl/item636094322_ko ... rm_xl.html


który ewentualnie byście polecili? przyznam szczerze że najbardziej pod względem wizualnym podoba mi się Naxa, ale oczywiscie najwazniejsza bedzie jakosc, a o tej tak naprawde nie weim nic. jakies uwagi?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez SQ » 19/5/2009, 20:27

pomijam ten bełkot o 3 czy 4 częściowych kompletach...
strój jest 2 lub 1 częściowy. ochraniacze na buty i rękawice to mniejsza lub większa pomyłka, poza tym są raczej oddzielnymi częściami.

w żadnym z nich nie jeździłem, ale ogólnie 2 częściowe jest łatwiejsze w użyciu. Kiedy na trasie zaskoczy Cię deszcz i na mokre ciuszki będziesz musiał wciągnąć kondoma, to wierz mi, że będziesz błogosławić 2 części.

co do ochraniaczy butów. ciężko się w tym zmienia biegi. spróbuj w tym podeprzeć się nogą na skrzyżowaniu pod nachyleniem… nie bez powodu oferowane są buty z membraną!
osłony rękawic też nie pomagają w obsłudze klamek i manetek. prostszym rozwiązaniem jest zapodanie sobie dużych gumowych rękawic do zmywania. te zakładasz na zwykłe i nic nie przemoknie, a dzięki temu, że przylegają możesz w miarę normalnie prowadzić motocykl
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez waylander » 19/5/2009, 21:00

SQ napisał(a):pomijam ten bełkot o 3 czy 4 częściowych kompletach...
strój jest 2 lub 1 częściowy. ochraniacze na buty i rękawice to mniejsza lub większa pomyłka, poza tym są raczej oddzielnymi częściami.

w żadnym z nich nie jeździłem, ale ogólnie 2 częściowe jest łatwiejsze w użyciu. Kiedy na trasie zaskoczy Cię deszcz i na mokre ciuszki będziesz musiał wciągnąć kondoma, to wierz mi, że będziesz błogosławić 2 części.

co do ochraniaczy butów. ciężko się w tym zmienia biegi. spróbuj w tym podeprzeć się nogą na skrzyżowaniu pod nachyleniem… nie bez powodu oferowane są buty z membraną!
osłony rękawic też nie pomagają w obsłudze klamek i manetek. prostszym rozwiązaniem jest zapodanie sobie dużych gumowych rękawic do zmywania. te zakładasz na zwykłe i nic nie przemoknie, a dzięki temu, że przylegają możesz w miarę normalnie prowadzić motocykl



hehe przyznam szczerze, że tez początkowo mocno wątpiłem w funkcjonalność tych worków na rękawice i buty. generalnie te wszystkie kombinezony mieszczą sie w tym samym przedziale cenowym, więc to czy akurat idą w komplecie z tymi ochraniaczami na buty i rękawice, nie ma najmniejszego znaczenia. głównym elementem jest sam kombinezon i o jego jakość/niezawodność/komfort chodzi mi przede wszystkim. wiadomo, majątek to nie jest, można brać w ciemno. ale z drugiej strony jak już coś mam kupić, to dobrze żeby spełniało swoją rolę.
SQ dzięki za opinię:) Ktoś jeszcze miał styczność z tego typu ciuchami?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez SQ » 20/5/2009, 07:53

zapomniałem napisać wcześniej...
bardz jest istotne, żeby szwy były zszywane i podklejane jakąś taśmą (jak w namiocie)
te tylko klejone bardzo szybko puszczają
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Kris2k » 20/5/2009, 08:12

Ja uzywam kombika z moto-akcesoriow, zadne tam wymyslne firmowki za 200pln, kosztowal mnie 80pln, jest 2-czesciowy (czarno-niebieski), sprawdzil sie idealnie. Nie widze sensu wydawac wiekszej kasy na tego typu gadzet.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez WeWonItThreeTimes » 20/5/2009, 09:18

falconiforme napisał(a):Zobacz tutaj:
http://www.percentapolska.pl/

Tam mają preparat w nanotechnologii do skór i tekstylii.
Ja używam i jestem szalenie zadowolony.
Pryskasz, czekasz godzinę i na rok lub dwa masz kurtkę czy spodnie wodoszczelne.

Jak poszukasz dalej, percentą do tworzyw sztucznych wypolerujesz sobie szybkę. Po tym zabiegu nie musisz wycierać szybki w deszczu. W mieście wszystkie duże krople spływają same, na trasie małe krople się rozjeżdżają. Bajer sprawa.


Kozak sprawa, zastanawia mnie tylko czy nie wpływa to negatywnie na skóre (o tekstylia sie nie martwie)

falconiforme: testowales to juz w jakims wiekszym deszczu? Latasz w teksie czy skórze?
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez waylander » 20/5/2009, 10:32

Kris2k napisał(a):Ja uzywam kombika z moto-akcesoriow, zadne tam wymyslne firmowki za 200pln, kosztowal mnie 80pln, jest 2-czesciowy (czarno-niebieski), sprawdzil sie idealnie. Nie widze sensu wydawac wiekszej kasy na tego typu gadzet.


podziel się linkiem pliz:)
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez SQ » 20/5/2009, 10:42

noooo
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Kris2k » 20/5/2009, 11:05

takowy:
http://www.******/product_in ... s_id=12099

widze ze w tym roku "troche" zdrozalo ;)
jak wspomnialem, dalem za niego 80pln
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez falconiforme » 20/5/2009, 13:49

WeWonItThreeTimes napisał(a):
falconiforme napisał(a):Zobacz tutaj:
http://www.percentapolska.pl/

Tam mają preparat w nanotechnologii do skór i tekstylii.
Ja używam i jestem szalenie zadowolony.
Pryskasz, czekasz godzinę i na rok lub dwa masz kurtkę czy spodnie wodoszczelne.

Jak poszukasz dalej, percentą do tworzyw sztucznych wypolerujesz sobie szybkę. Po tym zabiegu nie musisz wycierać szybki w deszczu. W mieście wszystkie duże krople spływają same, na trasie małe krople się rozjeżdżają. Bajer sprawa.


Kozak sprawa, zastanawia mnie tylko czy nie wpływa to negatywnie na skóre (o tekstylia sie nie martwie)

falconiforme: testowales to juz w jakims wiekszym deszczu? Latasz w teksie czy skórze?


TAK, TESTOWAŁEM, DZIAŁA !!!
Psikam skóry, ale do tekstyliów też będzie dobry z wyjątkiem tego że więcej preparatu na nie zużyjesz.

1. Testowałem preparat do skór.
2. Testowałem preparat do szybek.

1.
Preparat do skór jest chyba na bazie octu (tak pachnie ten 1 litrowy).
I skoro jest napisane że do skór to skóry chyba nie zniszczy prawda??!!
Psikałem nim buty, kurtki, spodnie i m.in stare spodnie skórzane.

Wcześniej w tych starych spodniach przemakałem jak kura na deszczu. Trochę wyczyściłem, popsikałem i bajerancko nie przemakałem wcale.

Ten preparacik nie narusza oddychalności materiałów. Ma za zadanie tworzyć powierzchnię podobną do powierzchni kwiatu lotosu. Buty prawie cały czas wyglądały jak świeżo wypolerowane. W większości brud nie klei się.

2.
Tak samo z szybkami motocyklowymi. Nie pozwala wodzie osadzać się na szybce. Po zastosowaniu nie musiałem wcale szybki wycierać rękawiczką czy to w mieście czy na trasie.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez WeWonItThreeTimes » 20/5/2009, 13:57

falconiforme napisał(a):TAK, TESTOWAŁEM, DZIAŁA !!!
Psikam skóry, ale do tekstyliów też będzie dobry z wyjątkiem tego że więcej preparatu na nie zużyjesz.

1. Testowałem preparat do skór.
2. Testowałem preparat do szybek.

1.
Preparat do skór jest chyba na bazie octu (tak pachnie ten 1 litrowy).
I skoro jest napisane że do skór to skóry chyba nie zniszczy prawda??!!
Psikałem nim buty, kurtki, spodnie i m.in stare spodnie skórzane.

Wcześniej w tych starych spodniach przemakałem jak kura na deszczu. Trochę wyczyściłem, popsikałem i bajerancko nie przemakałem wcale.

Ten preparacik nie narusza oddychalności materiałów. Ma za zadanie tworzyć powierzchnię podobną do powierzchni kwiatu lotosu. Buty prawie cały czas wyglądały jak świeżo wypolerowane. W większości brud nie klei się.

2.
Tak samo z szybkami motocyklowymi. Nie pozwala wodzie osadzać się na szybce. Po zastosowaniu nie musiałem wcale szybki wycierać rękawiczką czy to w mieście czy na trasie.


Gitarka, dzięki z kompleksową odpowiedz. Mysle ze warto zainwestować w to i nie bawic sie w srednio wygodnie przeciwdeszczowki, szczegolnie ze sprawdzone
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez falconiforme » 20/5/2009, 21:34

Dodam że efekt tych produktów jest trwały.
Np na szybce nie złazi to po pierwszym myciu. Raz na rok polerka szybki i styka. Preparatu jest tyle że wystarczy na kilkadziesiąt polerowań.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez WeWonItThreeTimes » 16/6/2009, 13:56

falconiforme napisał(a):Dodam że efekt tych produktów jest trwały.
Np na szybce nie złazi to po pierwszym myciu. Raz na rok polerka szybki i styka. Preparatu jest tyle że wystarczy na kilkadziesiąt polerowań.


Możesz podrzucic ile tego wypsikales na szybke? Bo ja nalozylem powiedzmy dwie warstwy (szyba zmoczona+polerka, i tak 2 razy) i rano lipton był. co prawda głownie wodą z pod kół dostawałem ale wydaje mi sie ze i to powinno splywac
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr