Zobacz wątek - Skóra czy Teks ? Kombinezon czy Cześci ?
NAS Analytics TAG

Skóra czy Teks ? Kombinezon czy Cześci ?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Skóra czy Teks ? Kombinezon czy Cześci ?

Postprzez _Independent » 15/4/2009, 12:07

Mam pytanie takie jak w temacie, co jest lepsze jeśli chodzi o ubranie skóra czy może Teks ? I czy lepiej kupować cały pełny kombinezon czy w częściach typu osobno spodnie osobno kurtka ? Dodam jeszcze może że miało by to być na on-road.
_Independent
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2009, 14:35


Postprzez sznajdi » 15/4/2009, 13:12

Napisz jeszcze jakie to moto i gdzie będziesz jeździł, miasto czy trasa.

A poza tym użyj opcji szukaj, jest pełno takich tematów :?
MZ ETZ 251 -> Honda CBF 600 S -> YAMAHA FZS 1000 FAZER
Avatar użytkownika
sznajdi
Bywalec
 
Posty: 566
Dołączył(a): 4/3/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez elco » 15/4/2009, 13:38

szukaj, ale nie znajdziesz tutaj jednoznacznej odpowiedzi.
To pytanie o gusty a o nich sie nie dyskutuje.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez pablomotors » 15/4/2009, 17:18

Na miasto lepszy będzie kombi tekstylny. Na trasę to już kwestia gustu i stylu jazdy. Poza tym opcja szukaj się kłania.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez Kaja » 16/4/2009, 06:49

skóra, skóra, skóra 8)

dwuczęściowe kombi skórzane, a jak masz kasę to do miasta jeansy do tego zestawu
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez neuro » 16/4/2009, 08:40

Popieram Kaję - kurtka tylko skórzana! ;) Jeśli chodzi o spodnie, to jetyem fanem tych najmniej "utylitarnych", czyli typu np. Alpinestars Streetcargo. Pasują do skóry i zapewniają ochronę a jednocześnie nie odstają od "normalnego" kroju.
Ale jak wspomniano wyżej, to kwestia gustu; kto mając -naście lat chodził w papie nie założy na grzbiet teksów ;)

pozdr,
p.
SV650S K3
Avatar użytkownika
neuro
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2006, 14:31
Lokalizacja: KRK

Postprzez WeWonItThreeTimes » 16/4/2009, 09:06

po 2ch sezonach w teksach, nabylem kombi 2-czesciowe. latam trasa/miasto i narazie nie narzekam ale temperatury nie za wysokie wiec zobaczymy jak bedzie w lato ale prawdopodobnie zakupie jeszcze jeansy z kevlarem i ochroniaczami. moim zdaniem poprawia sie komfort psychiczny jak przesiadasz sie z teksow na skore, przynajmniej mnie sie poprawil i pozwalam sobie na wiecej w zakretach
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez adam_89 » 16/4/2009, 12:26

Do wiosny latałem w kombii skórzanym, wszystko ładadnie pięknie tylko poprostu skóra jest zbyt ciężka (czytaj mniej praktyczna) fajnie się polansować w skórze, przejechać jakąś krótką trase, ale jechać gdzieś dłużej to męczarnia. Skórą poprostu jest kilkukrotnie cięższa od ubrań tekstylnych.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez WeWonItThreeTimes » 16/4/2009, 12:35

adam_89 napisał(a):Do wiosny latałem w kombii skórzanym, wszystko ładadnie pięknie tylko poprostu skóra jest zbyt ciężka (czytaj mniej praktyczna) fajnie się polansować w skórze, przejechać jakąś krótką trase, ale jechać gdzieś dłużej to męczarnia. Skórą poprostu jest kilkukrotnie cięższa od ubrań tekstylnych.


zgadzam sie, ale jest jednoczesnie duzo bardziej bezpieczna od teksow. kwestia priorytetow
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez Kaja » 16/4/2009, 12:35

adam_89 napisał(a):Do wiosny latałem w kombii skórzanym, wszystko ładadnie pięknie tylko poprostu skóra jest zbyt ciężka (czytaj mniej praktyczna) fajnie się polansować w skórze, przejechać jakąś krótką trase, ale jechać gdzieś dłużej to męczarnia. Skórą poprostu jest kilkukrotnie cięższa od ubrań tekstylnych.


sam sobie zaprzeczasz ... waga ubrania chyba jest istotna jak mało jeździsz, często się przebierasz, łazisz gdzieś po mieście itd.
jak jedziesz w trasę i siedzisz kilka godzin tyłkiem na moto nie odczuwasz chyba wagi ubrania :shock:

Poza tym są takie tekstylne ciuchy, które też są cieżkie jak cholera
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez milus » 16/4/2009, 13:56

Wygoda w kombi to kwestia dopasowania.W dobrze dobranej skórce można chodzić cały miesiąc i będzie wygodnie.Oczywiście jeżdżąc w samej skórzanej kurtce(krótki krój,podwijanie) już nie jest tak kolorowo i tu się lepiej tex sprawdza.

Przynajmniej ja tak mam.Nie wiem jak z tymi stricte sportowymi modelami kombiaków, bo one pewnie mniej wygodne.
600:D Spawacz ram....
milus
Świeżak
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17/8/2007, 12:32
Lokalizacja: Legnica

Postprzez adam_89 » 16/4/2009, 16:22

Kaja napisał(a):
adam_89 napisał(a):Do wiosny latałem w kombii skórzanym, wszystko ładadnie pięknie tylko poprostu skóra jest zbyt ciężka (czytaj mniej praktyczna) fajnie się polansować w skórze, przejechać jakąś krótką trase, ale jechać gdzieś dłużej to męczarnia. Skórą poprostu jest kilkukrotnie cięższa od ubrań tekstylnych.


sam sobie zaprzeczasz ... waga ubrania chyba jest istotna jak mało jeździsz, często się przebierasz, łazisz gdzieś po mieście itd.
jak jedziesz w trasę i siedzisz kilka godzin tyłkiem na moto nie odczuwasz chyba wagi ubrania :shock:

Poza tym są takie tekstylne ciuchy, które też są cieżkie jak cholera


No właśnie ostatnio jeżdze i to bardzo dużo. Rzeczywiście podczas samej jazdy tej wagi skóry tak nie czuć. Ale zwykle wyjeżdzam na turystyczne wycieczki całodniowe, podczas których nie tylko jeżdze, ale też chodze, stoje itp. Nawet na jakimś głupim rozpoczęciu sezonu trzeba odstać swoje i zaobserowałem, że ciężąr kombi skórzanego daje kręgosłupowi rade. Właśnie dlatego ostatnio skompletowałem tekstylny strój i pozbyłem się problemu.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez s_extrem* » 17/4/2009, 14:06

Moje zdanie jest takie: Bezpieczenstwo Skora > Tekstyl. Komfort i uniwersalnosc Tekstylia > Skora

Bezpieczenstwo: skora sciera sie dluzej niz tekstylny material, a ochranicze przylegaja idealnie i nie przemieszcza sie szybko po ew. szlifie
Komfort i uniwersalnosc: zima nie wyobrazam sobie jazdy w skórze, to samo tyczy sie deszczu. W zestawie tekstylnym mam mozliwosc zabrania cieplutkiej podpinki no i taki zestaw jest jednak lzejszy.
Podsumowanie: Na szalenstwa latem i tor skora, na trasy tekstyl. Polecam kupienie tego i tego. Jesli ktos kupuje motocykl jako podstawowy srodek transportu polecam tekstylia na poczatek, a pozniej dokupienie skory. W przypadku traktowania naszych maszyn jako rozrywki na cieple dni polecam skore ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ryba » 17/4/2009, 18:59

ja do tej pory miałem kurtke skorzana i spodnie tekstylne. Teraz dokupilem sobie 2-czesciowe kombi skorzane ze wzgledu na bezpieczenstwo. Wbrew pozorom zauwazylem ze dobre skorzane spodnie (alpinestars) leppiej oddychają niż tekstylne i sa przyjemniejsze w dotyku (fakt ze tekstylne mam niezaspecjalne) no i stawiaja mniejszy opor aerodynamiczny (to juz bardziej oczywiste)...
stare ciuchy zostawilem sobie na zimne dni (wiecej mozna pod nie zapakowac), natomiast w kombi bede jezdzil w cieplejsze dni (wieksze powierzchnie wentylowane - no i wlato troche sie bardziej czlek sklada w zakrety ;) )

ps. skóra jest dobrym izolatorem i wolniej sie wychladza i nagrzewa
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê