Zobacz wÄ…tek - Sklepy internetowe
NAS Analytics TAG

Sklepy internetowe

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Sklepy internetowe

Postprzez Niebiesska » 9/4/2008, 16:35

Hej! Ja mam pytanko: czy kupujecie w sklepach internetowych lub na aukcjach rzeczy na motor takie jak kask lub jakieÅ› inne?
Avatar użytkownika
Niebiesska
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/2/2008, 20:33
Lokalizacja: Olkusz


Postprzez Hube » 9/4/2008, 17:01

Zawsze w sklepie. Przez internet zamawiam jedynie akcesoria np. crashpady, owiewkę itp. Tzn. rzeczy dedykowane, których nie można spieprzyć, ani toczyć później wojny ze sprzedawcą, bo on myślał, że ja myślałem, że chodzi mi o..., a on przecież mówił, że tego nie ma...

Nigdy przez internet (bez przymiarki) nie kupiłbym kasku ani ciuchów, choć zawsze jest możliwość przymierzenia 'na mieście' i zamówienia takiego samego rozmiaru on-line.

Szkoda mi tylko ludzi prowadzących biznesy motocyklowe, sklepy, bo wiara do nich chodzi, przymierza, a później kupują w necie. Rozumiem, że wszyscy chcą oszczędzać, ale idąc tym tropem dalej, niedługo będą tylko sklepy internetowe (bez kosztów magazynu, sprzedawców, czynszy...) i nie będzie gdzie zmierzyć choćby gaci.

Pozdro
Hube
DL1000 -> Yamaha MT01 -> Hayabusa
Avatar użytkownika
Hube
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14/11/2006, 13:43
Lokalizacja: Poznań


Postprzez InSiDe » 9/4/2008, 17:01

Tak, większość. Ale wpierw każdy idzie przymierzyć do najbliższego sklepu gdzie może. Ja, ponieważ jestem leniwy (a sklep koło mnie dobrze zaopatrzony) kupuję wszystko w jednym sklepie :] Ogólnie jednak na 4bikes czy innych będziesz miała troszkę taniej. Nie licząc już jakiejś gimnastyki ze ściąganiem zza granicy (co wyjdzie o wiele korzystniej w większości przypadków).

Edit:
Ps. Na przyszłość zakładaj tematy w odpowiednich do tego działach, ok?
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Niebiesska » 13/4/2008, 11:17

Dzięki bardzo za pomoc :D Mnie też się wydaje, że kupowanie ciuchów bądź kasków w necie jest bezsensowne... Ale wolałam poznać opinię fachowców :) PozdróFFka!!
Avatar użytkownika
Niebiesska
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/2/2008, 20:33
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez Niebiesska » 13/4/2008, 11:20

Tym bardziej zreszta wolałam się zapytać, bo u mnie nigdzie nie ma sklepów z ciuchami na moto i chyba musze się wybrać do Krakowa, narazie pooglądać i na przymiarkę oczywiście :D
Avatar użytkownika
Niebiesska
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/2/2008, 20:33
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez elco » 13/4/2008, 12:00

Ten temat wraz z ankieta juz kiedys zostal poruszony w dziale akcesorii motocyklowych i mysle, ze kazdy kolejny post powinien miec wlasnie tam miejsce.


senekkorzenna napisał(a):Sklepy też prowadzą dziwną politykę ponieważ ceny u nich są od 50 do 150zł drożej niż na Allegro.Dlatego wielu woli kupić w internecie mimo ryzyka. :?


Ta polityka wcale nie jest dziwna. Nia rzadza proste prawa ekonomii i mozna powiedziec drobne luki w prawie. Spora czesc sklepow internetowych prowadzi normalna zarejestrowana dzialanosc gospodarcza typu sklep czy serwis. W zwiazku z tym ich towary obciazone sa powaznymi kosztami zwiazanymi z dodatkowymi podatkami, kosztami wystawowymi, magazynowymi itd. Spora czesc uzytkownikow Allegro jezeli nawet juz ma zarejestrowana dzialanosc, to zwykle prowadzi ja we wlasnym domu. Dzieki temu moze polowe kosztow obciac i stad pojawiaja sie takie niskie ceny.
Ostatnio edytowano 13/4/2008, 12:08 przez elco, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Niebiesska » 13/4/2008, 12:01

Znalazłam w internecie prześliczny kask. Mimo umiesczconej tam tabelki z wymiarami nie odważyłabym sie chyba go kupić. Po pierwsze cena - 1600 zł, a po drugie nie mam gwarancji, że przyślą mi taki, jaki zamówiłam. Owszem były tam komentarze typu "wcale się nie zawiodłam na tym zakupie" itd. jednak wolę nie ryzykować...
Avatar użytkownika
Niebiesska
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/2/2008, 20:33
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez dingo » 14/4/2008, 09:39

A ja kupowałem w necie, ale nie na allegro tylko w sklepach.
Kupowałem też w Germanii (louis, polo) - wyłącznie z jednego powodu, np mój kask w W-wie kosztuje 2300PLN a w loisie zapłaciłem 1200PLN
Niemcy to biedny naród, słabo zarabiają i dlatego tam chyba wszystko tańsze.... :)
dingo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/3/2008, 16:13
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez falconiforme » 14/4/2008, 10:26

Osobiście przez net kupiłem 3 kaski, i kurtkę w tarborze.
Wszystko pasuje jak ulał. Oczywiście można z czymś nie trafić. Zawsze można odesłać w przeciągu tygodnia.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Inku » 14/4/2008, 12:51

[quote="Hube"

Szkoda mi tylko ludzi prowadzących biznesy motocyklowe, sklepy, bo wiara do nich chodzi, przymierza, a później kupują w necie. Rozumiem, że wszyscy chcą oszczędzać, ale idąc tym tropem dalej, niedługo będą tylko sklepy internetowe (bez kosztów magazynu, sprzedawców, czynszy...) i nie będzie gdzie zmierzyć choćby gaci.
[/quote]

Dokładnie tak. Ja również ciuchy kupiłem w sklepie. Po wcześniejszej przymiarce. Co prawda nie naszym rodzimym tylko w Louise. Autoryzowane serwisy omijam bo albo cena powala z nóg albo trzeba czekać bo nie ma rozmiaru. Nigdy bym nie kupił bez przymiarki. Nawet kask tego samego rozmiaru, tego samego producenta ale inny model może różnić się rozmiarem. I często tak jest. Oszczędzanie 50zł na kasku za powiedzmy 500-600zł, bo może będzie dobre, jest dla mnie chore. A później męczyć się cały czas (trzeba było kupić w sklepie przynajmniej nie byłby za ciasny/luźny. W dodatku sprzedawca doradziłby mi jak powinien leżeć)
Część ciuchów kupiłem na bajzlu w Poznaniu. Jakoś nie widziałem sensu mierzyć ciuchów i szukać w sieci - może będzie 20zł taniej. Mimo, że na nadmiar pieniędzy nie narzekam. Wręcz przeciwnie.

A teraz spójrzcie na drugą stronę medalu. Sprzedawca prowadzi sklep, płaci za utrzymanie, ma kilka rzeczy zużytych przez mierzenie, bo przyjdzie 80 przymierzyć a 10 kupi. Reszta przez sieć. Poza tym na chleb jakoś też musi zarobić.
Poza tym jak kupuję w sklepie (Louis) to nie mam problemu. Mierzę sobie to co chcę. Czasem nawet ciuchy na które mnie nie stać (ale w granicach rozsądku, żeby całego asortymentu nie mierzyć)- tak dla porównania, czy może poczekać, dołożyć trochę i mieć coś wygodniejszego/ bezpieczniejszego. Zawsze mam sprzedawcę, który mi doradzi, czasem mniej kompetentnie, czasem bardziej. I wybiorę coś na moją kieszeń/ preferencje. Czasem w cenie niższej niż w sieci :D

Dla szukających ciuchów polecam Louisa albo motobazar z naciskiem na to pierwsze. Z naszymi sklepami nie mam wielkiego doświadczenia. Kiedyś byłem, to słyszałem - na za tydzień.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Dominik_YZF » 14/4/2008, 12:59

A ja kupiłem kask na 4bikes i nie żaluje. Pasuje idealnie, nie musiałem dlugo czekac, a i zaoszczędziłem troche :wink:
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez elco » 14/4/2008, 13:45

Inku napisał(a):
A teraz spójrzcie na drugą stronę medalu. Sprzedawca prowadzi sklep, płaci za utrzymanie, ma kilka rzeczy zużytych przez mierzenie, bo przyjdzie 80 przymierzyć a 10 kupi. Reszta przez sieć. Poza tym na chleb jakoś też musi zarobić.


W tym przypadku prawa ekonomii niestety sÄ… bardzo brutalne. Wolny rynek i prawo dzungli - slabszy musi umrzec. Sklepy internetowe, ktore i tak w Polsce jeszcze nie sa dobrze rozwiniete i obecnie przezywaja swoj zloty wiek beda wykorzystywac kazda okazje. Sprzedawcy sa niestety bezsilni wobec konkurencji (conajmniej smiesznym byloby wywieszenie tablizcki - "Zakaz przymierzania bez kupowania".)Tym bardziej, ze wiekszosc sklepow internetowych albo zwyklych handlarzy omija mase zbednych kosztow i przepisow. Ja tez osobiscie preferuje kupic cos co wczesniej przymierzylem, dokladnie obejrzalem. Ale gdy juz wiem z czym to sie je, to nie mam zamiaru przeplacac w sklepie za dany towar 50zl, a w przypadku troche bardziej wartosciowych rzeczy nawet i 150-200zl. Zgodnie z prawami konsumenta jezeli towar mi sie nie spodoba, albo cos bedzie z nim nie tak mam prawo do jego zwrotu lub wymiany. Dlatego tez wiekszosc rzeczy kupuje w internecie albo w razie koniecznosci na motobazarze.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez b4ndzior » 14/4/2008, 19:47

Elo

Niedawno kupiłem kask w niemieckim sklepie internetowym. Po zapłaceniu za kask i opłacie kosztów przesyłki ( za pobraniem ) zaoszczędziłem 120 PLN.

Co do kasku nie mam żadnych zastrzeżeń, kask pasuje idealnie a wybrałem rozmiar taki jak wskazywała metoda pomiaru jaka była zalecana i zamieszczona na stronie sklepu.
b4ndzior
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 5/12/2007, 23:14

motocyklowy sklep internetowy

Postprzez zeus » 15/4/2008, 07:44

witam

Ostatnio kupiłem wszystkie akcesoria żeby przygotować motocykl do sezonu, świece , filtry , olej , wszystko w dobrej cenie . Znalazłem sklep <a href="e-motor.com.pl">www.e-motor.com.pl</a> , kolega kupił u nich motocykl a teraz otwarli też sklep internetowy .
zeus
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/4/2008, 07:31

Postprzez Owi » 17/4/2008, 08:49

a ja robie kryptoreklame;] zapomniales dodac;]
05 Yamaha YZF R6 Raven Edition
Owi
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 6/8/2007, 16:10
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez scigant88 » 15/7/2008, 16:31

Wedlug mnie kupowanie przez internet to dobra rzecz jezeli wiesz czego chcesz i znasz rozmiar to kupisz dobrze chyba ze nie wiesz nic to lepiej do sklepu jechac
scigant88
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 3/6/2008, 14:32

Postprzez hefron » 15/7/2008, 21:21

W Polsce jest jak jest, ale na zachodzie każdy normalny sklep detaliczny prowadzi sprzedaż przez internet aby nie ulec konkurencji i uważam, że to jest bardzo dobra praktyka. Osoba, która przychodzi do salonu i zajmuje czas sprzedawcom, kasjerom itp płaci więcej ponieważ koszt jego obsługi jest większy. Przez internet nikt nie musi go niańczyć i dlatego jest taniej, proste. Poza tym ceny w internecie wcale nie są takie niskie jak powinny być. Wina leży po stronie dystrybutorów i importerów, którzy kontrolują ceny minimalne i dlatego wszyscy kupują za granicą.
Jak dla mnie temat rzeka :D
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez neuro » 16/7/2008, 13:07

Polecam ebay, ale nie ten polski. Za Shoei XR-1000 zapłaciłem 990PLN z przesyłką kurierem - dotarł na 3ci dzień po wpłacie, bez porównania z PP :> Kask oczywiście zmierzyłem wcześniej tutaj, więc zakup był jedynie kwestią znalezienia odp. ceny i wzoru.
Ceny u polskich dystrybutorów są niestety chore... Ten sam kask w Kraku - 1750 u "oficjalnego dystrybutora".

Pozdrawiam,
p.
Avatar użytkownika
neuro
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2006, 14:31
Lokalizacja: KRK



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê