Zobacz wÄ…tek - DiscLock Xena XR-1
NAS Analytics TAG

DiscLock Xena XR-1

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

DiscLock Xena XR-1

Postprzez outsider.eu » 29/3/2008, 18:11

Kupiłem takiego disclocka, ale wg mnie jest za mało czuły - można np podnieść moto z bocznej podpórki, usiąść na nim a nawet pokulać trochę do przodu lub do tyłu (na tyle na ile pozwoli obracająca się tarcza zanim lock dojdzie do zacisku) pod warunkiem, że robi się to wszystko bardzo powoli i spokojnie, baz żadnych szarpnięć. Dopiero energiczniejsze poruszenie motocyklem albo stuknięcie w samego locka powoduje uaktywnienie alarmu. Czy "ten typ tak ma" czy to ten mój egzemplarz jest jakiś felerny? Bo żadnej regulacji czułości w nim nie znalazłem...
...tak naprawdę ważna jest tylko chwila...
Avatar użytkownika
outsider.eu
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2/3/2008, 13:03
Lokalizacja: Bydgoszcz / okolice


Postprzez motoman » 1/4/2008, 09:43

ten typ tak ma. niestety.
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez InSiDe » 1/4/2008, 13:24

Lepszy taki niż mój, włączający się z byle okazji (więc, żeby nie wkurzać sąsiadów wyjąłem z niego baterię). Czułość reguluje się pośrednio umieszczając go bliżej bądź dalej od środka tarczy. Kumasz, działa to na zasadzie dźwigni. Im dalej jest sam lock od środka koła, tym prędkość kątowa będzie większa przy tak samo delikatnym poruszeniu kołem.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez outsider.eu » 1/4/2008, 16:47

No dzięki - tak myślałem. Pewnie, że z dwojga złego wolę taki trochę mniej czuły, niż taki który się włącza bez powodu albo przy silniejszym podmuchu wiatru. Dzięki za odpowiedź, pozdro.
...tak naprawdę ważna jest tylko chwila...
Avatar użytkownika
outsider.eu
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2/3/2008, 13:03
Lokalizacja: Bydgoszcz / okolice

Postprzez marky » 1/4/2008, 21:06

xena to chinska tandeta. kupilem to, bo szkoda bylo kasy na abusa. zakleisz guma do zucia i alarmu prawie nie slychac. gdzies na forum czytalem, ze ktos przez przypadek ruszyl z xena i sie rozsypala.
nadaje sie to co najwyzej do straszenia gowniarzy, zeby nie siadali na moto.
Avatar użytkownika
marky
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 21/4/2007, 22:07



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê