Zobacz wÄ…tek - Jazda quadem, z plecakiem - problem, czy nie ?
NAS Analytics TAG

Jazda quadem, z plecakiem - problem, czy nie ?

Dla fanów czterokołowców
_________

Jazda quadem, z plecakiem - problem, czy nie ?

Postprzez 7day » 15/10/2010, 17:25

Witajcie. Niedługo kupuję quada, ale montaż kufra nie wchodzi w rachubę, więc chciałbym wszystkie potrzebne rzeczy wozić w plecaku (nie dużo, max. 5 kg, zazwyczaj 2-3 kg), i mam w związku z tym pytanie do Was. Czy jazda quadem z plecakiem na plecach jest w miarę wygodna, czy nie ? Może to zależy od wielu rzeczy, o których nie wiem ? Proszę piszcie wszystko na ten temat ;) Pozdrawiam :)

PS. Dodam, że jeździłbym głównie w "przyjaznym" terenie.
7day
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/10/2010, 13:49


Postprzez grunder » 15/10/2010, 18:16

oj masz problem kolego...

Mam propozycje, przejedź się z plecakiem a potem bez i będziesz widział różnice.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa


Postprzez mentorsct » 15/10/2010, 20:22

grunder - czasem najłatwiejsze pytania mają najtrudniejsze odpowiedzi :D ale trafiłeś w sedno.
Ja napiszę tak. Kiedy zakładam plecak to sciągam go mocno sciągaczami do ciała zeby był sztywno. Ale potem i tak sie skupiam na jeździ i nie myślę o plecaku. 2-3kg to nie az tak dużo. Więc myśle ze bardziej bedziesz uważał zeby nie wyglebić niż zwracał uwagę na plecak.
KTM SX 520
Suzuki GSR 600 K7
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada

Postprzez grunder » 15/10/2010, 20:59

trening czyni mistrza. Będziesz się mnie wywracał jak opanujesz jazdy turystyczne po lasach. Miałem Honde MTX dawno i też zaczałem zakłądać plecak z ważnymi rzeczami tj: świeca, klucz do świec, pare ważnych kluczy, 500ml paliwa i wody do picia. Jednam z czasem było mi to zbędne i plecak zaczął przeszkadzać, tak więc przywiązałem częśc do bagażnika szpanderami. Zrób tak jak ja. Zamontuj gdzieś swoje rzeczy po quadzie. Napewno znajdziesz miejsce.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Postprzez henio12323 » 15/10/2010, 21:09

dokładnie to miałem napisac. quad ma to dobre że mozna sporo miejsca wygospodarowac na cos. fakt kufer moze byc za duzy. ale wystarczy jakas torbe (saszetke) zamontowac w jakims nie przeszkadzającym ci miejscu i bedzie ok :D co do plecaka tez wielokrotnie latałem z plecakiem i jakos tragedii nie było :P ale jednak po kilku km czuc jak wieziesz cos ciezkiego i balansujesz ciałem
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez 7day » 16/10/2010, 07:47

grunder napisał(a):Mam propozycje, przejedź się z plecakiem a potem bez i będziesz widział różnice.
Pewnie, że bym się przejechał, tylko ja:
7day napisał(a):Niedługo kupuję quada
:wink:

Ale z tego co przeczytałem, to plecak utrudnia nieco jazdę, więc muszę się porządnie zastanowić nad kufrem. A więc odnośnie kufra mam do was pytanie. Chciałbym zamówić kufer pod własne wymagania (do 1500 zł), tylko czy firmy specjalizujące się w produkcji kufrów itp. zrobią go specjalnie dla mnie ? Macie może namiary na jakiś dobrych producentów ? Kufer ma być koniecznie zamykany na klucz (plastikowy, lub inne tworzywo sztuczne).
7day
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/10/2010, 13:49

Postprzez Bostorn » 16/10/2010, 12:02

plecak nie może byc luźny, zakładasz go, ściągasz klamry i jazda, małe ale nie może byc duży, ani za mały bo bd w plecy wbijał się, najlepiej na buzer go założyc ;d

i tyle, zwykly szkolny plecak jakis wytrzymalszy i po kłopocie

jedyny minus to taki ze moze plecy bardziej męczyc
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê