Zobacz wątek - Sprowadzenie motocykla z Niemiec - Opłata Skarbowa
NAS Analytics TAG

Sprowadzenie motocykla z Niemiec - Opłata Skarbowa

Przepisy, prawo
_________

Sprowadzenie motocykla z Niemiec - Opłata Skarbowa

Postprzez sonia » 22/7/2007, 11:32

Kupiłam motocykl z Niemiec (in blanco). Czy trzeba uiścić podatek skarbowy? Koszty rejestracji wynoiły 290 zł, czy w tą kwotę był wliczony podatek skarbowy? Motor już sprzedałam i nie wiem czy nie powinnam udać się do urzędu z tym.
Pozdrawiam
sonia
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/5/2007, 22:52


Postprzez tempv » 31/8/2007, 07:04

znaczy kupilas bez papierow lub sama sobie papiery wypelnilas - co znaczy dokladnie in blanco w Twoim rozumieniu... ? No nie wazne... Skoro rejestrowalas to musialy byc papiery... Na standardowej umowie sprzedazy (polskiej) masz haslo, ze podatek oplaca kupujacy. Jezeli moto sprzedalas ponizej 6 miec od zakupu to musisz odprowadzic podatek dochodowy od roznicy sprzedaz/zakup. Lepiej wpisac na umowie sprzedazy kwote ktora tego przychodu nie wykaze, ale pilnuj aby kupujacy przy zgloszeniu w swoim US nie wpisal do pitu kwoty z "tabeli" ja zreszta "kaza" urzednicy :) Wtedy dopiero pojada po Tobie... Pit jest tylko INFORMACJA i ma tam byc to co na umowie i zaden urzednik nie ma prawa tego kwestionowac ! A jak nie chce przyjac to niech kupujacy wysle to poczta :) Oczywiscie moga to weryfikowac, ale wtedy Ty masz papier/umowe sprzedazy ze za tyle i taki sam papier ma kupujacy i nic nie zrobia... Ale jezeli kupujacy sie przyzna... uuu...
__________________________
Bojowa Kawusia Zetusia 750 :))
Avatar użytkownika
tempv
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31/8/2007, 05:50




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê