Zobacz wÄ…tek - PrzeglÄ…d - hard enduro co trzeba miec ?
NAS Analytics TAG

PrzeglÄ…d - hard enduro co trzeba miec ?

Przepisy, prawo
_________

PrzeglÄ…d - hard enduro co trzeba miec ?

Postprzez hondacr1989 » 20/6/2013, 20:50

Cześć chciałbym zapytać co jest mi potrzebne do przeglądu motoru honda cr e 125? wiem że wymagane są światła przód+ tył ,jedno lusterko,kierunkowskazy chyba nie muszą byc ,i co jeszcze potrzeba ? tabliczkę jakąś?na ramie cos tam mam ,znajomi radzą ze licznik ,stop itd trzeba miec? ostatni przegląd wg dokumentów był w 2007r
hondacr1989
Świeżak
 
Posty: 182
Dołączył(a): 30/10/2011, 21:43


Postprzez Raczek_6 » 23/6/2013, 11:31

- Światła pozycyjne, mijania, drogowe, stop
- Kierunkowskazy
- 2 Lusterka
- Tablica rejestracyjna + jej podświetlenie
- Prędkościomierz
- Dobre opony

(Wszystko to co jest zawarte w przepisach homologacyjnych dopuszczających motocykl do użytkowania na drogach publicznych).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez hondacr1989 » 26/6/2013, 12:38

Prędkosciomierz może byc z rowera ? kurna tyle rzeczy do podłączenia a praktycznie nie jezdze po drogach tyle co dojezdzam gdzieś, jeszcze nigdy nie podłączałem elektryki to będe mieć piękny meksyk
hondacr1989
Świeżak
 
Posty: 182
Dołączył(a): 30/10/2011, 21:43

Postprzez power_bit » 26/6/2013, 15:48

1)prędkościomierz umieszczony w polu widzenia kierowcy oraz drogomierz
2)co najmniej jedno lusterko zewnętrzne po lewej stronie motocykla, zapewniające kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność do tyłu,
3)sygnał dźwiękowy o ciągłym i nieprzeraźliwym tonie, o poziomie dźwięku mierzonym podczas postoju pojazdu z odległości 3 m nie mniejszym niż 87 dB,
4)błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony,
5)w urządzenie zabezpieczające przed użyciem przez osoby niepowołane,
6)tÅ‚umik wydechu (poziom haÅ‚asu dla motocykla z silnikiem o pojemnoÅ›ci skokowej nieprzekraczajÄ…cej 125 ccm nie może przekraczać 94 dB, a dla motocykli z silnikami o wiÄ™kszej pojemnoÅ›ci – 96 dB),
7) dwa niezależne hamulce, z których jeden działa co najmniej na przednie koło, a drugi - co najmniej na tylne koło,
8 ) w ogumienie pneumatyczne o nośności dostosowanej do nacisku koła oraz dostosowane do maksymalnej prędkości pojazdu; ciśnienie w ogumieniu powinno być zgodne z zaleceniami wytwórni dla danej opony i obciążenia pojazdu.
9) Światła:
- drogowe („dÅ‚ugie”),
- mijania („krótkie”),
- kierunkowskazy – nie dotyczy to motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed 1 stycznia1986,
- hamowania „stop”,
- oświetlające tablicę rejestracyjną,
- pozycyjne tylne,
- odblaskowe tylne, inne niż trójkąty.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê