Zobacz wÄ…tek - Rejestracja i kupno motocykla nieprzerejestrowanego ????
NAS Analytics TAG

Rejestracja i kupno motocykla nieprzerejestrowanego ????

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja i kupno motocykla nieprzerejestrowanego ????

Postprzez caly_marcin » 5/1/2013, 15:19

Hej. Wiem, że podobny temat był ale niestety nie rozwiał moich wszystkich wątpliwości.

Dzisiaj przymierzałem się do kupna motocyklu, wszystko fajnie, spoko itd. Gdy przychodzi do pisania umowy koleś mi mówi, że moto jest zarejestrowane? (ma dowód) na poprzedniego właściciela a on go nie zarejestrował bo coś tam..

Moje pytanie brzmi: czy tak może być? Wiem, że nie ma obowiązku rejstracji pojazdu ale teoretycznie stary właściciel miał obowiązek powiadomić właściwy urząd o zbyciu pojazdu czyli motocykl przez 3 ostatnie lata był (mógł być) wyrejestrowany. Jednak co ciekawe ubezpieczenie i przegląd sobie koleś robił na ten dowód regularnie :D

Proszę o pomoc. Czy więc stary dowód i stara umowa z przed 3 lat + nowa umowa wstarczą do bezproblemowego zarejestrowania pojazdu na mnie? Czy jest to podejrzane? Wg. mnie troche..

Czy może teoretycznie też w gorszym wypadku moto jest kradzione albo nie ma prawa do rejestracji (przegląd jest)


pozdr
caly_marcin
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:49
Lokalizacja: Szczecin


Re: Rejestracja i kupno motocykla nieprzerejestrowanego ????

Postprzez Invi » 5/1/2013, 16:04

To normalne. Abyś miał ciągłość umów zaczynając od właściciela z dowodu.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez caly_marcin » 5/1/2013, 16:32

Niby ciągłość umów jest ale skąd mam wiedzieć, że ta stara umowa to oryginalna umowa? Jestem jakoś zabezpieczony w takiej sytuacji? Pytałem o kontakt ze starym właścicielem - brak. Przeglądy niby są robione terminowo ale co jeśli w urzędzie mi się okaże, że np. pojazd nie ma prawa rejestracji? Da się jakoś to sprawdzić. Wizualnie i technicznie motocykl wygląda sprawnie ale kto to wie w końcu.. :/ Nie chce się narażać na żadne konsekwencje albo bezsensowne latanie po urzędach :|
caly_marcin
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Invi » 5/1/2013, 17:08

Niby jakim cudem jak jest zarejestrowany?

Jedyne czego potrzebujesz to wszystkie umowy, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez caly_marcin » 5/1/2013, 17:21

ok, dzięki :) karty pojazdu nie ma ale jest wpis w dowodzie, że nie wydano także jeśli chodzi o to to luz. pozdr ;)
caly_marcin
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:49
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê