Zobacz wÄ…tek - KUPNO MOTOCYKLA OD OSOBY NIELETNIEJ !! PROSZE O POMOC ; X
NAS Analytics TAG

KUPNO MOTOCYKLA OD OSOBY NIELETNIEJ !! PROSZE O POMOC ; X

Przepisy, prawo
_________

KUPNO MOTOCYKLA OD OSOBY NIELETNIEJ !! PROSZE O POMOC ; X

Postprzez jajabuza2 » 23/8/2012, 16:31

witam. kupilem okolo tydz temu derbi sende gpr - od osoby nieletniej - spisalismy umowy itd. bylem przerejestrowac motor w urzedzie komunikacji i powiedzieli mi ze nie mozna przerejestrowac ,bo sprzedala mi go osoba nie letnia , a osoba nie letnie nie ma takich praw. moze kupic - ale sprzedac nie moze. gosc w urzedzie powiedzial mi ze sa 2 opcje. najlepiej isc do pierwszego wlasciciela - bo ten drugi niepelnoletni go nie przerejestrowal . i isc do tego peirwszego wlasciciela i zeby znim bezposrednio spisac umowy - zadzwonilem do niego i powiedzial mi ze on juz go dawno wyrejestrowal czy tam zglosil sprzedaz w powiecie i nie moze mi pomoc. i tylko zostala opcja z tym nieletnim gosciem od ktorego go kupilem - podobno trzeba isc do sadu rodzinnego i wniesc sprawe o zgode sprzedazy czy cos takiego;/ prosze o pomoc bo naprawde nie wiem co robic ;//
jajabuza2
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/8/2012, 16:30


Postprzez madcap » 23/8/2012, 21:48

niech na umowie KS oprócz nieletniego podpisze się opiekun ustawowy (prawny), np: rodzic
powinno to załatwić problem
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Radek9 » 23/8/2012, 22:44

Miałem analogiczną sytuacje z tym, że to ja byłem sprzedającym motorower (moto zarejestrowane wyłącznie na mnie) i byłem niepełnoletni.

W moim przypadku podpis rodzica pod moim podpisem na umowie nie pomógł i kupujący nie mógł zarejestrować pojazdu w WK.
Założyłem sprawę w sądzie rodzinnym o zarząd majątkiem nieletniego - powodami byli moi rodzice.
Po ponad miesiącu miałem rozprawę, na której sąd zgodził się na sprzedaż Aprilii, czekałem 3 tygodnie na uprawomocnienie się wyroku i spisaliśmy nową umowę w której sprzedającym był mój ojciec i do tego w załączniku wyrok sądowy ;)
Radek9
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/6/2009, 22:03

Postprzez madcap » 23/8/2012, 22:56

w kancelarii przerabialiśmy tylko 1 raz taki problem, że urzędnik próbował podważyć zapis kodeksu cywilnego
po obciążeniu urzędu miasta kosztami procesu oraz nawiązką, więcej nie było podważeń
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê