Zobacz wÄ…tek - Wypadek.
NAS Analytics TAG

Wypadek.

Przepisy, prawo
_________

Wypadek.

Postprzez Dybus » 25/4/2012, 00:54

Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc z góry przepraszam jeżeli umieściłem go w złym miejscu.
Przejdźmy do rzeczy. Jeżdżę motocyklami już kilka lat i parę dni temu kupiłem kolejny moto. Na moje nieszczęście przydarzył mi się wypadek (po raz pierwszy) i proszę o poradę. Może najpierw wyjaśnię okoliczność zdarzenia. Jechałem w terenie zabudowanym główną drogą i z drogi pobocznej wyjechał mi samochód. Z racji ze nie jechałem z dużą prędkością to spokojnie pojechałem za nim. Za jakieś około 150m było kolejne skrzyżowanie i kierowca samochodu chcąc skręcać w lewo postanowił się nagle zatrzymać i przepuścić samochód z na przeciwka skręcający w prawo. Niestety mój refleks i lekkie rozkojarzenie mnie zawiodło i wjechałem gościowi w dupę. Spisałem z gościem oświadczenie, że to moja wina itd.
Dodam jeszcze, że motocykla nie zdążyłem przerejestrować na siebie, a były właściciel zostawiał mi ubezpieczenie.
Odnośnie tego mam kilka pytań:
1) Mam wykupione NWW i czy z racji tego mogę dostać jakieś środki ? (po wypadku nie wzywaliśmy karetki, ale tak mnie ręka i kolano nakurwia, że jutro idę na pogotowie bo coś jest nie tak);
2) Czy powinienem poinformować byłego właściciela o zaistniałym incydencie? (chodzi o ubez., żeby nie stracił zniżek, tylko ja);

Pierwszy raz mam taką sytuację i nie mam pojęcie co zrobić. Proszę o jakiekolwiek rady, opinie, różne inne spostrzeżenia.

Pozdrawiam, Dybus.
Dybus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/8/2007, 10:40


Postprzez Czester » 25/4/2012, 01:17

Ad. 1. Jak najbardziej. Często bywa tak, że skutki wypadku dają o sobie znać nawet po kilku dniach, więc nic straconego. Udaj się do lekarza celem obdukcji i kwit przedstaw ubezpieczycielowi.

Ad. 2. Byłego właściciela to wali. Polisa OC z automatu przechodzi na kupującego z chwilą podpisania umowy kupna-sprzedaży i wszelkie dalsze konsekwencje idą na jego konto.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez Dybus » 25/4/2012, 01:29

Dzięki za odp.
Ale czy umowa kupna sprzedaży + kwit ubezpieczenia wystarczy ubezpieczycielowi?
BTW myślę udać się do urzędu komunikacjo pojutrze w celu przerejestrowania, czy nie będzie to kolidować z zaistniałą sytuacją ?
Dybus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/8/2007, 10:40

Postprzez Czester » 25/4/2012, 02:04

1. Wystarczy. Przy okazji zrobiÄ… Ci cesjÄ™ polisy.
2. Nie będzie. To tylko postępowanie administracyjne.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Seba_ER5 » 25/4/2012, 11:13

W momencie kupna pojazdu polisa przechodzi na Ciebie. Musisz zgłosić sytuacje do ubezpieczyciela. Jeżeli nie było policji to właściciel poprzedni nie nic do zdarzenia. W innym przypadku gdyby była policja i zabrała dowód najprawdopodobniej byś musiał prosić byłego właściciela o odbiór dowodu. W każdym bądź razie trafiłby on do urzędu miasta osoby na która pojazd był jeszcze zarejestrowany. Przerabiałem taką sytuację z kolegą, któremu sprzedałem motocykl. Co do NNW nie jestem pewien czy przechodzi, wiem ,że polisa AC nie przechodzi.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez jakubek » 25/4/2012, 15:00

Przechodzi tylko OC
Avatar użytkownika
jakubek
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 15/1/2012, 12:21
Lokalizacja: KRK, W-wa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê