Zobacz wÄ…tek - Jechanie obok siebie motocyklami
NAS Analytics TAG

Jechanie obok siebie motocyklami

Przepisy, prawo
_________

Jechanie obok siebie motocyklami

Postprzez zuczek33 » 24/3/2012, 08:44

Witam.

Jesli taki temat juz gdzies był to przepraszam za doubla ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Wczoraj mialem pewną sytuację. Z kumplem zrobilismy sobie małą traske, jakies 50 km zeby przepalic cylindy. Przy wylocie z wioski byl moment ze jechalismy obok siebie tym samym pasem moze z 15 km/h nie przekraczajac lini ciąglej - dogadywalismy się gdzie dalej jedziemy, po czym zaczelismy przyspieszac i przy wylocie z wioski zobaczylem lizak policyjny. Policjant twierdzil, lecz nie pokazal nam wyniku pomiaru porędkosci, ze jechalismy okolo 100. W ogole bylo ich 2 i obaj nie potrafili stwierdzic ile to bylo lecz jak twierdzili okolo 100. Troszke sie z nimi posprzeczałem ze bylismy juz poza terenem itp itd no i udało się. Pominał prędkosc, lecz przyczepil się do tego ze jechalismy obok siebie. Ja bylem blizej osi jezdni więc mi chcial przybic mandat. Z 5 minut szukal w taryfikatorze i wreszcie powiedzial ze moge jechac dalej, ze to kosztuje 50 zl. Z tego co wiem z rowerami jest tak ze obok siebie jechac mozna jesli nie blokuje sie ruchu. Jak to jest z motocyklami?
zuczek33
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/6/2011, 10:25
Lokalizacja: Masuria


Postprzez madcap » 24/3/2012, 08:58

rowerami owszem ale na drogach o małym natężeniu ruchu pord zezwala na jazdę
jeśli chodzi o motocykle, motorowery nie ma zapisu zezwalającego lub zabraniającego
jest za to definicja pasa ruchu, proponuję przeczytać ją bardzo uważnie i przemyśleć
wówczas juz będziesz wiedział, co mozna robic i jak rozmawiać ;)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez zuczek33 » 24/3/2012, 09:07

W definicji jest jednego rzedu pojazdów wielosladowych a motocykl jest jednosladem. Czyli ze motocykli to nie obejmuje i moge jechac tak obok kogos nie blokujac ruchu?
zuczek33
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/6/2011, 10:25
Lokalizacja: Masuria

Postprzez motomana » 24/3/2012, 23:12

zuczek33 napisał(a):W definicji jest jednego rzedu pojazdów wielosladowych a motocykl jest jednosladem. Czyli ze motocykli to nie obejmuje i moge jechac tak obok kogos nie blokujac ruchu?


Też to tak wywnioskowałem.
motomana
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 9/1/2012, 22:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sonycbr77 » 27/3/2012, 15:06

mogles tez powiedziec ze byles w trakcie wyprzedzania jesli nie bylo tam zakazu, taki przyklad ja jezdze tirem i musze sie trzymac w okreslonej odleglosci przed jadacym autem przedemna i jesli zatrzymuje mnie policja i twierdzi ze za blisko sie trzymalem to na szkoleniu pan inspektor z ITD sam twierdzil zeby sie klocic ze przymierzalem sie do wyprzedzania oczywiscie pod warunkiem ze ci nie udowodnil ze zapierdzielales 150
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez madcap » 27/3/2012, 18:31

sony cbr
od kiedy manewr wyprzedzania w swej technice wymaga powieszenia siÄ™ komuÅ› na ogonie?
tylko mi pisz mi o kagańcu ...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez sonycbr77 » 28/3/2012, 14:49

madcap nie chodzi mi konkretnie o uczepieniu sie komus na tylku i w dodatku na kagancu ale w praktyce zaczyna sie wyprzedzac podjezdzajac blizej do auta niz przykladowo to 50 czy 70 metrow to wszystko zalezy od policjanta a zwlaszcza u naszego sasiada, policyjnego panstwa jakim sa niemcy, jesli odleglosciowka zrobi zdjecie to pozamiatane ale z policjantem mozna sie klocic ze zaczynalem manewr wyprzedzania
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê