Zobacz wątek - Czy wyrabiać kartę motorowerową przed A1?
NAS Analytics TAG

Czy wyrabiać kartę motorowerową przed A1?

Przepisy, prawo
_________

Czy wyrabiać kartę motorowerową przed A1?

Postprzez Crowbar » 22/8/2011, 16:01

Jako, że mam już prawie 16 lat oznacza to, że niedługo będę w możliwości wyrobienia prawa jazdy kategorii A1.
Zauważyłem jednak, że dużo motocyklistów wyrabiało wcześniej kartę motorowerową. Szczerze mówiąc byłem trochę wkurzony, gdy usłyszałem, że szkoła powinna dać mi taką możliwość. Mimo to nigdy takiej możliwości nie miałem. Poza tym nie miałem kasy aby kupić motorower. Dopiero teraz będę zaczynał pracę, by uzbierać na motocykl.
Do sedna! Czy myślicie, że lepiej będzie jeżeli najpierw zrobię kartę motorowerową i uzbieram trochę doświadczenia, a dopiero potem A1? Czy może wszystko co jest na egzaminie na kartę, jest na egzaminie do A1 i będzie to niepotrzebna strata czasu.
Nigdy nie miałem problemów z nauką o ruchu drogowym itp. W mojej rodzinie miałem instruktora prawa jazdy :).
Jednak nigdy nie miałem możliwości finansowych aby pozwolić sobie na skuter, albo nawet komarka. Dlatego teraz gdy mogę zacząć odkładać na prawdziwą maszynę to mierzę wysoko.

Z góry dziękuję.
Crowbar
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/8/2011, 00:31


Postprzez TryMee » 22/8/2011, 16:33

Zrób kartę jeśli nigdy nie miałeś motoru(jeśli masz taką możliwość)potem nie będzie stresu przed a1 i tylko sobie przypomnisz.
TryMee
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10/7/2011, 00:03


Postprzez TryMee » 22/8/2011, 16:34

Zrób kartę jeśli nigdy nie miałeś motoru(jeśli masz taką możliwość)potem nie będzie stresu przed a1 i tylko sobie przypomnisz.
TryMee
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10/7/2011, 00:03

Postprzez Endrju. » 22/8/2011, 17:20

Szczerze? Olej kartę. Nic Ci to nie da. Na kursie i tak będziesz miał zylion godzin teorii, a potem drugie tyle robienia ósemek na placu i objeżdżania rond. Kurs NIE przygotuje Cię do jazdy w ruchu miejskim (oraz motocyklem). Pójdziesz na egzamin, zdasz, kupisz maszynę i dopiero wtedy rozpocznie się nauka. Szkoda czasu i pieniędzy na kartę motorowerową.
Endrju.
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27/6/2010, 08:08

Postprzez parch » 24/8/2011, 01:32

ta. szkoda pieniędzy na karte motorowerową, którą możesz wyrobić za darmo...

po co ci ta karta w ogóle? jak cię stać na zrobienie prawka to rób, kupuj motor i śmigaj a nie sie bedziesz bawił w motorowery.
parch
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12/5/2011, 23:18



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê