Zobacz wątek - Mandat 500zl Brak Uprawnien
NAS Analytics TAG

Mandat 500zl Brak Uprawnien

Przepisy, prawo
_________

Mandat 500zl Brak Uprawnien

Postprzez stawa » 1/8/2011, 02:09

Witam,

dzisiaj dostałem mandat od panów policjantów za jazdę bez uprawnień na 500zł.
Jestem uczniem liceum co wiąże się z tym że nie posiadam środków aby w 7 dni od wystawienia mandatu go zapłacić.
Wiem że takich wątków było sporo ale są stare, a przepisy mogły ulec zmianie.

Co się stanie jeżeli nie zapłacę mandatu w terminie?
Boje się że urosną odsetki i kwota zmieni się o jedno zero więcej?
Ile około trzeba czekać aby ktoś się do mnie odezwał w tej sprawie?

Z góry dziekuje za pomoc.
stawa
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/9/2009, 15:52


Postprzez DoNKuciN » 1/8/2011, 08:12

Znajomy nie płacił mandatu 4 miechy- dostał 500zł ale za cos innego.
Później dostał pismo ze wejdzie komornik jak nie odda, doliczyli mu chyba 20 albo 30zł odsetek ; )

Mandat można kredytować- płacisz na poczcie
DoNKuciN
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9/4/2010, 14:20
Lokalizacja: ŁDZ


Postprzez sonycbr77 » 1/8/2011, 08:28

mandaty tylko sa kredytowane teraz, jezeli pracujesz to z urzedu skarbowego mandat przyjdzie do firmy i beda sciagac z firmy jesli nie pracujesz to pan z urzedu przyjdzie do ciebie do domu najwczesniej po miesiacu, teraz szybciej przychodza wiem sam po sobie heh tak czy inaczej nie wywiniesz sie juz
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez Hyde » 1/8/2011, 10:36

Czegoś tutaj nie rozumiem. Jest sprzęt, jest paliwo, a na mandat nie ma pieniędzy, tak?

Co do samego mandatu, nie musisz go płacić w ciągu 7 dni. Na blankiecie masz serię i nr mandatu, jego kwotę oraz adres urzędu wojewódzkiego (dla pewności sprawdź zawsze dane przelewowe na stronie w swojego urzędu wojewódzkiego w zakładce płatności za mandat karny).

Potem tylko robisz przelew (internetowy albo na poczcie) i sam możesz sobie to rozbić na raty. Wysyłasz np. 150zł, a jako tytuł przelewu dajesz np:

MANDAT KARNY - SERIA XX NUMER XXXXXXX
Imię i nazwisko
Adres, Kod pocztowy
PESEL: XXXXXXXXXXX - I RATA

Zawsze tak robiłem i nigdy problemów nie miałem.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Invi » 1/8/2011, 11:08

Hyde napisał(a):Czegoś tutaj nie rozumiem. Jest sprzęt, jest paliwo, a na mandat nie ma pieniędzy, tak?


Nie żartuj, licealista bez prawka? :D Samochód pewnie rodziców albo znajomych, tak samo z paliwem.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez xede » 1/8/2011, 18:59

mozesz zlozyc stosowne pismo i rozlozyc na raty a wplacanie po 150zl miesiecznie to samowolka na ktora przymykaja oko bo dajesz kase
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź

Postprzez ZooL » 2/8/2011, 15:06

a ja sie podepne pod temat niejako, przez jaki czas mandat jest "wazny" ? Kiedys slyszalem ze jak w ciagu roku nie dostanie sie wezwania do zaplaty ponownego to mandat mozna zawinac i zjarac z niego co nieco bo nieaktualny jest, zmienilo sie cos w tej kwesti ?
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez sonycbr77 » 2/8/2011, 15:45

jak pisalem wczesniej komornik czy tam poborca skarbowy wysyla wezwanie do zaplaty do firmy tam gdzie pracujesz i jednoczesnie do domu juz po miesiacu jak nie zaplacisz, ostatnio tak dwa razy mialem kiedys to o wiele dluzej trwalo
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez Czester » 8/8/2011, 00:36

Nie wysyła do żadnej firmy bo i po co? Pierwsze co robi, to wysyła pismo z "prośbą" o stawiennictwo w określonym terminie. Następnie nawiedza zainteresowanego w jego miejscu zamieszkania (w przypadku braku odzewu). Pomimo ewentualnego braku możliwości egzekucji należności zostaje jeszcze zajęcie przez Urząd Skarbowy kwoty zwrotu nadpłaconego podatku (jeśli akurat termin jest sprzyjający), bądź zablokowanie wydawania zaświadczeń przez w/w Urząd. "Wjazd" na konto bankowe zostaje na deser.


P.S. Termin upominania się o niezapłacony mandat nie jest bliżej określony. Z własnego doświadczenia mogę napisać tylko tyle, że jest to od 3 m-cy do około roku. Przedawnienie następuje po 5 latach, pod warunkiem, że w tym czasie nikt się o zaległe pieniądze nie upomnie.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez sonycbr77 » 8/8/2011, 11:46

no jak nie wysylaja do zadnej firmy, przeciez sobie tego nie wymyslilem, dwa razy tak ostatnio mialem, wysylaja ci do firmy i jednoczesnie do domu, dogadujesz sie z pracodawca i albo sam placisz albo on placi i odciaga ci od wyplaty, taki maja sposob, z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie jest to od 3 m-cy, kiedys tak bylo teraz miesiac i juz cie scigaja i oczywiscie odsetki rosna wiec jaki sens nie placic potem zaplacisz 5 razy tyle


5x?
człowiecze weź się za poczytanie, nim coś napiszesz w tym dziale
masz szczęście niewymowne, że ostatnio mam mało czasu, bo lądujesz tylko z 2 warnem za pisanie głupot
madcap
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr