Zobacz wątek - opłata OC jak i gdzie ?
NAS Analytics TAG

opłata OC jak i gdzie ?

Przepisy, prawo
_________

opłata OC jak i gdzie ?

Postprzez henio12323 » 2/6/2011, 08:29

mam takie pytanie bo wole sie upewnić. od własciciela pojazdu dostałem ten papier z OC. przedłuzałem jego ubezpieczenie, opłaciłem mu rate jedną. teraz zostało wystawione OC na ten rok. no i zapłaciłem sobie jedną rate. płaciłem na poczcie, pani z poczty dała mi potem taką małą karteczke którą sam wypełniałem z pisma przysłanego przez PZU. na karteczce pisze chyba wszystko (nr ubezpieczenia jakie moto własciciel itp) czy juz moge legalnie jeździc ? czy ta karteczka w razie kontroli bedzie uznawalna ? czy moze musze iść z nią do pzu a oni wydadzą jakis stosowniejszy papier ?

w aucie miałem podobnie z tym że płaciłem przez neta i pół roku jeździłem z papierkiem oc który był w zasadzie nieważny ale woziłem druk z neta o opłacie. i ostatnio babka w ubezpieczalni powiedziała że to za mało. ale podczas kontroli policjant sprawdził tylko oc (niewazne) i jak chciałem mu pokazac te przedłużenie opłaty powiedział że nie trzeba.
więc ? juz moge ganiac czy musze jeszcze cos załatwiac ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez madcap » 2/6/2011, 10:46

masz druk polisy i masz dowód, że zostało opłacone
policjant podczas kontroli nic więcej wymagać nie będzie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê