Zobacz wÄ…tek - 75ccm/ 50 ?? policja
NAS Analytics TAG

75ccm/ 50 ?? policja

Przepisy, prawo
_________

75ccm/ 50 ?? policja

Postprzez szymcio950 » 2/5/2011, 22:38

A co esie stanie gdy policja cie złapie np. jadąc 80 km/h motorkiem zarejestrowanym na 50 ccm a wsadzony w nim 75ccm jaka kara grozi?
szymcio950
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 20:08


Postprzez Trener » 2/5/2011, 23:00

Mogą cie zamknąć na 48 h z recydywistami . A Ci przeorają ci dvpe .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Postprzez szymcio950 » 3/5/2011, 08:41

Jak to nie mogą mnie zamknąć jeśli jestem niepełnoletni? wiec co sie stanie gdy złapie mnie policja na przekroczeniu prędkości?
szymcio950
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 20:08

Postprzez madcap » 3/5/2011, 08:54

zostaniesz wylegitymowany, zabrany na komisariat, z komisariatu bedą musieli odebrać rodzice, przeciwko rodzicom zostanie skierowana sprawa do sądu, jeśli mają pracę uzależnioną od niekaralności to po sprawie w sądzie ją utracą
pierdzik straci dowód rejestracyjny, rodzice poniosą koszty ponownego założenia cylindra 50 cm, założenia blokady, badania na hamowni, ponownego badania technicznego oraz ponownego wydania DR
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 11/5/2011, 12:15

madcap napisał(a):zostaniesz wylegitymowany, zabrany na komisariat, z komisariatu bedą musieli odebrać rodzice, przeciwko rodzicom zostanie skierowana sprawa do sądu, jeśli mają pracę uzależnioną od niekaralności to po sprawie w sądzie ją utracą
pierdzik straci dowód rejestracyjny, rodzice poniosą koszty ponownego założenia cylindra 50 cm, założenia blokady, badania na hamowni, ponownego badania technicznego oraz ponownego wydania DR

:lol:
Dawno się tak nie uśmiałem.
Takie rzeczy to tylko w Erze..PRL, a nawet chyba i nie to.
Najczerniejszy z możliwych scenariuszy to (przy założeniu, że nie było wypadku, ani alkoholu, czyli rutynowa kontrol podczas której jakimś cudem się skapną, że to 72ccm)
-zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i skierowanie na badanie techniczne,
-odholowanie pojazdu we własnym zakresie lub pchanie go do domu
-500zł mandatu + ew. skierowanie wniosku do sądu o zastosowanie środka karnego jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów mehcanicznych przez określony czas.
Co do rodziców...cóż, dziecko zapewne nie ma własnych źródeł utrzymania, zatem będą oni zmuszeni do pokrycia kosztów ww czynności
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 11/5/2011, 13:13

Wg. twojego najczarniejszego scenariusza:
Hunti napisał(a):(...)Najczerniejszy z możliwych scenariuszy to (przy założeniu, że nie było wypadku, ani alkoholu, czyli rutynowa kontrol podczas której jakimś cudem się skapną, że to 72ccm)
-zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i skierowanie na badanie techniczne,
-odholowanie pojazdu we własnym zakresie lub pchanie go do domu
-500zł mandatu + ew. skierowanie wniosku do sądu o zastosowanie środka karnego jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów mehcanicznych przez określony czas.
Co do rodziców...cóż, dziecko zapewne nie ma własnych źródeł utrzymania, zatem będą oni zmuszeni do pokrycia kosztów ww czynności(...)




1. przy 72 cm3 okazuje się, że motorower przekracza narzuconą mu prędkość max.
co wówczas się dzieje?
i co musi się stać
- celem zmiany z motoroweru na motocykl,
- celem odtworzenia warunków jakie musi spełniać aby nadal był motorowerem?

2. czy wymienione przez Ciebie następstwa wymienione w 2 i 3 myślniku wyczerpują cały katalog sankcji oraz przeciwdziałań?

3. czy uwzględniłeś w swej wypowiedzi przewinienia/wykroczenia/przestępstwa które autor tematu może popełnić?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 11/5/2011, 13:29

madcap napisał(a):
1. przy 72 cm3 okazuje się, że motorower przekracza narzuconą mu prędkość max.
co wówczas się dzieje?
i co musi się stać
- celem zmiany z motoroweru na motocykl,
- celem odtworzenia warunków jakie musi spełniać aby nadal był motorowerem?

Wybór leży w gestii właściciela pojazdu jakie kroki podejmie i co zamierza przez nie osiągnąć. W tym przypadku zakładam, iż raczej chce on nadal, aby pierdziawka była motorowerem, zatem musi pozytywnie przejść badanie techniczne.
2. czy wymienione przez Ciebie następstwa wymienione w 2 i 3 myślniku wyczerpują cały katalog sankcji oraz przeciwdziałań?

zakładając jak na wstępie w poprzednim poście - tak, co więcej, założę się, że w razie nie przyjęcia mandatu w sądzie obniżyliby mu karę przynajmniej o 100-200zł.
3. czy uwzględniłeś w swej wypowiedzi przewinienia/wykroczenia/przestępstwa które autor tematu może popełnić?

Niebardzo rozumiem do czego dążysz, ale jakbym chciał pisać o wszystkich wykroczeniach czy nawet przestępstwach jakie hipotetycznie mógłby on popełnić to ładna praca mgr by z tego wyszła. Zatem co do założeń sytuacyjnych odsyłam do poprzedniego postu, bo jak rozumiem autor tematu chce się dowiedzieć czysto hipotetycznie jakie ewentualne sankcje mu grożą za jazdę(samą czynność poruszania się) na stuningowanym nocniku.
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 11/5/2011, 14:17

1. jeśli mniemasz, że autorowi będzie zależało na tym by mieć jednak motorower i jak sam napisałeś stosownie do tego będzie musiał wykonać ponowne badanie techniczne "stuningowanego nocnika" to co będzie wyznacznikiem dla diagnosty wykonującego badanie techniczne?
zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym są to prędkość i pojemność
w jaki sposób diagnosta dokona pomiaru pojemności cylindra?
wskaż również gdzie można wykonać takiego badanie, ponieważ nie należy ono do obowiązków OSKP
pytam sie również kogo obciążają te wszystkie koszta?

2. nie pytałem się o jakie wg ciebie sąd podejmie kroki, tylko o to czy wymieniłeś cały możliwy katalog sankcji i przeciwdziałań
więc czekam dalej na odpowiedź

3. precyzujÄ…c moje pytanie do Twojej wypowiedzi oraz wypowiedzi autora cyt.: np. jadÄ…c 80 km/h motorkiem zarejestrowanym na 50 ccm a wsadzony w nim 75ccm
czy wyczerpałeś w swej wypowiedzi wszelkie możliwe sankcje karno-prawne, które może wymierzyć sąd, za taki zbieg przewinień
zwłaszcza w aspekcie tego, co podejrzewasz, tzn. niepełnoletności autora tematu?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 11/5/2011, 15:05

Pojemność cylindra odczytuje wprost z niego, nie inaczej, ponieważ diagnosta nie ma nawet innej możliwości.
Koszty - chyba oczywistym jest - ponosi właściciel.
2 i 3. Zależy - że się tak kolokwialnie wyrażę - jak bardzo niepełnoletni jest kolega. Jeżeli ma ukończony 17 rok życia to:
Kod: Zaznacz cały
Art. 94. § 1. K.W. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,
podlega karze grzywny.

Jeżeli natomiast 17 rok życia nie jest ukończony,(ale 13 już tak) wówczas przy takim przewinieniu praktycznie delikwentowi nic na drodze postępowania sądowego się nie robi. Zawiadamia rodziców i poucza całą rodzinkę groźnie patrząc spod byka.
Ale co do pytania sensu stricto: NIE, nie wymieniłem, było to wymienienie najprzypuszczalniejszego scenariusza.
Za mało jest informacji, aby się precyzyjnie wyrazić w tej kwestii.
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 11/5/2011, 20:20

soł, z takich rzeczy co tylko w erze
zgodni jesteśmy już z tym, że koszty badania technicznego oraz odtworzenie sytuacji wyjściowej spadają na sprawcę wykroczenia

nadto oprócz tego mamy wykroczeniem z art. 86 par. 1 i 86 par. 3 (o czym wspomniałeś)

nadto dodać do tego trzeba art. 105 par. 1 oraz jeśli rodzic jest właścicielem dochodzi art. 96

nadto, kto broni mi wystąpić w stosunku do rodzica z pozwem z mocy art. 179 kk?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 12/5/2011, 12:08

madcap napisał(a):nadto oprócz tego mamy wykroczeniem z art. 86 par. 1 i 86 par. 3 (o czym wspomniałeś)

NIE, to w razie gdyby np jechał na jednym kole, zmieniał pas ruchu co 5 sekund, nei zatrzymał się przed znakiem STOP i tego typu sytuacje.
a zakładamy, że jechał normalnie i został zatrzymany do rutynowej kontroli.
Zatem ma tu zastosowanie przytoczony przeze mnie wcześniej art. 94 par. 1 K.W. plus nie jestem pewien czy aby par. 2 ww przepisu też nie miałby zastosowania ze względu na fakt, iż pojazd de facto nie formalnie, w takiej konfiguracji jaką fizycznie ma, nie jest dopuszczony do jazdy.
nadto dodać do tego trzeba art. 105 par. 1 oraz jeśli rodzic jest

Teoretycznie tak, ale praktycznie mamy tu do czynienia z kwantyfikatorem warunkującym zastosowanie ww przepisu mówiącym o "rażącym naruszeniu obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej". W mojej opinii nie dochodzi tutaj do rażącego naruszenia obowiązków. Gdyby na dodatek np kolega nie miał wyrobionej karty motorowerowej - to co innego.
Poza tym kwestia udowodnienia rażącego naruszenia obowiązków w sytuacji, gdzie tak naprawdę nie doszło do żadnego zdarzenia (czyt. kolizji/wypadku) jest wręcz niemożliwa.
właścicielem dochodzi art. 96

na upartego..ale to maksymalnie grzywna.
nadto, kto broni mi wystąpić w stosunku do rodzica z pozwem z mocy art. 179 kk?

Po 1: do tej pory mówiliśmy o postępowaniu w sprawie o wykroczenia, a teraz chcesz wytoczyć proces karny, a to są dwa oddzielne postępowania.
Po 2: Jeżeli jeszcze w sprawach o wykroczenia z wnioskiem o ukaranie do sądu występuje Policja, tak w przypadku procesu karnego oskarżycielem publicznym jest prokurator, który jakby do niego trafiło pismo z Policji o opisanej sytuacji, to z miejsca by sprawę umorzył.
Po 3: ww przepis już bardziej mógłby się tyczyć osoby wykonującej wymiany cylindra, która wiedziała, że pojazd zarejestrowany jest na 50ccm, a będzie się nim poruszała osoba bez uprawnień - ale i to, tylko czysto teoretycznie.
Po 4: Sądy nie mają celu statutowego: usadzać najmocniej wszystkich za co tylko się da. Nie bez powodu przy wydawaniu orzeczeń sądy kierują się wieloma dyrektywami, wśród których należy wymienić, opinię środowiska, wykształcenie, wiek, pozycje społeczną, zajęcie, historię wykroczeń, wyrażenie skruchy, obietnice poprawy itp. itd.
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 12/5/2011, 17:26

1. nie zakładamy, tylko ty zakładasz, że jechał normalnie
autor nie napisał jak jechał i tyle

2. nie chcę wytoczyć procesu karnego, zauważyłem tylko, że istnieje taka możliwość, stąd moje sformuowanie: kto mi broni...

3. autor w 1.poście pytał co mu może grozić, więc nie jest słusznym domniemywanie, co zrobi sąd, tylko należy odpowiedzieć na pytanie


nie mniej szacunek z mojej strony dla osoby, która chce poczytać i pogłębić w ten sposób swoją wiedzę


koniec OT z mojej strony , choć mam nadzieję, że dla reszty w jakiś sposób był rozwijający
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 12/5/2011, 19:15

madcap napisał(a):1. nie zakładamy, tylko ty zakładasz, że jechał normalnie autor nie napisał jak jechał i tyle

mea culpa, nie jechał normalnie
Kod: Zaznacz cały
A co esie stanie gdy policja cie złapie np. jadąc 80 km/h motorkiem zarejestrowanym na 50 ccm a wsadzony w nim 75ccm jaka kara grozi?

Przekroczył prędkość. Poza tym sama formuła pytania wskazuje na czysto hipotetyczną sytuację w której zostały popełnione wykroczenia jazdy z nadmierną prędkością oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień.
2. nie chcę wytoczyć procesu karnego, zauważyłem tylko, że istnieje taka możliwość, stąd moje sformuowanie: kto mi broni...

Możliwość istnieje i ma ją jedynie oskarżyciel publiczny. Dlatego Tobie broni chociażby ustawa kodeks postępowania karnego. Ale już abstrahując od tego, tak jak wspomniałem jest to temat na zupełnie oddzielne postępowanie i jeżeli już "chcesz korzystać z takiej możliwości", to wytoczenie procesu karnego jest niezbędne, aby móc zastosować ww przepis.
3. autor w 1.poście pytał co mu może grozić, więc nie jest słusznym domniemywanie, co zrobi sąd, tylko należy odpowiedzieć na pytanie

Tak, tylko, że nie mówimy tutaj o tym, że sąd zbierze się na posiedzenei i wypije kawę, ale ewentualnie będzie rozpoznawał sprawę kolegi, a to już bezpośrednio oddziałuje na jego portfel i jego osobę, także jak najbardziej jest to odpowiedź na jego pytanie.
Policja może maksymalnie ukarać Cię mandatem w wysokości 1000zł przy zbiegu wykroczeń, sąd karny - 5000zł


jak już off Topujemy: Polecam zaopatrzyć sie w komentarz do kodeksu.
Samo czytanie kodeksów jest jak czytanie instrukcji obsługi samochodu bez wsiadania do niego...nie nauczysz się w ten sposób jeździć.
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 12/5/2011, 19:46

kodeksy, komentarze jak i orzecznictwo
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 12/5/2011, 23:21

Komentarze pisane są poniekąd na podstawie najbardziej trafionych w praktyce orzeczeń... no chyba, że chcesz sobie poczytać oprócz sentencji, stany faktyczne, prawne i uzasadnienia ;)
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 13/5/2011, 09:48

czytać trzeba
choćby po to, by czasami walnąć solidnego karpia ;)


hunti kończymy z OT w tym temacie
ponieważ zwłaszcza mi nie wypada 8)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez RUTRA.RD » 13/5/2011, 13:56

odkÄ…d tak wszyscy w pl dbajÄ… o przestrzeganie prawa
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê