Zobacz wÄ…tek - Kupno motocykla w Hiszpanii czy spowadzenie z Polski
NAS Analytics TAG

Kupno motocykla w Hiszpanii czy spowadzenie z Polski

Przepisy, prawo
_________

Kupno motocykla w Hiszpanii czy spowadzenie z Polski

Postprzez titikaka » 22/2/2011, 13:47

Witam,

Wybieram sie na pewien czas do Hiszpani rok moze dluzej.

Oczywscie w takim miejsci nie moza obyc sie bez motocykla.

Zamierzam kupic cos nowego w tym sezonie i zastanawiam sie jak bedzie najlepsza opcja.

Czy kupic motocykl w Polsce zarejestrowac ubezpieczyc i przewiezc tam, powiedziano mi ze koszt przewozu to okolo 200 - 300 euro.

Kupuc w Hiszpanii i tam zarejestrowac o ile mozna czy kupic tam i zarejestrowac w Polsce :)

Pozdrawiam,
titikaka
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/2/2011, 14:10
Lokalizacja: KRK


Postprzez marynarz1 » 22/2/2011, 15:13

Ja bym wolał kupić w Polsce i mieć już normalnie zarejestrowane niż latać po urzędach i przerejestrowywać. Chyba że różnica cen jest na tyle duża że opłacało by ci się to. Musisz sobie wszystko obliczyć czy to ma sens. Nie wiem czy tak po prostu mógłbyś zarejestrować tam. Czy nie potrzebował byś zameldowania.
SUZUKI RF 900 96'
Avatar użytkownika
marynarz1
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 19/1/2010, 20:55
Lokalizacja: Jelonka


Postprzez ferro » 23/2/2011, 09:35

ubezpieczenie zagraniczne na dłuzszy okres z tego co pamietam to ma ze 2 firmy w PL plus chyba do pół roku max, ale musisz sprawdzic dokładnie. No i jeszcze to, że bedac w Hiszpanii przez rok i tak bedziesz musiał go tam zarejestrowac, bo jak Ci udowodnia, że masz tam moto wiecej niz pół roku i nie przerejestrowałes go to maja prawo zezłomowac pojazd.. No ale jest opcja jeszcze taka żeby po ok pół roku skoczyc za granice - np portugalia, mieć jakies zdjecie że tam byłes i wtedy czas na przerejstreowanie naliczany jest od nowa ;)
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez titikaka » 23/2/2011, 10:24

W sumie mam zamiar pracowac na Gibraltarze i mieszkac w Hiszpanii takze codziennie bede za graniac :)
titikaka
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/2/2011, 14:10
Lokalizacja: KRK

Postprzez ferro » 23/2/2011, 11:37

no to nie powinno byc problemu ;) tylko upewnij sie co do ubezpieczenia ;) ew znajdz firmę w Hiszpanii która ubezpieczy Ci moto ;)
btw jaka praca?;>
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez titikaka » 23/2/2011, 12:23

Pytalem w PZU wydaja na caly okres ubezpieczenia zielobna karte takze nie bedzie tu problemu. A jezli chodzi o prace to jeszcze nie mam moja dziewczyna narazie tam dostala jakos shift leader w jakims kasynie.
Mysle ze na miejscu tez sie zaczepie w takiej instytucji.
titikaka
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/2/2011, 14:10
Lokalizacja: KRK

Postprzez Raczek_6 » 24/2/2011, 10:54

Od kiedy jesteśmy w UE, każde ubezpieczenie OC powinno być ważne na terenie pozostałych państw UE.

Musisz tylko poznać prawo jakie obowiązuje w Hiszpanii odnośnie nierezydentów.

Niektóre państwa UE wymagają rejestracji i ubezpieczenia pojazdu jak przebywa się w kraju z pojazdem dłużej niż 3 miesiące.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê