Zobacz wÄ…tek - PrzeglÄ…dy okresowe w skuterach?
 
NAS Analytics TAG

PrzeglÄ…dy okresowe w skuterach?

Przepisy, prawo
_________

PrzeglÄ…dy okresowe w skuterach?

Postprzez danwin » 3/2/2011, 05:46

Witam szanownych forumowiczów.

Mam takie małe pytanie. Otóż w dniu wczorajszym zaczepiła mnie córka mojej sąsiadki i zapytała się mnie czy to prawda, że skutery muszą mieć robione obowiązkowe przeglądy?
Z mojej wiedzy na temat tego typu "pojazdów" wynika, że nie. Ale przepisy się co chwilę zmieniają więc odpowiedziałem, że się dowiem i dam jej znać.
I teraz moje pytanie: robi się te przeglądy czy nie? Jaka jest cena takiej usługi? Co na takim przeglądzie jest sprawdzane?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

nie ten dział, przenoszę
jeszcze raz i przyznam varna
madcap
danwin
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27/1/2011, 17:15
Lokalizacja: Sieradz


Postprzez haribo » 3/2/2011, 10:51

niestety trzeba, ja rejestrowałem rok temu 50-tke i dostałem przegląd na 2lata, koszt około 50zł, strawadzane masz podstawowe podzespoły: hamulce, światła, klakson :D, i ogólny "stan"
Avatar użytkownika
haribo
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24/10/2009, 20:44
Lokalizacja: Gniezno


Postprzez madcap » 3/2/2011, 11:31

PRAWO O RUCHU DROGOWYM
Rozdział 3 Badania techniczne pojazdów

Art. 81.
1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê