Zobacz wątek - Hałas a warsztat naprawczy?
NAS Analytics TAG

Hałas a warsztat naprawczy?

Przepisy, prawo
_________

Hałas a warsztat naprawczy?

Postprzez skwy » 18/1/2011, 19:03

Może przytoczę sytuacje.
Mam warsztat naprawczy i czasami zdarza mi się że zmuszony jestem przetestować urządzenia z silnikiem spalinowym na podwórku.
Ostatnio sąsiad zwrócił mi na to uwagę.
Jak to jest z tym Hałasem w obrębie warsztatu naprawczego?
Dodam że mam w okolicy domki jednorodzinne i wielorodzinne jak i również warsztaty naprawcze.
Czy za takie zakłócenia grożą mi jakieś kary bez uprzedzenia?
Dodam że wykonuje próby tylko w godzinach pracy od 9.00 do 18.00
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap


Postprzez Invi » 18/1/2011, 20:45

A życzliwy sąsiad może ci jakoś udowodnić przekroczenie bariery iluśtam decybeli?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez marynarz1 » 18/1/2011, 21:33

To jak wyjedzie kosiarką spalinową to też mu zwróć uwagę że hałasuje. Nie za ciekawych masz sąsiadów :P Jak koło mnie budowali hale to właściciel też musiał chodzić po domach oddalonych o 200m i zbierać podpisy o zgodę i oczywiście się coś burzyli że hałas że to a tamto ale w końcu zbudował. Jak był koło mnie bar w bloku to napisali petycje i zamknęli, ale to inna sprawa bo w bloku.
SUZUKI RF 900 96'
Avatar użytkownika
marynarz1
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 19/1/2010, 20:55
Lokalizacja: Jelonka

Postprzez henio12323 » 19/1/2011, 10:52

u mnie sąsiad otworzył firme. - spawa rózne rzeczy, np schody metalowe, drabinki itp (glownie przemysłowe rzeczy )no i zaczyna prace koło 7 czyli niby juz moze robic co chce. no ale wiadomo jak to po spawaniu trzeba postukac młotkiem a to cos przyciąć no i sąsiedzi inni zwrócili mu uwage i juz nie zaczyna pracy od rana ( a moze nawet przeniósł firme gdzieś indziej) bo juz praktycznie nic nie słychac. :D czyli przyjął do wiadomosci że robi źle ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Raczek_6 » 23/1/2011, 20:45

Zależy jaki sąsiad - znajmy musiał zamknąć firmę przez sąsiada który nasłał na niego sanepid.

Ale jak to mówią każdy kij ma 2 końce i dziś sąsiad nie może zrobić nic na podwórku (ani koszenia trawy kosiarką spalinową, ani grilla, oraz musi dbać o porządek)... nasze kochane prawo ma różne ciekawe aspekty, oraz przepisy porządkowe gmin.

Jeśli Sanepid określi że firma spełnia wszelkie normy to nie ma problemu - niestety za wizytę i pomiary płaci się z własnej kieszeni.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez skwy » 28/1/2011, 12:06

Byłem w komurce zajmującej się ochroną środowiska i stwierdzili że nie ma co się tym przejmować.Tu gdzie mam zakład jest to jak to określili dzielnica przemysłowa i sąsiedzi muszą liczyć się z hałasem.
Stwierdzili aby nie jątrzyć sąsiadów starać się jak najmniej hałasować w miarę możliwości.
W razie jak by nawet coś trzesczał to musi wezwać odpowiednią firmę która zbada intensywność hałasu a za to trzeba zapłacić i to nie małe pieniądze.
Także nie biorę do głowy.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê