Zobacz wÄ…tek - ucieczka przed policjÄ… / konsekwencje
 
NAS Analytics TAG

ucieczka przed policjÄ… / konsekwencje

Przepisy, prawo
_________

ucieczka przed policjÄ… / konsekwencje

Postprzez MIK » 27/3/2007, 14:01

witam! wiem że był juz podobny temat ale mam pewną wątpliwość na która nikt wcześniej nie odpowiedział...
otóż, podczas gdy na zdjęciu z fotoradaru nie da sie ustalić kierowcy samochodu przyznawany jest tylko mandat karny na właściciela pojazdu bez żadnych punktów...
jak to jest jeśli uciekam motocyklem przed policją która mnie rejestruje na kamerze ale oczywiscie nie jest w stanie okreslić kto prowadzi moto... udaje mi sie uciec... czy wówczas sytuacja jest podobna jak w przypadku samochodu? tj nie ma komu przyznać punktów i jest tylko mandat?
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez Wiewiór81 » 27/3/2007, 14:05

Jeśli uciekasz przed radiowozem, który próbuje cię zatrzymać to na pewno nie skończy się na mandacie.
Temat był wałkowany 1232 razy.

WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz


Postprzez MIK » 27/3/2007, 14:44

a na czym sie kończy skoro nie sposób stwierdzić kto prowadził?

ps. używając opcji "szukaj" nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie... jeżeli wkurza Cie ze odpowiadasz na to pytanie to po prostu nie pisz nic...
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez R1 » 27/3/2007, 20:20

<b>Wiewiór81 </B>

Przecież <b> MIK </B> zaznaczył że: "wiem że był juz podobny temat (...) " A Ty musiałeś to oczywiście od razu skomentować ! Osobiście uważam Cię na totalnego cwaniaka, który jest strasznie zarozumiały i myśli że zjadł wszystkie rozumy. Jeżeli coś Ci nie pasowało to nie musiałeś odpowiedać na jego pytanie.

Pozdr
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez MIK » 28/3/2007, 09:31

dokładnie! thx R1 :)

... czesto jest tak że policja zarejstruje jak motocykl mknie 230 km/h i go nie sciga bo nie ma szans... zastanawiam się, jak to jest traktowane? czy właściciel motocykla dostaje mandat? bez punktów?

ps. ja tak nie jeżdże... pytam tylko...
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez hefron » 28/3/2007, 10:14

Poza tym chyba jest zakaz ścigania motocykli? Albo ustawiania blokad na motocykl? Tak słyszałem. Może ktoś coś wie.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez Wiewiór81 » 28/3/2007, 10:26

R1 napisał(a):<b>Wiewiór81 </B>

Przecież <b> MIK </B> zaznaczył że: "wiem że był juz podobny temat (...) " A Ty musiałeś to oczywiście od razu skomentować ! Osobiście uważam Cię na totalnego cwaniaka, który jest strasznie zarozumiały i myśli że zjadł wszystkie rozumy. Jeżeli coś Ci nie pasowało to nie musiałeś odpowiedać na jego pytanie.

Masz pełne prawo uważać mnie za kogo chcesz - po szczegóły zapraszam do mojej sygnaturki. Nie skomentowałem złośliwie, hamsko albo w jakiś inny sposób krytycznie - zaznaczyłem tylko, że podobne tematy już były. Kolega MIK zapytał, czy za ucieczkę przed policją jest tylko mandat - i odpowiedziałem mu, że nie. Może źle zrozumiałem, bo dla mnie ucieczka przed policją to niezatrzymanie się na wyraźny sygnał policjanta. Natomiast sytuacja, o której Mik napisał parę postów wyżej, czyli to, że policja zarejestruje, ale nie podejmie pościgu - raczej powinna zadziałać na dokładnie takich zasadach jak fotoradar, czyli prośba do właściciela o wskazanie kierowcy, a jeśli nie wskaże - mandat dla właściciela, bez punktów.

WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez MIK » 28/3/2007, 11:09

Dzieki za wyjaśnienie Wiewór81. Tak też sądziłem.

peace
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Wiewiór81 » 28/3/2007, 11:11

mik napisał(a):Dzieki za wyjaśnienie Wiewór81. Tak też sądziłem.

peace

Swoją drogą, jestem ciekawy, czy jeśli fotoradar zrobi fotkę motocykliście z tyłu i przodu, to czy zdjecie w kasku jest jednoznacznie identyfikujące...?
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez cichy » 28/3/2007, 11:21

No przecież w pełnym kasku i tak nie widać twarzy.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Wiewiór81 » 28/3/2007, 11:49

cichy napisał(a):No przecież w pełnym kasku i tak nie widać twarzy.

OK, a w otwartym? Też dokładnie nie widać, bo szyba zasłania... więc właściciel powie, że na moto w tym czasie jechał kolega X, kolega X powie że no way, on nawet nie wie, jak się wsiada na motocykl... i co wtedy? Sąd?
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez MIK » 28/3/2007, 13:02

moje wątpliości w tym temacie zaczeły sie od momentu kiedy dostałem wezwanie na komende a propo fotki z fotoradaru... na zdjeciu był mój samochód ale kierowcy nie było widać... na pytanie czy to ja prowadziłem odpowiedziałem "Nie nie , to nie ja!" , na pytanie "a kto?" odpowiedziałem, że "nie mam pojęcia, moim samochodem jeździ dużo osób, czasem nawet ich nie znam, bo nie musze... w tym czasie byłem w pracy" i to tyle ...

skończyło sie na 500 zł mandatu...

nasze prawo niestety/stety jest tak skonstruowane że naszym autem/motocyklem może jeździć każdy kto ma prawo jazdy... inaczej jest np w UK gdzie autem tylko właściciel może sie poruszać i wówczas nie ma wątpliwości komu wystawić mandat oraz punkty...
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez R1 » 28/3/2007, 21:00

<b>Wiewiór81 </B>

Ja do Ciebie nic niemam, tylko czsami wydajesz mi się bardzo zarozumiały :) , ale fajnie że przyjąłeś moje słowa ze skruchą :). I wracając do tego kasku, to jak ktoś ma zamkniety kask z ciemną szybą, to niema możliwości żeby zidentyfikowali kierowce moto, ale trzeba by się było zapytać jakiegoś " misia " z drogówki to by powiedział dokładnie co się robi w takiej sytuacji.

Ale tak sobie myślę, czasami może się ten myk przydać, szczególnie jak ktoś już ma na swoim koncie pewną ilość punktów :)

A co do wypowiedzi <b>hefrona </b> to też to gdzieś słyszałem, bo jest to narażenie zycia motocyklisty ;)

Pozdr for all ;)
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez hefron » 29/3/2007, 00:49

Mi tak w ogóle nie podoba się pomysł, że policjant może mi kazać coś i ja musze to wykonać bo jak nie to dupa. To śmierdzi troche brakiem wolności. Są ludzie ważni i ważniejsi (chyba za duzo dzisiaj wypilem, jutro wyedytuje posta :D ).[/b]
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez Traperoso » 2/4/2007, 03:27

Jak bedziesz uciekal motocyklem, to policja nie ma prawa Cie gonic, ale bedzie, nie ma prawa strzelac w opony, ale bedzie, nie ma prawa ustawiac kolczatek na blokadach, ale bedzie

NIE MOZE? moze i nie moze, ale sie raz trafi i poniesiesz inne konsekwencje niz 500 zeta w plecy... ale to tylko przypuszczenie malo prawdopodobne
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Shinden » 5/4/2007, 22:06

Ciekawi mnie,co zrobi niebieska sila kiedy cykna mi fotke z obu stron,ale z nierozpoznawalna twarza? "Panowie,no to kolega z Ugandy jechal,ale on wlasnie wyjechal z kraju.Moge wam podac adres domowy w afryce" No i co wtedy? Przeciez jakby na to nie patrzec jako dobry praworzadny wlasciciel pojazdu wskazalem sprawce tego podlego wykroczenia....
Gdyby Kózka Ecie Plecie to by Nóżki Ch**j Ci w dupe:>
Avatar użytkownika
Shinden
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 1/9/2005, 14:06
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez MIK » 6/4/2007, 08:34

Shinden napisał(a):Ciekawi mnie,co zrobi niebieska sila kiedy cykna mi fotke z obu stron,ale z nierozpoznawalna twarza? "Panowie,no to kolega z Ugandy jechal,ale on wlasnie wyjechal z kraju.Moge wam podac adres domowy w afryce" No i co wtedy? Przeciez jakby na to nie patrzec jako dobry praworzadny wlasciciel pojazdu wskazalem sprawce tego podlego wykroczenia....



heheh dobre :) tez jestem ciekaw ... myslę ze na komendzie panowie bedą probowali wymusic na Ciebie abyś sie przyznał... ale jak bedziesz nieugięty to nawet w sądzie bez problemu taką sprawę wygrasz...
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Krystian OchÄ™dalski » 7/5/2007, 22:49

Heh kiedys jak byłem mniejszy.... tzn. ze 4 lata temu gdy pomykałem jeszcze na motorynce :)) Jechałem bez kasku, tablic tej itd.... Jechała policja i podjąłem próbe ucieczki.... Udało by mi sie to gdyby nie moj głupi mały sasiad zaczał krzyczec: "tam jest, tam jest".... Miało się to skończyc sprawą w sądzie i karą 500zł.... no ale wszystko da sie załatwic i zapłaciłem mandat w wysokosci 50zł :)) Miałem ulgi bo przed tymi dniami ukradli mi samochód...... ;/
Krystian Ochędalski
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 19/8/2006, 15:19

Postprzez harry89 » 9/5/2007, 21:25

Shinden napisał(a):Ciekawi mnie,co zrobi niebieska sila kiedy cykna mi fotke z obu stron,ale z nierozpoznawalna twarza? "Panowie,no to kolega z Ugandy jechal,ale on wlasnie wyjechal z kraju.Moge wam podac adres domowy w afryce" No i co wtedy? Przeciez jakby na to nie patrzec jako dobry praworzadny wlasciciel pojazdu wskazalem sprawce tego podlego wykroczenia....

no to beda probowali sie skontaktowac z kolegÄ… z ugandy... stwierdzÄ… ze taka osoba nie istnieje (info od ugandyjskiej policji) i masz przewalone w sÄ…dzie za jakies mataczenie czy jak to sie tam nazywa... moze to smiesznie brzmi, ale przeciez jakos sobie policja musi radzic z takimi cfaniaczkami.
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez MIK » 10/5/2007, 12:20

harry89 napisał(a):
Shinden napisał(a):Ciekawi mnie,co zrobi niebieska sila kiedy cykna mi fotke z obu stron,ale z nierozpoznawalna twarza? "Panowie,no to kolega z Ugandy jechal,ale on wlasnie wyjechal z kraju.Moge wam podac adres domowy w afryce" No i co wtedy? Przeciez jakby na to nie patrzec jako dobry praworzadny wlasciciel pojazdu wskazalem sprawce tego podlego wykroczenia....

no to beda probowali sie skontaktowac z kolegÄ… z ugandy... stwierdzÄ… ze taka osoba nie istnieje (info od ugandyjskiej policji) i masz przewalone w sÄ…dzie za jakies mataczenie czy jak to sie tam nazywa... moze to smiesznie brzmi, ale przeciez jakos sobie policja musi radzic z takimi cfaniaczkami.


zatem mówisz na policji ze jakiś koleś sie zapytał czy moze sie przejechać kawałek na Twoim motocyklu i tyle... nie muszisz znać tego gościa... i nie musisz krecić na tyle aby podawać Ugande :) ... wystarczy ze powiesz ze miał śląski akcent :) Pożyczyłeś mu motocykl bo baaaardzo chciał :) naiwne ale skuteczne jesli sie tego bedziesz trzymał...
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê