Zobacz wątek - Brak prawa jazdy grozi kara od 500 do 5000zł? CZY TO PRAWDA?
NAS Analytics TAG

Brak prawa jazdy grozi kara od 500 do 5000zł? CZY TO PRAWDA?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Czester » 4/4/2011, 00:35

Torped, zrozum w końcu, że bajka o tym, że zapomniałeś dokumentu nie uchroni Cię w żaden sposób przed mandatem za brak kategorii. Jeżeli powiesz, że masz prawko ale zapomniałeś to każdy policjant natychmiast to zweryfikuje dowiadując się przy tym o posiadanych przez Ciebie kategoriach oraz punktach karnych. Obecnie standardem jest, że podczas kontroli funkcjonariusz podaje przez radio dane osoby kontrolowanej oficerowi dyżurnemu i po chwili ma informację zwrotną na temat danej osoby.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez ferro » 4/4/2011, 07:43

Czester ostatnio przy kontroli zapomniałem prawka, policjant przez radio dowiedział się jedynie czy posiadam takowe, nic o kategoriach ani punktach nie było mowy, no i skonczylo sie pouczeniem ;)
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100


Postprzez Czester » 4/4/2011, 22:36

Mam rozumieć, że poruszałeś się w tym momencie pojazdem, na który nie posiadałeś wymaganej kategorii?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez torped » 4/4/2011, 23:16

Kończąc tą dyskusję, wyprowadzam Was z błedu. Rozmawiałem dzisiaj z przypadkowo spotkanym patrolem WRD w Warszawie. Policjanci z WRD a tym bardziej z prewencji nie mają możliwości od ręki sprawdzenia posiadanych kategorii prawa jazdy i ilości posiadanych punktów. Dostają jedynie informację, czy klient posiada prawko czy nie a odnośnie punktów czy prawko jest do zatrzymania czy jeszcze nie. To wszystko. Wszelkie dalsze informacje wymagają czasochłonnych operacji i mało który patrol chce ten czas marnować.
No chyba, że policjant specjalnie zrobił mnie w jajo.
torped
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29/3/2011, 01:46

Postprzez madcap » 5/4/2011, 10:08

torped napisał(a):(...)Wszelkie dalsze informacje wymagają czasochłonnych operacji i mało który patrol chce ten czas marnować. (...)


i o to właśnie chodzi

co nie oznacza, że nie ma technicznej możliwości sprawdzenia

poza tym lepiej na miejscu przyjąc mandat niż dostać za tydzień/miesiąc info z prokuratury, że występują ze skierowaniem sprawy do sądu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê