Zobacz wÄ…tek - Brak prawa jazdy przy kontroli
NAS Analytics TAG

Brak prawa jazdy przy kontroli

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Terror » 8/12/2006, 14:51

Poczekaj lepiej, bo nie dostaniesz tego prawka przez kolejne latka, w najlepszym przypadku - miesiące. szkoda przyszłego sezonu.
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa


Re: Brak prawa jazdy przy kontroli

Postprzez Wiewiór81 » 8/12/2006, 18:35

pawlos777 napisał(a):MAm pytanko. Co może zrobic policja,gdy zatrzyma mnie a ja nie bede mial przy sobie prawa jazdy. 2 tyg temu zdalem egzamin i czekam na odbior, a pogoda jest tak dobra, ze nie zamierzam juz dluzej czekac tylko wyjezdzam na trase.
Pozdrawiam

Terror nie ma racji.
Mandat 500 zł i - jeśli nie będziesz w stanie zadzwonić po kogoś, kto przyjedzie po motocykl, to holowanie na parking policyjny ze wszystkimi tego kosztami.
Uprawnienia do kierowania pojazdami oraz prawo do ubiegania się o nie mogą zostać odebrane tylko decyzją sądu, a brak prawa jazdy nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem i nie jest ścigany sądownie.

Co nie zmienia faktu, że jeśli nie masz prawka to nie jeździj, bo w przypadku stłuczki (niezależnie czy z Twojej winy, czy nie - Ty jesteś winny, a poza tym nie działa OC, AC itd.)

WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz


Postprzez Wiewiór81 » 9/12/2006, 21:20

Anonymous napisał(a):a czy to ze kierowca ma prawo jazdy kat. B, jednak nie ma kat. A, ma jakis wplyw na wysokosc mandatu?

Tak, zamiast 500 zł masz 300 zł.
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez Wiewiór81 » 11/12/2006, 01:05

www.moto.u2.pl napisał(a):Witam!
Mam pytanie, (szczególnie do ciebie Wiewiór81) co mi grozi jeżeli policja złapie mnie bez prawa jazdy a jestem niepełnoletni?? co grozi moim rodzicą??
Z góry dzięki za odpowiedż, do zobaczenia na drodze
Przemek

Chłopie, nie zadawaj mi takich pytań.
Wsadzą ci rozgrzany pręt w tyłek, tylko tym zimnym końcem.

Nie będę udzielał odpowiedzi na takie tematy - lepiej, żeby dzieci nie wsiadały na motocykle bez uprawnień, uznając, że stać je na mandat itd...
Papier to tylko papier, i ja dobrze o tym wiem. Ale posiadanie uprawnień oznacza, że odbyłeś chociaż MINIMALNY kurs, masz podstawowe wiadomości o zasadach ruchu drogowego...

A na drodze to nie chciałbym Cię spotkać. Ostatnio o mały włos a spotkanie z kims takim jak Ty o mało nie zakończyło się tragicznie dla nas obu, bo kolega bez uprawnień uznał, że to on ma pierwszeństwo...

:!::!::!: JESTEM PRZECIWNY DZIECIAKOM, KTÓRE KIERUJĄ POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI BEZ PODSTAWOWEJ ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW :!::!::!:


WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez silver » 11/12/2006, 16:59

A sytuacja, w której osoba zdała egzamin na prawo jazdy, ale jako takiego dokumentu jeszcze nie uzyskała, a została zatrzymana do kontroli przez policję będzie jak rozwiązywana? Zawsze byłem ciekaw :wink:.

Pozdrawiam.
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wiewiór81 » 11/12/2006, 20:09

Silver napisał(a):A sytuacja, w której osoba zdała egzamin na prawo jazdy, ale jako takiego dokumentu jeszcze nie uzyskała, a została zatrzymana do kontroli przez policję będzie jak rozwiązywana? Zawsze byłem ciekaw :wink:.

Pozdrawiam.

Tak samo jak wtedy, kiedy nie posiadasz prawa jazdy.

Według KRD dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii - a co za tym idzie - nie masz dokumentu, nie masz uprawnień.

Kiedyś WORDy po zdanym egzaminie wydawały taki świstek, który się niosło do wydziału komunikacji, więc od biedy można było się posiłkować przy kontroli tym świstkiem. Obecnie cała papierologia załatwiana jest pomiędzy WORDem a WK, więc teraz już się tak nie da :)

WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez Wiewiór81 » 14/12/2006, 09:04

yogi napisał(a):Wiewiór81. Stary o czym Ty mówisz. Ja się juz spotkałem z takimi akcjami ze ludzie bez prawka jezdzili tak ze masakra, robili duze kroki w stylu freestyle a tacy niedzielni kierowcy nawet z prawkiem czesto moga odwalic maniane na drodze i moga byc duzo wiekszym zagroznieniem niz ktos kto nie ma prawka ale jezdzi dobrze!
pozdro

Jasne, zgadzam siÄ™ z tym, ale powiedz mi, jaki jest odsetek takich ludzi, o jakich piszesz, a jaki takich, o jakich ja piszÄ™...?
Przeczytaj posty mojego "przedpiszcy"... czy on brzmi jak ktoś, kto wymiata na gumie...? Na Jawie 350 dookoła bloku?

WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Re: Brak prawa jazdy przy kontroli

Postprzez Terror » 14/12/2006, 09:11

Wiewiór81 napisał(a):
pawlos777 napisał(a):MAm pytanko. Co może zrobic policja,gdy zatrzyma mnie a ja nie bede mial przy sobie prawa jazdy. 2 tyg temu zdalem egzamin i czekam na odbior, a pogoda jest tak dobra, ze nie zamierzam juz dluzej czekac tylko wyjezdzam na trase.
Pozdrawiam

Terror nie ma racji.

Te, ale ja osobiście znam dwa takie przypadki!! Dokłądnie takie. Oczywiście że to sąd zabrał prawko na wniosek policji, ale czy ważne kto Ci je zabiera? Ból, ze go nie masz :/
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Re: Brak prawa jazdy przy kontroli

Postprzez Wiewiór81 » 14/12/2006, 09:16

Terror napisał(a):(...) czy ważne kto Ci je zabiera? Ból, ze go nie masz :/

Ale jeśli NIE MASZ prawa jazdy, to nie mają co ci zabierać 8)
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Re: Brak prawa jazdy przy kontroli

Postprzez xatt » 14/12/2006, 14:22

Wiewiór81 napisał(a):Ale jeśli NIE MASZ prawa jazdy, to nie mają co ci zabierać 8)


...no właśnie....chyba że się ma...ale B....

Wiewiór ja jeżdże moto kilkal at, samochodem już 13. w tym roku postanowiłem że dorobię sobie tą kat. A żeby mieć 100% czyste sumienie. Odbyłem cały kurs, testy zdałem 0 błędów, ale 3 razy polałem jazde...Jestem przekonany że winny był temu stres egzaminacyjny, bo obsadzał mnie egzaminator za pierdołki... i teraz, gdy sobie pomyśle że jeszcze raz mam to przeżyć to włos mi się jeży na głowie, i czuję podświadomie że WIĘCEJ nie będę zdawał tego @#$%^ prawka.....Wiem że umiem jeździć, bo nie miałem żadnej kolizji ani punktów czy mandatu na sumieniu też nie mam...a mam 30 lat, także smarki pod nosem już wyschły....

Mam świadomość że jak mnie zatrzyma patrol do kontroli - na pewno nie będę uciekał - 3 stówy poleci...trudno...z miłości do motocykli i do jazdy na nich nie zrezygnuję, a jak kiedyś...może...jakoś...przełamię wewnętrzny opór przed kolejną (4) poprawką to może znów będe zdawał, ale na razie sobie odpuszczam, bo moje zdrowie psychiczne jest dla mnie najważniejsze...(a jak pisałem obawa przed zatrzymaniem jakoś mnie lękiem nie napawa..)...takie są moje reflexje na dziś dzień, którymi się dzielę i pozdrawiam...
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez Kaja » 14/12/2006, 14:43

i jak ma być w tym kraju dobrze jak mamy takich mężczyzn :roll:
co się załamują niezdanym 3 razy egzaminem ... :(

nie no Xatt żartuje :wink: ,
ale co Ty siÄ™ przejmujesz, 3 razy niezdany egzamin to naprawdÄ™ norma
nie rób tragedii z tego
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez xatt » 14/12/2006, 14:53

Kaja napisał(a): 3 razy niezdany egzamin to naprawdę norma
nie rób tragedii z tego


wiem wiem już mi nie jedna osoba to mówiła...chodzi mi tylko o to żeby jakoś ten stres egzaminacyjny wyeliminować...qmpel opowiadał jak kiedyś tam przed zdawaniem najpierw 2 browary strzelił na rozluźnienie i poszło jak z płatka ;) ale nie wiem czy to prawda...

póki co poczekam - do wiosny przynajmniej - bo i tak przecież 5 godzin musze dokupić i wyjeździć jeszcze...żeby się wogóle na poprawke zarejestrować...
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez Kaja » 14/12/2006, 14:55

waleriana :lol:

piwo to chyba głupi pomysł
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez koni74 » 14/12/2006, 17:19

xatt, martw się lepiej o swoje zdrowie psychiczne w momencie kiedy ktoś ci wynusi i będziesz musiał pokryc koszty naprawy jakiegoś ciecia i swojego motoru. Jeździłem 2 lata bez papierka i zawsze miałem stresa jak widziałem policję. W tym sezonie miałem taką sytuację, ktora mnie zmotywowała. Przede mną jechał kumpel świeżo odmalowanym motorem i z podporządkowanej wyjechał mu dziadek. Na szczęście koleś się wyłożył i sam motor trafił w samochód. Motor do kasacji, samochód z rozwalonym bokiem. Jakby nie miał prawka to koszty niesamowite(!) Tym bardziej, że większośc z nas ciuła na motor, rezygnując z innych przyjemności. Teraz przynajmniej legalnie, a przede wszystkim z wielkim komfortem psychicznym.
Triumph Speed Four
Avatar użytkownika
koni74
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 3/10/2006, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez xatt » 14/12/2006, 17:24

wiem wiem...masz racje 100% nigdy nie da się wszystkiego przewidzieć...
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez koni74 » 14/12/2006, 17:32

A z egzaminem, większośc ma miękkie nogi. Sam myślałem że się wywalę na ósemce taki byłem sztywny:) Najważniejsze to powoli, jest czas żeby się zastanowic na mieście. Powodzenia!!!
Triumph Speed Four
Avatar użytkownika
koni74
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 3/10/2006, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez aribaa » 8/1/2007, 20:07

dokładnie ja mam 17 lat jezdze juz 6 lata na moto i nie gadaj ze niepelnioletni nie umia jezdzic bo nieraz lepiej jezdzaj jak Ci pelnoletni ...
Suzuki RG 80 Gamma
Avatar użytkownika
aribaa
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8/12/2006, 15:39
Lokalizacja: Ostr...

Postprzez Blacko » 8/1/2007, 22:29

Lepiej jeśli chodzi o technikę jazdy, być może. Lepiej dla innych użytkowników drogi, niekoniecznie...
Suzuki VX 800
Avatar użytkownika
Blacko
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 8/1/2007, 00:33
Lokalizacja: Poznań

Postprzez spazz » 8/1/2007, 23:08

Kaja napisał(a):waleriana :lol:

piwo to chyba głupi pomysł


a piwo i waleriana?????
ja tam bylem czysty i zdalem za pierwszym razem za to po egazminie juz nie bylem taki czysty... :D
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez tomi291 » 4/2/2007, 23:09

Też śmiagałem bez prawka nie dośc ze po calej stolicy to i po całej Polsce, moje odczucie bylo zawsze takie samo strach, ze mnie zatrzymają itd. jak widziałem gdziekolwiek Policję, mimo że jeżdze na motorach od 8 roku zycia... a teraz jak juz mam prawko to taki luzzz, i przyjemniej sie jeździ...
Avatar użytkownika
tomi291
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 5/8/2006, 19:45
Lokalizacja: Warszawa / BieLany

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê