Zobacz wątek - Motocykl z Importu - szczegóły.
NAS Analytics TAG

Motocykl z Importu - szczegóły.

Przepisy, prawo
_________

Motocykl z Importu - szczegóły.

Postprzez Plomien » 26/3/2009, 08:48

Witam.

Wiem że ten temat był wałkowany już X razy za co z góry przepraszam ale nie do końca moje obawy zostały rozwiane dlatego postanowiłem założyć ten temat.

Co dokładnie potrzebuje by zarejestrować motocykl z z kraju EU?

Mały brief i duży plus tłumaczenia do nich? - jakie są różnice pomiędzy nimi?

Jak to jest z umową kupna-sprzedaży? Znaczy kupuję od importera ten ma umowę pomiędzy sobą a sprzedającym z EU ale nie rejestrował moto czyli teraz powinien mi wystawić nową umowę kupna-sprzedaży pomiędzy nim a mną plus umowę między nim a sprzedawcą z EU? czy tylko którąś z wymienionych?

Dowód wyrejestrowania lub tablice rejestracyjne + dowód rejestracyjny? Jak to jest w tym punkcie? Jeśli dostaje dowód wyrejestrowania to na co zwrócić uwagę i czy tu też trzeba zrobić tłumaczenie? A jeśli tablice to rozumiem że zawożę je to w. komunikacji i oni za mnie informują i wyrejestrowują moto w zagranicznym urzędzie?

Na co zwrócić szczególną uwagę w dokumentach. Rozumiem że numery ramy silnika coś jeszcze?

Pytam tak uciążliwie bo nie chce stanąć w sytuacji że muszę szukać jakiegoś gościa w EU.

Z góry dzięki za porady.
Plomien
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 27/10/2008, 12:36
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Raczek_6 » 26/3/2009, 22:34

1. Podaj skąd jest sprowadzony motocykl (co kraj to inne dokumenty są potrzebne - UE to jedno, Niemcy, Austria, Holandia, Włochy, Hiszpania, Francja, Belgia, Czechy, Słowacja, Węgry ...)

Dokumenty + Umowa K-S + Tłumaczenia + Przegląd techniczny + Zwolnienie z VAT (VAT25, do US składasz VAT24 aby dostać VAT25) + Rejestracja + Karta pojazdu.

Jeśli kupujesz od firmy (importera) na Fakture VAT Marża, to umowa K-S nie jest Tobie potrzebna.
Potrzebujesz wpis do ewidencji i odpowiednie oświadczenie na fakturze (szczegóły podaje wydział komunikacji - co miejsce to inaczej).

Motocykl aby dało się zarejestrować w PL, zawsze musi być wyrejestrowany w kraju z którego został sprowadzony. W PL raczej go nie wyrejestrujesz, z tego co pamiętam chyba to nie dotyczy motocykli sprowadzanych z Francji.


Moja dobra rada, bierzesz sprzedającego kpl. dokumentów i idziesz do Swojego wydziału komunikacji tam udzielą Tobie właściwych i w pełni wyczerpujących informacji czy dane dokumenty wystarczą i co jeszcze ewentualnie jest potrzebne.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez Janek616 » 2/4/2009, 21:36

Witam, podłączam się do prośby, kupiłem motor w Niemczech.
I tak do rejestracji potrzebuje
Brief duży, mały + umowę K-S + tłumaczenie +przegląd + zwolnienie z VAT?
Czy coÅ› jeszcze?
I gdzie mam się najpierw udać, jakie urzędy odwiedzić żeby trwało to jak najkrócej i jak najsprawniej, nie ukrywam ze robię to pierwszy raz i zależy mi na czasie
aha jeszcze jedno jakie sÄ… koszty rejestracji i przeglÄ…du?
motor to GS500e
Pozdro i dzięki za odp
Janek616
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24/1/2009, 17:23

Postprzez Raczek_6 » 2/4/2009, 22:19

Tłumaczenia dokumentów (120 - 200PLN)
PrzeglÄ…d techniczny (119PLN +)
Zwolnienie z VAT (160PLN) - dopiero jak masz B.T. i tłumaczenia
Rejestracja + K.P. (113 + 76 PLN)
Ubezpieczenie OC (kupno w dniu rejestracji - konkretniej po)
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez ragnars » 3/4/2009, 18:37

Ja kupiłem motor od gościa co sobie go sprowadził z anglii ale nie rejestrował w polsce jeździł 6 miesięcy i kupiłem go ja.
W dowodzie rej jest informacja o nim że to onkupił od anglika.
poszedłem do urzęu skrbowego po to zwolnienie a tam mi powiedzieli że ja nie mogę tego zrobić tylko ten pierwszy gość co kupił u anglika i że ja nie moge opłacić tego zwolnienia i nie mogę zarejestrować moto przez to .
ZX-9R 1999
CZ 175
ragnars
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/10/2008, 00:51
Lokalizacja: Chmielnik

Postprzez Janek616 » 6/4/2009, 17:03

OK, dokumenty już przetłumaczone :D , mam jeszcze jedną sprawę. Nie posiadam żadnych zniżek na ubezpieczenie :( i czy opłaca mi się rejestrować motor na siebie czy lepiej na siebie i ojca :?: i czy wysokość ubezpieczenia zależy od wieku :?:
Janek616
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24/1/2009, 17:23

Postprzez baktus » 6/4/2009, 20:16

Tak zalezy od wieku,ale na motor bez znirzek w PZU tak sie płaci góra 2 stówki(zalerzy jaka pojemnosc moto)ale juz ci znizki polecą,chodz pewnie jako wspólwłasciciel z ojcem tez poleca,ale wrazie wypadku ojcu zniszki zabiora.
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Janek616 » 10/4/2009, 20:51

niestety nie zdążyłem zarejestrować motoru przed świętami, a mój ojciec wyjeżdża we wtorek rano wiec nie będzie mógł się tym zająć. mam jeszcze pytanie czy przy rejestracji musi być współwłaściciel czy wystarczy ze napisze oświadczenie i jeszcze jedno znalazłem w necie zę trzeba wypełnić dokument PCC-1? czy to prawda?
z góry dzięki za odp
Janek616
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24/1/2009, 17:23

Postprzez Raczek_6 » 11/4/2009, 14:13

Przy rejestracji może być dowolna osoba posiadająca pisemne upoważnienie na zarejestrowanie pojazdu.
Z tym że osoby z po za rodziny wnoszą dodatkową opłatę w wydziale komunikacji za takie upoważnienie.

Jeśli pojazd jest zakupiony w kraju i zarejestrowany oraz nie dostałeś na niego faktury to musisz opłacić podatek "PCC" w US.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Janek616 » 11/4/2009, 23:07

OK dzieki za odp.
Wesołych świąt
Janek616
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24/1/2009, 17:23



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê