Zobacz wątek - Błędna data produkcji w dowodzie rejestracyjnym - co zrobic?
NAS Analytics TAG

Błędna data produkcji w dowodzie rejestracyjnym - co zrobic?

Przepisy, prawo
_________

Błędna data produkcji w dowodzie rejestracyjnym - co zrobic?

Postprzez jasiek888 » 14/12/2008, 15:17

Witam. Kupilem ostatnio Derbi Sende Xtreme. W dowodzie wbity jest rok produkcji 2002 ale ten model na 100% jest nowszy bo na rynku pojawil sie dopiero w 2006/2007 roku. Prawdopodobnie ktos przepisujac kiedys papiery zle odczytal cyfre 7 i zamiast niej wpisal 2 bo z tego co widze to dokladnie moj model byl dostepny w 2007r. Poza tym na felgach mam wybite napisy "made in italy 09/06" no i nr ramy ma na dziesiÄ…tym miejscu cyfre 7 (a z tego co sie dowiedzialem to Derbi wlasnie w taki sposob oznaczalo roczniki produkcji). Moto bylo sprowadzone w lipcu tego roku z niemiec a ja kupilem je teraz od czlowieka, ktory je sprowadzil. Jutro wybiore sie do salonu Derbi zeby sprawdzili mi na podst. nr seryjnego ramy ktory tak naprawde jest to rocznik ale zastanawiam sie co z tym dalej zrobic. Czy wydzial komunikacji powinien bez problemu dokonac poprawki w dokumentach? Moze ktos przerabial juz taka sytuacje i wie jak to wyglada w praktyce, czy musze robic ponownie przeglad itp czy tylko zglaszam to do WK i oni dalej to zalatwiaja?

z gory dzieki za pomoc,
pozdrawiam
jasiek888
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8/12/2008, 20:45


Postprzez Fenek16 » 14/12/2008, 21:04

Mówisz co masz w dowodzie ale nie mówisz co jest wpisane w papierach wszystkich. Kupiłes już zarejestrowane w Polsce czy z papierami niemieckimi/przetłumaczonymi?
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice


Postprzez jasiek888 » 14/12/2008, 21:15

On jest juz zarejestrowany w Polsce, to poprzedni wlasciciel go sprowadzil i teraz sprzedal mi. Nie mam papierow niemieckich tylko umowe kupna-sprzedazy i dowod rejestracyjny w ktorym wszystko sie zgadza oprocz daty produkcji bo nr ramy jest wpisany w dowodzie poprawnie. W umowie tez mam wpisane 2002 bo dane byly pisane z dowodu rej. Poprzedni wlasciciel ma mi podeslac skany papierow, ktore mial przy sprowadzaniu z niemiec ale wlasnie chce sie dowiedziec czy te dokumenty beda konieczne do wprowadzenia poprawek w dowodzie czy wydzial komunikacji zalatwia to na podst. np nowego przegladu technicznego?
jasiek888
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8/12/2008, 20:45



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê