Zobacz wątek - a1 a legalność
NAS Analytics TAG

a1 a legalność

Przepisy, prawo
_________

Postprzez herbatkowy » 23/8/2008, 13:42

Uspokoje sie, 30 latek ktory jedzie 180km/h nie zabije przede wszystkim siebie ale i innych "uszkodzi". 70% swoich zarobkow oddajesz panstwu. Co do reszty nie bede sie sprzeczac bo masz racje. Sam mam TDI i spalanie w trasie nie przekracza 4.5l.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez bbb » 21/5/2009, 18:38

Chciałbym dopytać się aby wszystko było jasne, mam prawko kat. A1

Gdy kupie motor np na allegro który ma 18KM czy moge założyc jakies blokady żeby byl on zgodny z prawem (miał 15KM) i czy nie mam problemu w razie kontroli/wypadku?
Czy mając motor mający więcej niż 15KM jest potrzebne prawo jazdy kat. A?
Jakie są konsekwencje gdy zatrzyma i sprawdzi mnie policja lub co gorsza spowoduje wypadek mając motor o większej mocy niż 15KM (czy wtedy tak jak w momencie gdy mam 125 zarejestrowany na 50 ubezpieczyciel nie płaci i to na mnie spadają koszta?)
bbb
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/5/2009, 15:21


Postprzez Spidey » 21/5/2009, 21:54

blokady zawsze mozna zalozyc ;p jak jest zablokowany to nie ma zadnego problemu. tak aby jezdzic mocniejszymi i wiekszymi motocyklami trzeba posiadac A. 500zl mandatu za brak prawa jazda lub co gorsza sad Grocki a tu juz za dobrze nie ma, a jesli juz spowodujesz wypadek to lepiej zeby cie tam nie bylo xD bo wszystko idzie na ciebie
Spidey
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 3/10/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gba4 » 22/5/2009, 00:29

Ja mam KTM EXC 125 który seryjnie nie jest blokowany, w papierkach jest 11 kw - w nic nie wnikam, wystarczy że będę przepisowo jezdził i nie przekraczać 100 i powinno być wszystko ok ;p

A Prawko jazdy A1 oraz troche więcej KM niż 15 to moim zdaniem nie tragedia, lepsze to niż karta motorowerowa gdyż przechodzimy już poważny kurs i wszystkiego jestesmy na powaznie uczeni, teraz lepiej znam przepisy niż moja matka z ojcem razem którzy mają prawko dosyć długo ;p oczywiscie z wiekiem się zapomina ale i tak dzięki temu kursowi teraz wiem duzo.

Wystarczy jezdzić w miare przepisowo, nie robić hałasu i nie szpanować na kole itd , przejezdzajmy spokojnie w miejscach zabudowanych żeby nikomu nie podpasć i wtedy my będziemy szczesliwi i ludzie bo nie wkurzamy ich, tyle na temat ;p
XL 125 Varadero
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê