Zobacz wÄ…tek - Co grozi wysokiej pretkosci mandat?
NAS Analytics TAG

Co grozi wysokiej pretkosci mandat?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez kicak » 24/5/2008, 22:04

no to to jest wszystko bez sensu, niby kupujesz skuter który jedzie 45 km/h (kolega kupił chińczyka czterosuwa) z górki jedzie mu ponad 70 km/h i co wtedy? kogo wtedy jest wina? jak on nie sciagal blokad
kicak ;]
kicak
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24/5/2008, 21:42
Lokalizacja: Radzionków


Postprzez wiklad » 24/5/2008, 22:57

no i co z tego ze mu leci 70? Przecież może jechać 45 km/h i nikt go nie zmusza do latania 70km/h. Nie macie innych problemów tylko takimi pierdołami sie zajmujecie? :D
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin


Postprzez simonw » 25/5/2008, 11:16

Jak znam zycie zalezy to od interpretacji ustawy - jak dla mnie nie jest tam napisane czy uzywa silnika czy pcha, jest jedynie pojazd ktorego konstrukcja uniemozliwia poruszanie sie z taka predkoscia - logiczne wiec jest ze jesli jedzie 70 to jego konstrukcja wcale tego nie uniemozliwila - ale kazda normalna osoba widzac np gorke wie o co chodzi. Jedyne co to jak Cie zlapia za przekroczenie predkosci moga skierowac pojazd na badania czy oby na pewno ma homologacje / odpowiednio mala moc i blokady.

Pamietaj ze definicja zawiera 3 warunki ktore musza byc spelnione na raz !

- konstrukcja mechaniczna un. por sie z pr. > niz 45km/h

- pojemnosc < niz 50cm3
- moc mniejsza niz < (jakies kilka koni, nie pomnÄ™)

jesli jakikolwiek warunek nie jest spelniony - sorry :D
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcio » 25/5/2008, 12:36

kicak napisał(a):no to to jest wszystko bez sensu, niby kupujesz skuter który jedzie 45 km/h (kolega kupił chińczyka czterosuwa) z górki jedzie mu ponad 70 km/h i co wtedy? kogo wtedy jest wina? jak on nie sciagal blokad


a czy jak lecisz mercem przez wioche to zawsze 200km/h ? musisz sie dostosować do prawa zawsze.
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo

Postprzez Cross88 » 5/10/2009, 17:56

Sorki za archeologie i podpinanie sie, ale temat nie jest do konca wyczerpany i nurtuje mnie 1 pytanie ;)
W papierach jest 50ccm czyli 45km/h max, ale mam prawko na A to moga mi dac mandat za przekroczenie tej predkosci? Bo niby jest w prawie ze motorower nie moze przekraczac, a z drugiej strony mam uprawnienia, i co wtedy?
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44

Postprzez Czester » 5/10/2009, 19:47

Jeżeli masz uprawnienia i jedziesz z prędkością przekraczającą 45km/h w na odcinku, na którym dana prędkość jest dozwolona to nic Ci nie grozi. Ale jeśli np. w terenie zabudowanym przekroczysz 50km/h grozi Ci mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez rechaa » 5/10/2009, 22:45

simonw napisał(a):Opiszmy sobie jedna sprawe - czyto teoretycznie -

Jesli masz prawo jazdy innej kategorii - popelniasz wykroczenie, prowadzac pojazd bez odp. kategorii - tak samo jak np jedziesz samochodem z przyczepka 2 osiowa nie majac B+E.
Jesli nie posiadasz prawa jazdy popelniasz przestepstwo.
Za wykroczenie jest mandat do 300 zloty i 5 punktow karnych, za przestepstwo prowadzenia pojazdu _bez_ uprawnien jest to 500zl i sad grodzki, badz jesli spowodowales zdarzenie drogowe, kolizje badz wypadek, prokuratura.
Jednoczesnie jesli prowadzisz pojazd bez uprawnien mozna odroczyc Ci wydanie prawa jazdy.
.

Do konca nie zgodze sie z TobÄ….
Za jazde bez prawa jazdy mandat 500zł jak najbardziej dają, ale w przypadku kolizji w wymienionym przez Ciebie przykładzie sprawa może nie zostać skierowana do prokuratury, lecz możesz dostać tylko mandat 200zł - taki jaki dostajesz majac prawko (pkt nie dostajesz bo nie masz prawa jazdy)
Z tą jazdą z przyczekpą dwuosiawą lub z ładunkiem pow 3,5t też nie jest do końca tak jak mówisz. Najczęściej dają tylko sam mandat i pouczają żeby iść dorobić prawo jazdy odpowiedniej kategorii...
Avatar użytkownika
rechaa
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 14/9/2009, 22:14
Lokalizacja: S-sk

Re: Co grozi wysokiej pretkosci mandat?

Postprzez DangerZone » 6/10/2009, 13:20

kiecu123 napisał(a): dylepat

kiecu123 napisał(a):Co grozi wysokiej pretkosci mandat?


kiecu123 napisał(a):
(Jesli odpowiadasz to pisz cos sensownego :)


:shock:
Cross88 napisał(a):Sorki za archeologie i podpinanie sie, ale temat nie jest do konca wyczerpany i nurtuje mnie 1 pytanie ;)
W papierach jest 50ccm czyli 45km/h max, ale mam prawko na A to moga mi dac mandat za przekroczenie tej predkosci? Bo niby jest w prawie ze motorower nie moze przekraczac, a z drugiej strony mam uprawnienia, i co wtedy?

nie wazne co tam masz napisane.wszystko >50cc i/lub >45 km/h to nie motorower wiec wymagane jest prawo jazdy.a skoro wychodzi ze masz "motocykl " :lol: a w dowodzie rejestracyjnym jest motorower to znaczy ze zachodzi obawa iz mogles sie dopuscic lapowkarstwa a w konsekwencji trafic za kraty :lol:
DangerZone
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 25/9/2009, 13:05

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê