Zobacz wÄ…tek - Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech
NAS Analytics TAG

Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Przepisy, prawo
_________

Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Postprzez Badgerro » 18/4/2019, 23:58

Witam upatrzyłem sobie motocykl jakim jest Yamaha mt125 ale problem jest w tym ze mieszkam i pracuje w Niemczech, a nie posiadam uprawnienia na A1 :( lecz w maju będę posiadał już trzy lata prawo jazdy kat.B co mnie oczywiście uprawnia do jazdy na motocyklu 125cm w Polsce. No własnie i tu jest moje pytanie czy jeśli bym zarejestrował w Polsce motocykl i zabrał do Niemiec(zapłacił podatek) czy przy kontroli policjant mógłby mieć jakieś zastrzeżenia co do moich uprawnień? :roll:
Badgerro
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/4/2019, 20:47


Re: Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 19/4/2019, 20:28

W Niemczech musisz posiadać a1, żeby legalnie poruszać się jednośladem rozwijającym prędkość powyżej 45km/h. Oddzielną kwestią jest, że kontrole policji zdarzają się tu bardzo rzadko (przynajmniej w Hessen). Mi bynajmniej od 1,5 roku żadna się nie zdarzyła. Ostatnio nawet z kolegą o tym rozmawiałem. On od 4 lat zadnej kontroli nie miał. Nie zmienia to jednak faktu, że jak do kontroli dojdzie to odpowiadasz za brak uprawnień.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Postprzez Blueone » 27/5/2019, 10:09

W Anglii jest jeszcze inaczej, tu zanim zrobisz prawko to musisz nauczyć się jeździć z pomocą osoby, która już taki dokument posiada. Ja kupiłem testy od ************* i bardzo mi pomogły. Polecam wszystkim, którzy chcą zrobić tam prawo jazdy :)

Spam- Twój post nie wnosi nic do tematu. Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie.
adam_tomasz
Revell.com.pl (otwórz link)
Blueone
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12/8/2013, 09:34

Re: Jazda na Kat.B na 125cm w Niemczech

Postprzez ChaoticBiker » 31/5/2019, 11:51

Po co opowiadac co robi kolega a co ja.
Po prostu jezdzisz motocyklem bez uprawnien. Rownie dobrze mozesz jezdzic 600 albo 1000ccm - na to samo wyjdzie.
Do tego mieszkajac i pracujac w Niemczech Twoj pojazd powinien byc tam zarejestrowany i ubezpieczony - w przeciwnym wypadku lamiesz prawo.
Kontrole rzadko, ale wystarczy male buch i bedziesz mial kredyt do splacenia na reszte zycia.
Albo wystarczy mala kontrola, gdzie dostaniesz grzywne, mozliwy zakaz jazdy na rok, a motorek moze zostac skonfiskowany. Fajnie, nie?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê