Zobacz wątek - Rejestracja cbr'ki 125 ccm z Niemiec?
NAS Analytics TAG

Rejestracja cbr'ki 125 ccm z Niemiec?

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja cbr'ki 125 ccm z Niemiec?

Postprzez Kubasss » 11/4/2008, 21:48

Witam,

mam dosc powazny problem z rejestracja motoru. Od wielu soob uzyskalem informacje ze nie ma w niemczech na motory o tak malej pojemnsoci (tj. 125 cm) zarejestrowanych przed 1 pazdziernika 2005 roku dokumentow takich jak dowod rej i karta pojazdy na polski. W urzedzie komunikacji juz wiem ze nie potzrebny jest tzw. duzy brief, lecz wystarczy tylko dowod rej. Ja posiadam dok, ktory po przetlumaczeniu nazwya sie ' Dopuszczenie pojazdu do ruchu Zgodznie z paragrafem itd... Orientuje sie ktos czy ten dokument jest podstawa do rej. motoru?
Kubasss
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/4/2008, 19:10


Postprzez Sorbinian » 12/4/2008, 08:43

No to jak nigdy nie był rejestrowany to chyba tzreba to potraktować jako pierwsza rejestrację, i wtedy potrzebny właśnie ten świstek ze pojazd był dopuszczony do ruchu) i jakiś dokument stwierdzający ze owo cudo należy do ciebie? A może się mylę? albo przegląd techniczny za który uzyskasz świstek o dopuszczeniu do ruchu. no nie wiem.
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30


Postprzez Kubasss » 13/4/2008, 15:59

No i tu sie wlasnie zaczyna klopot, w urzedzie upieraja sie ze jezeli jest to juz 125 cm to musi byc dowod rej., i co teraz? Mam juz przeglad w polsce, przetlumaczona umowe kupna, przetlumaczony dok ' maly brief', zaswiadczenie ze skarbowki...
Kubasss
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/4/2008, 19:10

Postprzez Sorbinian » 13/4/2008, 19:11

http://grupy.scigacz.pl/rejestracja,125 ... 08_02.html

może się okazać że dupa blada, jedyne co to zdobyć artykuły czy coś na temat zmiany przepisów, i negocjować z Naczelnikiem ale znalazłem inny temat http://yamahadt.info/viewtopic.php?t=878 i cienko to wygląda. Tu serio potrzeba odstępstwa od reguły a na to może zezwolić naczelnik. wiesz najpierw normalnie pogadaj z panią i powiedz jaka jest sytuacja, jak ci powie ze nie to poproś o rozmowę z naczelnikiem.
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Postprzez Kubasss » 14/4/2008, 22:05

I tu sie wlasnie zaczyna klopot... W czwartek lub piatek jak odbiore w miare wczesnie wat 25 to juz wszystko bedzie jasne, ale mimo to i tak wczesniej chcialbym sie jakos zabezpieczyc...
Kubasss
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/4/2008, 19:10

Postprzez Sorbinian » 15/4/2008, 11:11

teraz po fakcie zakupu to nie ma się co zabezpieczać, teraz to już tylko środki zaradcze:D ale 3mam kciuki i mam nadzieje ze jak problem uda się pozytywnie dla ciebie rozwiązać to napiszesz co i jak:)
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Postprzez Kubasss » 22/4/2008, 23:33

No i ładnie, zaczyna sie wojowanie z urzedasami. Dobrze, ze kpa mam pod reka, pismo do naczelinika juz jutro z rana zostanie zaniesione i bedziemy czekac...
Kubasss
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/4/2008, 19:10

Postprzez Sorbinian » 22/4/2008, 23:47

Pamiętaj ze w razie rozmowy podkreślać fakt że chcesz legalnie poruszać się sprzętem i aby chować agresje wywołaną tym całym burdelem do pudełka, aby nikt od kogo potrzeba ci "przysługi" nie odczuł że wywierasz na nim presje:)
Sorbinian
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 5/4/2008, 09:30

Urzedowy burdel = masa niejasnosci

Postprzez Kubasss » 24/4/2008, 23:47

Przestudiowałem całą ustawe:<b> Dz.U.2005.108.908 (U) Prawo o ruchu drogowym.
DZIAŁ III Pojazdy
Rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu</b>- jutro ide skonsultować z prawnikiem jedną kwestia, która wyjaśni cały ten urzedowy burdel... Wiecie czemu od 25 grudnia 07 nie ma mozliwosci rejestracji czego kolwiek bez dowodu? Bo skreslili nastepujący przepis: pojazdu sprowadzonego z zagranicy - w zakresie ust. 1 pkt 5 (punkt ten mówi o dowodzie rejestracyjny, jezeli byl wydany); w tym przypadku zamiast dowodu rejestracyjnego dopuszcza się przedstawienie innego dokumentu stwierdzającego rejestrację pojazdu za granicą, wydanego przez organ właściwy do rejestracji pojazdów za granicą. Ale nadal pozostał przepis mówiący o ty, że bez dowodu można rejestrować pojazd jeżeli: <b>pojazdu wycofanego czasowo z ruchu - w zakresie ust. 1 pkt 5; w tym przypadku zamiast dowodu rejestracyjnego wymaga się przedstawienia decyzji o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu;</b> stan prawny na dzień 24.04.08r.
Kubasss
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/4/2008, 19:10

Postprzez Kubasss » 3/5/2008, 12:48

Wiadomość z Ambasady Niemiec:
Szanowny Panie,
W naszej poprzedniej informacji potwierdzilismy, ze motory o pojemnosci do 125 ccm <b>moga na wniosek wlasciciela byc rejestrowane na terenie Niemiec /maja wtedy dowod wlasnosci i dowod rejestracyjny - jezeli o taki wystapiono do niemeickiego urzedu rejestrujacego</b> /. Jednoczesnie informujemy, ze - motocykle o litrażu do 125 cm3:
wystepujace bez dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu; -- zgodnie z § 4 ust. 4 rozporządenia o rejestracji pojazdów - musza posiadać świadectwo homologacji (zgodności z przepisami EWG), potwierdzenie danych bądź zaświadczenie o udzielonym w danym przypadku zezwoleniu.
Kierownik referatu rejestracji pojazdów na to: to nie prawda! Skad pan to wie? - Bo wiem! - i poleciała kolejna skarga na tych niedorozwinietych urzedasow ...
Kubasss
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/4/2008, 19:10



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr