Zobacz wątek - Motocykl i jedno światło stop
NAS Analytics TAG

Motocykl i jedno światło stop

Przepisy, prawo
_________

Motocykl i jedno światło stop

Postprzez Tetro » 3/11/2018, 13:13

Posiadam Fireblade'a 929 z jednym stopem przednim bo dzięki sportowym setom arrow tylni stop nie można podłączyć. Jak to będzie w czasie kontroli przez policjantów. Na stacji diagnostycznej sprawdzany jest tylko przedni stop z wciśniętym hamulcem i kierunkowskazami. Oglądałem jeden filmik na YouTube jak policjant zatrzymał motocykllistę i szukał powodów do zatrzymania dowodu rej to sprawdzał mu przedni i tylni stop. Pomożecie ?
Tetro
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2013, 19:14
Lokalizacja: Radom


Re: Motocykl i jedno światło stop

Postprzez andy7 » 25/11/2018, 20:51

Tetro napisał(a):Posiadam Fireblade'a 929 z jednym stopem przednim bo dzięki sportowym setom arrow tylni stop nie można podłączyć. Jak to będzie w czasie kontroli przez policjantów. Na stacji diagnostycznej sprawdzany jest tylko przedni stop z wciśniętym hamulcem i kierunkowskazami. Oglądałem jeden filmik na YouTube jak policjant zatrzymał motocykllistę i szukał powodów do zatrzymania dowodu rej to sprawdzał mu przedni i tylni stop. Pomożecie ?


Takiego staka bzdur naprawde dawno nie czytalem, no ale dzieki temu dowiedzialem sie, ze motocykl powinien posiadac przednie i tylne swiatlo STOP'u :mrgreen:

Kurde, bede musial zaprowadzic moje dwa do ASO, bo tez mam jedno ! :mrgreen:

Ty mlodziencze wogole na kursie PJ byles ? :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Re: Motocykl i jedno światło stop

Postprzez Fugu » 26/11/2018, 07:24

Tetro napisał(a):Jak to będzie w czasie kontroli przez policjantów.

Swiatlo stop powinno zapalac sie niezaleznie od tego, ktory hamulec naciskasz, uzupelnij brakujacy wylacznik.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Motocykl i jedno światło stop

Postprzez jasnoksieznik » 26/11/2018, 14:00

andy7 napisał(a):
Tetro napisał(a):Posiadam Fireblade'a 929 z jednym stopem przednim bo dzięki sportowym setom arrow tylni stop nie można podłączyć. Jak to będzie w czasie kontroli przez policjantów. Na stacji diagnostycznej sprawdzany jest tylko przedni stop z wciśniętym hamulcem i kierunkowskazami. Oglądałem jeden filmik na YouTube jak policjant zatrzymał motocykllistę i szukał powodów do zatrzymania dowodu rej to sprawdzał mu przedni i tylni stop. Pomożecie ?


Takiego staka bzdur naprawde dawno nie czytalem, no ale dzieki temu dowiedzialem sie, ze motocykl powinien posiadac przednie i tylne swiatlo STOP'u :mrgreen:

Kurde, bede musial zaprowadzic moje dwa do ASO, bo tez mam jedno ! :mrgreen:

Ty mlodziencze wogole na kursie PJ byles ? :mrgreen:

:wink:


No, andy7, posmiales sie? Lepiej Ci?
Normalne jest, ze sie mowi o przednim i tylnym swietle hamowania w motocyklu. Bo klamka a pedal, to rozne przelaczniki, o roznej konstrukcji. A ze steruja ta sama zaroweczka na zadku motocykla, to inna bajka.
Moze to byc na sztywno zadrutowane, za zasadzie przekaznikow i podlaczenia "jedno LUB drugie"
Mozesz miec sygnal po szynie z ABSu. Dla przedniego lub tylnego hamulca, albo obu.
A mozesz miec i oba warianty, zeby latwiej bylo zdiagnozowac blad w elektryce.

O ile mi wiadomo, wcisniecie dowolnego hamulca (nawet jednego) ma zapalic swiatlo hamowania i policja/przeglad ma prawo tego wymagac.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Motocykl i jedno światło stop

Postprzez ChaoticBiker » 14/12/2018, 13:42

swiatlo stopu ma sie swiecic niezaleznie od tego, ktorego hamulca uzywasz.
Brak swiatla stopu z noznego hamulca jest wystarczajacym powodem to uwalenia przegladu.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Motocykl i jedno światło stop

Postprzez Tetro » 30/12/2018, 19:22

ChaoticBiker napisał(a):swiatlo stopu ma sie swiecic niezaleznie od tego, ktorego hamulca uzywasz.
Brak swiatla stopu z noznego hamulca jest wystarczajacym powodem to uwalenia przegladu.


Takiej odpowiedzi szukałem. Dziękuję

Niestety mam jeden stop z klamki hamulca przedniego. Nożny nie idzie podłączyć z obecnymi setami .
Tetro
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2013, 19:14
Lokalizacja: Radom



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê