Zobacz wątek - PROSZE DORADŹĆIE!!!!!!!!
NAS Analytics TAG

PROSZE DORADŹĆIE!!!!!!!!

Przepisy, prawo
_________

PROSZE DORADŹĆIE!!!!!!!!

Postprzez dominik1215 » 16/3/2008, 19:12

Mam strasznie wielki problem:( Otóż zapisałem się na kurs A ale nie wiem czy to nie jest strata pieniędzy:( Moja sytuacja wygląda tak: zapisałem się na kurs ale dopiero 9 czerwca kończe 18 lat wiec egzamin będe miał po ukończeniu... mam kat. A1 i teraz chcialem zasiasc na wieksze moto. Na egzamin mogę się umowic wczesniej bo posiadam dowod tymczasowy. A najgorsze jest to że posiadam już RF i nie chce się z nią rozstawać:( -oczko w głowie....Czy trudno jest ustalić termin egzaminu? czy zdążę przed tą beznadziejną ustawą"prawko od 24"? słyszałem ze wchodzi za 4 miesiące:( Czy moga przewac mi kurs i powiedziec ze nie moge kontynuowac poniewaz wchodzi nowa ustawa?? Prosze doradzcie czy to nie jest strata czasu i pieniedzy czy mi sie to oplaca?:( JESTEM ZAłAMANY....z góry dziekuje
Romet ogar 50ccm~~> Aprilia Rally 50 ccm~~> Aprilia RS 125ccm~~~> Suzuki RF 600R ~~> Honda VTR 1000F..... moja pasja nigdy się nie kończy;]
dominik1215
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 23/1/2008, 13:21


Postprzez kildow » 16/3/2008, 19:33

Wątpię, żeby ktoś Ci tutaj udzielił jednoznacznej informacji. Na razie jest czeski film, czyli nikt nic nie wie, pewnie nawet też sam ustawodawca. Jest na ten temat trochę zdawkowych informacji z mediów, a reszta to plotki i komentarze.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Aha » 17/3/2008, 14:35

Hejka:) Ja bym próbowała, jeśli zaczniesz już zdawać to powinni pozwolić ci skończyć jakby nie było "prawo nie działa wstecz" - takie jest moje zdanie.
Yamaha Fazer 600
Aha
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/3/2008, 11:21

Postprzez InSiDe » 17/3/2008, 15:59

Na kurs przygotowujący do egzaminu na prawo jazdy możesz zapisać się kiedy chcesz ale najpóźniej w dniu przystąpienia do egzaminu musisz być już pełnoletni. Ustawodawca nie ma obowiązku ustanawiać okresu przejściowego pomiędzy kolejnymi zmianami w prawie zostawiając do wyboru ośrodkom szkolącym kiedy (i czy w ogóle) zaczną przygotowywać przyszłych kierowców do znowelizowanych przepisów.
Innymi słowy może zdarzyć się tak, że zapiszesz się na kurs, zapłacisz za niego i będziesz go robił tak długo, aż zmieni się ustawa która ustanawia granicę wieku przy której można przystąpić do egzaminu państwowego na 24 lata a nie na 18. Jednakże, jak wiele osób zauważyło, jest to dyskryminacja pełnoprawnych obywateli (tak samo jak wszystkie amerykanizmy odnośnie wejść do klubów powyżej 21 roku życia). Jeśli rzeczywiście granica wieku zostanie zmieniona na nie odnoszące się do niczego 24 lata, będzie rozróba w Strasburgu.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê