Zobacz wątek - Wyrejestrowany motocykl a powtórna rejestracja WSK 125 1970r
NAS Analytics TAG

Wyrejestrowany motocykl a powtórna rejestracja WSK 125 1970r

Przepisy, prawo
_________

Wyrejestrowany motocykl a powtórna rejestracja WSK 125 1970r

Postprzez rikobonzaj » 7/10/2018, 23:53

Krótko i do rzeczy. Posiadam jak w tytule WSK 125 70rok. Dziadek kupił ją przed wieloma laty na części do trójkołowca (jest trochę zniszczona). Zakup był oczywiście w pełni legalny (posiadam dowód rejestracyjny jeszcze na poprzedniego właściciela i umowę kupna sprzedaży) ale dziadek nie rejestrował motocykla ponownie a poprzedni właściciel zgodnie z ówczesnym prawem motocykl wyrejestrował i zaprzestano płacenia ubezpieczenia. Dziadek kupił już wyrejestrowany i bez blach. Postanowiłem WSK-ę odrestaurować i tu pojawia się pytanie. Jak sprawa z rejestracją? Próbowałem zasięgnąć informacji na innych forach to co forum to dowiadywałem się czego innego. Z tego co wyczytałem to:
1. Jeśli motocykl był wyrejestrowany przed rokiem 97 i mam ciągłość umów oraz dowód to idę i rejestruję bez problemu.
2. Muszę mieć opinię o unikacie żeby zarejestrować.
4. Tylko opinia o zabytku ratuje.
5. Zależy od WK w jednym zarejestrują w innym nie.
3. Nie da się wcale zarejestrować itp itd.

Dlatego teraz proszę o poradę kogoś kto się na tym zna lub już przez to przechodził. Jak to wygląda? Będą jakieś kary za brak ubezpieczenia przez tyle lat czy wyrejestrowany motocykl nie musi mieć opłaconego? Muszę mieć tą opinię o unikacie czy warto spróbować bez?

z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
rikobonzaj
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/8/2016, 22:45


Re: Wyrejestrowany motocykl a powtórna rejestracja WSK 125 1

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 8/10/2018, 07:55

Jak już zdążyłeś zauważyć, co osoba to opinia. Pewność będziesz mieć tylko jak pójdziesz i zapytasz w wydziale komunikacji.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Wyrejestrowany motocykl a powtórna rejestracja WSK 125 1

Postprzez ChaoticBiker » 8/10/2018, 13:28

przypinam do powyzszego. Ile dup, tyle opinii.
Idzi do WK i tam sie dowiedz, czego beda chcieli, bo tu tez wymagania moga byc rozne, i to co przeszlo u jednego niekoniecznie przejdzie u Ciebie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê